Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2021-07-05 20:21:42

Obrzęk limfatyczny ręki

Jestem 2,5 roku po operacji oszczędzającej piersi i wycięciu węzła wartowniczego i drugiej operacji usunięcia pozostałych węzłów chłonnych (13 węzłów). Miesiąc temu pojawił się u mnie obrzęk limfatyczny (jest głównie od dłoni do łokcia). Jestem wstępnie zarejestrowana do poradni leczenia obrzęku na ul. Fatimskiej w Krakowie.
Czy czekając na termin warto skorzystać z prywatnych zabiegów?
Na co dzień pracuję w szklarni tropikalnej, czy praca w takim miejscu będzie pogarszała stan mojej ręki? Czy powinnam pomyśleć o zmianie pracy, żeby nie zaprzepaścić efektów rehabilitacji/leczenia?
 

 

Odpowiedź:

 

Jak najbardziej jak ma Pani możliwość finansową i czasową, warto skorzystać już z rehabilitacji przed rozpoczęciem turnusu rehabilitacyjnego. Im wcześniej zacznie się pracować z powstającym obrzękiem, tym mniejsza szansa, że będzie się powiększał.
Odnosząc sie do miejsca pracy, wszystko zależy jak Pani będzie reagować. Jeśli to jest to palmiarnia tropikalna, zakładam że temperatura jest stała w granicach 25 stopni. Taka temperatura nie powinna powodować zwiększenia obrzęku. Pytanie jakie czynności Pani wykonuje? Czy jest to praca fizyczna czy nie? Niestety obrzęk po usunięciu wszystkich węzłów mógł wystąpić samoistnie, praca nie musiała mieć na niego wpływu, zwłaszcza jeśli Pani lubi swój zawód, nie uważam, że trzeba odrazu zmieniać pracy.  

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...