Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2021-05-04 12:33:22

Powrót miesiączki - cd.

Kontynuacja pytania "Powrót miesiączki" z 30 kwietnia 2012 r.

 

Pytałam swojego onkologa prowadzącego i powiedział, że powrót miesiączki nie ma znaczenia i że mam zacząć brać lek lametta. Wiem, że ten lek jest tylko dla kobiet po menopauzie, wiec dlaczego onkolog nie zlecił mi badania hormonów tylko zadecydował o rozpoczęciu hormonoterapii mimo powrotu po tak długim czasie okresu?
Czy w takiej sytuacji rozpocząć terapię lekiem lametta?
Czy inny lekarz może mi zlecić badanie FSH I E2 skoro onkolog tego nie zlecił?
Dodam, że mam niedoczynność tarczycy i biorę hormony tarczycy. Mam 51 lat. 

 

uzupełnienie:

Dodam, że po operacji piersi dostałam potworne zapalenie żyły (po wenflonie). Dostałam lek przeciwzakrzepowy xarelto, który biorę do dziś. Czy lek xarelto może mieć wpływ na powrót miesiączki ? 

 

Odpowiedź:

 

Nie wiem dlaczego onkolog podjął taką decyzję. Doradzam konsultację u ginekologa. On także może zlecić badanie hormonów.
Przy zachowanej funkcji jajników jedynym lekiem mógłby być tamoksyfen. Jeśli są u Pani wskazania do Lametty, to stanowczo trzeba wyjaśnić Pani status hormonalny i w razie potrzeby dołączyć lek blokujący jajniki. 


Skoro miała Pani zapalenie żyły, to był powód, żeby nie dostała Pani tamoksyfenu. Nie sądzę, żeby Xarelto wpłynęło na krwawienie z macicy.
Wszystkie pozostałe elementy odpowiedzi na Pani pytania pozostawiam bez zmian.  poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-05-20 09:53:19

  Graviola

  Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...