Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2022-06-09 16:11:13

Lek zabezpieczający przed przerzutami do kości oraz osteoporozą.

Jestem leczona na raka piersi hormonalnie zależnego: tamoxifen + reseligo. Uzupełniająco (zabezpieczenie przed przerzutami do kości i przed osteoporozą) przyjęłam 2 kroplówki kwasu zoledronowgo (co 6 m-cy). Niestety z uwagi na bardzo złą tolerancję (dreszcze, wysoka temperatura, biegunka, wysypka) zdecydowano, że więcej kroplówek nie przyjmę (tu dodam, że mogę mieć uczulenie na środek konserwujący, bo przy podaniu krwi/osocza dostawałam wstrząs).
I tu zaczynają się schody, bo co lekarz to inna propozycja. Generalnie otrzymałam receptę na: IBANDRONIC ACID TEVA (1/m-c), ale też padła propozycja leku jakiegoś zaczynającego się na literę"N" ... oraz inna wersja kroplówki - OSPORIL. Jestem podenerwowana tym wszystkim, nie wiem co powinnam zrobić. Boję się, że podejmę niewłaściwą decyzję. Chciałabym się dowiedzieć, co w placówkach onkologicznych (np. Wrocław, Warszawa, Katowice) jest podawane takim pacjentom jak ja. W swojej miejscowości się dowiedziałam, że kwas zoledronowy jest tylko tu podawany, w innych pacjenci dostają tabletki.
Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego leku, zabezpieczającego tak jak kwas zoledronowy przed przerzutami oraz osteoporozą.

 

Odpowiedź:

 

Osporil to też kwas zoledronowy. Można sprawdzić, czy w innej postaci lek też będzie źle tolerowany.
Kwas ibandronowy to podobna grupa leków, więc jeśli go Pani dobrze toleruje, to też może być rozwiązanie.


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...