Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-05-06 20:34:04

Łódż: prywatna spółka otworzy pracownię PET w publicznym szpitalu

Spółka Voxel uruchomi pracownię z aparatem do pozytronowej tomografii emisyjnej (PET) w łódzkim szpitalu MSWiA.

 

- Aparat jest już zamówiony. Jeszcze w wakacje powinny być możliwe pierwsze badania - mówi Gazecie Wyborczej Robert Starzec, dyrektor szpitala.

PET to jedna z najnowocześniejszych medycznych technik diagnostycznych. Niezastąpiona w onkologii - pozwala na wykrycie ognisk choroby nowotworowej. Do tej pory żaden łódzki szpital PET na razie się nie dorobił. Dlatego pacjenci z regionu na badania musieli jeździć do Bydgoszczy albo Kielc.

Szpital MSWiA jednak nie mógłby sobie pozwolić na kupno urządzenia. Dlatego dyrektor zdecydował, że wynajmie opuszczoną pralnię prywatnej firmie, a ta wstawi pozytronowy tomograf.

- Już od dawna całe pranie robią dla nas prywatne firmy. A kilkusetmetrowe pomieszczenie stało puste i niszczało - mówi Robert Starzec. Bez problemu znalazł partnera do realizacji przedsięwzięcia - spółka Voxel szukała szpitala, który chciałby PET. Podpisali więc umowę i do pralni weszli właśnie robotnicy, którzy budują bunkier dla tomografu.

PET pozostanie własnością spółki. To ona będzie rozliczała się z NFZ z wykonanych badań. I dobrze na tym zarobi, bo Fundusz za jednego pacjenta diagnozowanego PET płaci co najmniej 4,6 tys zł.

- Nasi pacjenci zyskają dostęp do nowoczesnej metody diagnostycznej. Dodatkowo za wynajem pralni spółka zapłaci nam spory czynsz. I jeszcze w prezencie wybuduje szpitalowi nową stację trafo - mówi Robert Starzec.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Forum

 • malgos 10 (offline)

   

  Avatar

  2010-05-06 21:15:34
   

  To bardzo super tylko ciekawe jak to będzie działało w rzeczywistości Przyda się bo na onkologii w Koperniku to nawet tomograf nie działa

Poczytaj również