Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2021-04-12 14:19:34

Obrzęk kończyn dolnych

Moja mama (73 lata) zmaga się z nowotworem piersi i odbytu. Jest na leczeniu hormonalnym raka piersi (Lametta) i po radioterapii odbytu. Od jakiegoś czasu mocno puchną jej nogi. Pije 2 nutridrinki dziennie . Straciła też sporo wagi.
Co może być przyczyną opuchlizny i jak sobie z tym poradzić? Dodam, że leczenie z uwagi na zaawansowaną postać choroby, nastawione było na zahamowanie progresji.
Czy w ogóle jest szansa na leczenie bardziej efektywne?  

 

Odpowiedź:

 

Przyczyną obrzęku może być niewydolność serca lub nerek, ale także nowotwór odbytu czy odczyn popromienny. Trzeba to wyjaśnić badaniami, zaczynając od konsultacji z lekarzem POZ.
 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-01-22 12:20:10

    Jakie powinno być zastosowane leczenie

    Rak, jak opisałam poniżej, różnił się nieco w wyniku biopsji i wyniku pooperacyjnym. Biopsja mammotomiczna...
  • Avatar

    2022-01-12 15:26:13

    Interpretacja przypadku

    Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
  • Avatar

    2022-01-12 15:22:42

    Interpretacja wyniku USG piersi

    Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...