Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-03-04 21:30:00

Kraków: wygrać z rakiem, wrócić do pracy

Krakowskie Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Unicorn pomaga powrócić do pracy zawodowej osobom po chorobie nowotworowej.

Pacjenci, którzy wygrali walkę z rakiem i chcą powrocić do aktywności zawodowej, mogą wziąć udział w treningach, spotkaniach z psychologiem i doradcą. Projekt „Kto szuka, ten żyje“, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ubiegłym roku w całej Polsce wykryto raka u ponad 140 tys. osób. W województwie Małopolskim było to ponad 6 tys. osób. Ci, którzy wygrali z chorobą, starają się powrócić do trybu życia sprzed choroby. Jednak tylko niewielki odsetek osób powraca w pełni do aktywności zawodowej i podejmuje stałą pracę.

– Długotrwałe leczenie i rehabilitacja często przyczyniają się wykluczenia społecznego, w tym również zawodowego. Większość osób, ze względu na stan zdrowia, decyduje się na przejście na emeryturę czy rentę. Osoby w pełni zdolne do pracy i chcące nadal uczestniczyć w życiu zawodowym, często rezygnują z poszukiwań, nie wierząc w ich skuteczność – mówi Iwona Nawara, Prezes Stowarzyszenia UNICORN.

Projekt powstał z myślą o osobach, szukających pracy, bądź planujących do niej wrócić po dłuższej przerwie, a także do tych, którzy zamierzają zmienić swoje kwalifikacje lub nie mają koncepcji na swoją zawodową przyszłość. Projekt jest skierowany do mieszkańców województwa małopolskiego, dotkniętych problemem choroby nowotworowej.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-05-20 09:53:19

  Graviola

  Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...