Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-06-28 23:00:18

Warsztaty terapeutyczne dla młodych amazonek – Kołobrzeg, maj 2010

W ostatnim tygodniu maja odbyły się zorganizowane po raz pierwszy  warsztaty dla młodych amazonek z całej Polski.

zdjęcie: mag_dag

 

W słoneczny niedzielny poranek do nadmorskiego kurortu zjechało 50 dziewczyn, które mimo, że nie skończyły jeszcze 50 lat, mają już za sobą zwycięską walkę ze skorupiakiem. Warsztaty zakończyły się w czwartek po śniadaniu - a w międzyczasie działo się wiele ciekawych rzeczy. Program spotkania był bardzo ciekawy i napięty. Biegałyśmy z zajęć na zajęcia, a pomiędzy nimi wymykałyśmy się na szybkie spacery po plaży. Dobrze, że było blisko :usmiech:
Nasza nieoceniona szefowa zaprosiła do nas bardzo interesujących wykładowców. O najnowszych kierunkach leczenia raka piersi opowiadał nam doktor Piotr Wysocki z Poznania, który wykazał się wielką cierpliwością i odpowiadał na niezliczoną ilość naszych pytań. Pani doktor Małgorzata Talerczyk z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie przybliżyła nam nowoczesne metody leczenia raka piersi Her2 dodatniego. Był to bardzo potrzebny wykład, gdyż okazało się, że niektóre z nas pierwszy raz usłyszały o tym receptorze. O rekonstrukcji piersi z udziałem tkanek własnych (płat TRAM z brzucha i płat LD z pleców) opowiedział nam doktor Andrzej Krajewski z Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Jednak dopiero pokazy na żywo urządzone przez zrekonstruowane już dziewczyny, zachęciły pozostałe uczestniczki spotkania do podjęcia pierwszych kroków w kierunku odzyskania piersi. Nie ma to jak zobaczyć na własne oczy … i dotknąć :usmiech:  Bardzo ciekawy wykład z pokazem automasażu i bandażowania poprowadził doktor Janusz Doś z Gorzowa Wielkopolskiego. Oprócz bardzo ciekawych wiadomości o obrzęku, dowiedziałyśmy się też, że nasze dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem częściej spowodowane są nieprawidłową postawą niż tym o czym myślimy prosząc lekarza o scyntygrafię :oczko:

Oprócz wiadomości medycznych mogłyśmy wysłuchać wykładu o różnicach między kobietami a mężczyznami oraz o psychologicznych aspektach samoobrony kobiet. Pani psycholog mgr Katarzyna Cieślak opowiadała nam też jak ważny jest relaks w naszej chorobie, a wieczorami uczestniczyłyśmy w seansach relaksacji. Mogłyśmy też umówić się z panią Katarzyną na indywidualne rozmowy o naszych problemach. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania ze stylistą magistrem Markiem Cieślakiem. Dowiedziałyśmy się na nich jaką porą roku jesteśmy i jakie kolory każda z pór roku powinna nosić. Pan Marek określał też typy naszych sylwetek i doradzał najlepsze rozwiązania tuszujące nasze niedoskonałości, jeśli takie w ogóle były. Chętnych na indywidualne konsultacje było bardzo dużo, a wychodząc ze spotkania z panem Markiem każda z nas czuła się piękna i młoda :usmiech:
Na jednym ze spotkań wraz z naszą koleżanką Amado, miałyśmy przyjemność jako Zespół Redakcyjny zaprezentować nasz portal www.amazonki.net , który w sierpniu będzie obchodził swoje 5 lecie, a od marca ubiegłego roku ściśle współpracuje z Federacją Stowarzyszeń Amazonki.
W Kołobrzegu był też czas na integrację przy suto zastawionym stole, spacery w słońcu i w deszczu oraz wieczorne tańce i rozmowy o wszystkim. Podczas tych spotkań poznałyśmy się wzajemnie, a zjechałyśmy do Kołobrzegu z wszystkich stron Polski – Szczecin, Radom, Warszawa, Bogatynia, Sosnowiec, Nowy Sącz, Gorlice, Poznań, Płock.
Cztery dni warsztatów minęły w zawrotnym tempie i w czwartek rano pełne wiedzy i wrażeń oraz naładowane pozytywną energią, wyruszyłyśmy w drogę powrotną do domów. Bardzo dziękujemy Federacji za pomysł i perfekcyjną organizację szkolenia. Mamy nadzieję, że takie spotkania warsztatowo-integracyjne dla młodych amazonek będą odbywały się cyklicznie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Autor: b.angel, mag_dag.

Forum

 • magdam (offline)

   

  Avatar

  2010-07-31 18:49:23
   

  Parabolciu żaden chochlik się nie wkradł. Były dwie dziewczyny z Sącza. Z jedną nawet w autobusie z Krakowa do Kołobrzegu siedziałam
 • baniula (offline)

   

  Avatar

  2010-07-31 19:52:11
   

  o ile mi wiadomo pierwsza tura odbyła się w maju, a druga na koniec sierpnia i haczy o wrzesień, nasza Krysieńka wie , że jest nas dużo i na jeden raz nie dałoby rady, ja jadę na druga turę. Kto je...
 • Al_la (offline)

   

  Avatar

  • Wspiera Amazonki.net

  2010-08-01 00:43:52
   

  http://amazonki.net/dyskusje/read.php?176,14482

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...