Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-08-06 07:45:00

Prawa pacjenta: ruszył międzynarodowy konkurs

W ramach międzynarodowej akcji pt. "Pacjenci. Ich wybór. Ich prawa" organizacje non-profit oraz osoby prywatne mogą do 29 września zgłaszać swoje projekty działań na rzecz praw pacjentów.

 

Organizatorzy akcji to Fundacja Amgen i stowarzyszenie Ashoka Changemakers.

Autorzy trzech najlepszych pomysłów mają szansę otrzymać wsparcie finansowe na ich realizację w wysokości 10 tys. dolarów. Projekty powinny być opracowane przynajmniej w fazie pilotażowej (tj. wstępnej realizacji). Można je zgłaszać w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz portugalskim.

– Pragniemy, aby pacjenci stali się dla pracowników ochrony zdrowia faktycznymi partnerami na każdym etapie podejmowania decyzji dotyczących ich leczenia. Chorzy powinni nie tylko zyskać wiedzę na temat swoich praw, ale także pewność siebie w jej stosowaniu – podkreśliła przewodnicząca Ashoka Changemakers, Sushmita Ghosh.

Finaliści pierwszej tury zostaną wyłonieni przez pracowników Stowarzyszenia Ashoka 16 listopada 2010 r., na podstawie opinii ekspertów.

Pod uwagę brana będzie przede wszystkim innowacyjność projektu, jego przewidywane efekty społeczne oraz pomysł na jego zabezpieczenie finansowe, tak by mógł być realizowany długoterminowo.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, pomysły powinny też uwzględniać potrzebę zmian relacji między personelem medycznym a pacjentami na bardziej partnerskie, wsparcie emocjonalne i społeczne dla pacjentów, a także wykorzystanie technologii mających służyć informowaniu pacjentów i ich rodzin oraz ułatwiających im udział w decyzjach dotyczących terapii.

Zwycięzcy zostaną ostatecznie wyłonieni spośród finalistów pierwszej tury, na podstawie głosowania internautów, które potrwa od 17 listopada do 1 grudnia 2010 r.

Wszystkie nadsyłane pomysły są publikowane na stronie internetowej Ashoka Changemakers:

http://www.changemakers.com/en-us/empower-patient.

Za jej pośrednictwem internauci z całego świata mogą nie tylko głosować na wytypowane przez siebie projekty, ale też prowadzić dyskusję i wyrażać swoje opinie na ich temat.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Forum

 • Agnieszka (offline)

   

  Avatar

  2010-09-23 13:07:34
   

  Piszę w języku polskim bo nie uczyłam się angielskiego.....nie piszę na konkurs tylko wyrażam swoją opinię na temat służby zdrowia....prawie wszyscy są niezadowoleni.Ja jestem po amputacji piersi i...

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-06-16 09:04:47

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Moje rozpoznanie to: rak NST, G3, lum-B Her2 (-) KI6790%, cT2N1M0. Wstępnie zakwalifikowano do leczenia neoadiuwantowego...
 • Avatar

  2022-06-13 10:35:16

  Obrzęk twarzy

  Jestem po mastektomii. Mój problem polega na obrzęku twarzy, od ponad 2 miesięcy mam opuchniętą twarz. Na początku...
 • Avatar

  2022-06-11 10:19:10

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  5,5 roku temu miałam mastektomię radykalną piersi lewej i radioterapię. Wówczas histopat był taki: rak zrazikowy,...