Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-03-09 22:00:00

Recepta na szczupłą sylwetkę - dwie lampki czerwonego wina?

Zespół badaczy z Brigham and Women's Hospital w Bostonie doszedł do wniosku, że wino jest czynnikiem powodującym, że kobiety mniej przybierają na wadze.

Śledząc przez 13 lat śledząc losy ponad 19 tysięcy kobiet badacze zaobserwowali, że tym czasie ochotniczki, które chwili rozpoczęcia studium miały one 39 i więcej lat, a ich waga mieściła się w granicach normy, przeważnie stopniowo tyły. Tym, które w ogóle nie piły alkoholu, a stanowiły one 38 proc., przybyło najwięcej kilogramów.

Miłośniczki wina natomiast przybierały na wadze nawet mniej niż panie decydujące się na wodę mineralną czy napoje dietetyczne. Za idealne rozwiązanie uznano umiarkowane picie ok. dwóch 150 ml lampek wina dziennie – przytacza wyniki badań Gazeta Pomorska.

Wiele wskazuje na to, że kalorie z alkoholu są przetwarzane inaczej niż te z pokarmów. Zgodnie z jedną z teorii, w wyniku regularnej konsumpcji "procentów" w wątrobie wykształca się odrębny mechanizm ich rozkładania głównie do ciepła, a nie tłuszczu. Może więc w ten sposób udało się znaleźć odpowiedź na pytanie, czemu Francuzki i Włoszki mają godne pozazdroszczenia figury, choć przy obiedzie raczą się obowiązkowym kieliszkiem wina. Nie wolno przy tym zapominać, że jeśli idzie o linię, alkohol alkoholowi nierówny i czerwone wino lepiej przysłuży się wymiarom kobiet niż piwo czy wódka.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...