Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-03-24 00:00:00

Gala finałowa konkursu "Odkryj e-wolontariat".

23 marca w warszawskim Muzeum Etnograficznym odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najlepszy wolontariat w sieci.
Konkurs „Odkryj e-wolontariat” to pierwsza inicjatywa mająca na celu nagradzanie i promowanie działalności społecznej w Internecie. Mógł do niego zgłosić się każdy, kto organizuje e-wolontariat.

FotoMM.pl

Zgłoszenia nadesłało 35 organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, w tym i my - zgłaszając nasz portal. Kapituła konkursu wybrała 11 najciekawszych projektów, które zostały poddane pod głosowanie internetowe. O naszym ostatecznym zwycięstwie zdecydowali internauci. Łącznie głosowało ponad 35 tys. osób.

Wtorkową uroczystość, niemal w rytm gry na bębnach Manolo Albana Juareza i Jana Młynarskiego, perfekcyjnie prowadził Dariusz Bugalski z Trójki. Na uroczystość zaproszono 11 finałowych inicjatyw. Nasz portal reprezentował Zespół Strony w składzie: Al_la, b.angel, mag_dag i Szpaku.
Uroczystość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem wszystkich inicjatyw oraz członków Kapituły konkursu. W Kapitule zasiadali między innymi: Jadwiga Czartoryska (Prezes Fundacji Orange), Paweł Łukasiak (Prezes Fundacji Moje Stypendium i założyciel portalu e-wolontariat), Piotr Pawłowski (Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji), Radosław Jasiński (Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), Dariusz Pietrowski (Prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu) oraz Zdzisław Hofman (Prezes Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA).

III nagroda przypadła Fundacji Normalne Miasto - Fenomen. Kapituła w uzasadnieniu zwróciła uwagę na łączenie przez Normalne Miasto wolontariatu tradycyjnego z działaniem w sieci. Dzięki internetowi promują miasto przyjazne rowerzystom. - "Dążymy do tego, by rower stał się nie tylko środkiem rekreacji, ale i transportu" - mówili przedstawiciele Fenomenu.

II nagrodę uzyskał nasz najgroźniejszy przeciwnik w konkursie - "Zakątek 21"- portal skupiający rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. To, podobnie jak i my, swoista grupa wsparcia, w ramach której użytkownicy pomagają sobie nawzajem oswajać rzeczywistość najlepszym z możliwych sposobów - dzieląc się swoimi bogatymi doświadczeniami, w gronie ponad 1300 osób. W ramach portalu, stowarzyszenie prowadzi serwis informacyjny z wiadomościami z zakresu prawa, medycyny, edukacji, psychologii i pedagogiki istotnych z punktu widzenia rodziców i wychowawców dzieci z zespołem Downa.

Odbierając I nagrodę byliśmy bardzo wzruszeni. Przyczynił się do tego zapraszający nas na scenę, założyciel portalu e-wolontariat i pomysłodawca konkursu - Paweł Łukasiak. Opowiedział historię, która zatoczyła koło: w przeszłości zmuszony przez życie, szukał w sieci informacji na temat raka piersi, trafił na naszą stronę i postanowił założyć potral e-wolontariat, potem zorganizować konkurs a teraz wręczał nam - amazonkom I nagrodę. Warto było czekać na takie chwile!
Wreszcie przyszedł czas, by poinformować zebranych o naszej decyzji w sprawie nagrody. Podjęliśmy ją wspólnie, gdy na koniec głosowania okazało się,  że Jacek Ryng - samotny wojownik-wolontariusz niespodziewanie spadł na 5 miejsce. Ogłosiliśmy więc, że połowę nagrody przekażemy jemu.
Kolejne wzruszające chwile nastąpiły, gdy Jacek odbierał wyróżnienie specjalne za stworzenie portalu przyjaciel.opole.pl oraz za niezależność, determinację i twórcze wykorzystanie Internetu w kształceniu wolontariuszy.
- "Jestem wzruszony tym wyróżnieniem, ale i zachwycony inicjatywami, które startowały w tym konkursie" - mówił Jacek Ryng. - "Kiedy kilka lat temu tworzyłem swoją stronę nie sądziłem, że zaprowadzi mnie ona tak daleko, do tak znakomitego grona."
Jacek po zakończeniu swojego przemówienia nagrodzony został owacją na stojąco.

Po części oficjalnej, gdy stresotwórcze oczy kamer i uszy mikrofonów oddaliły się, nawiązaliśmy szereg kontaktów z przedstawicielami innych inicjatyw - Zakątka21, Jackiem, młodymi ludźmi z Masy Krytycznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Szpaka.

Poniżej prezentacja zdjęć, którą wykonała Al_la

 


 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Autor: Al_la, b.angel, mag_dag.

Forum

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...