Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-10-08 13:00:16

1-2 października odbyła się XIII Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę

„Nadzieja zawieść nie może” to hasło XIII pielgrzymki na Jasną Górę, która zaczęła się już w piątek 1 października programem artystycznym w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie.

 

Przewodnicząca klubu częstochowskiego Elżbieta Markowska uroczyście powitała zgromadzonych gości i podziękowała za wszelką pomoc i przybycie. W czasie koncertu wystąpiła z recitalem nasza koleżanka Elżbieta Kuczyńska (Ella), jak zawsze było pięknie i nastrojowo.


Jak co roku w sobotnie słoneczne przedpołudnie na Jasnej Górze zgromadziły się Amazonki, aby w tym świętym miejscu uczestniczyć we mszy i pomodlić się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Większość przybyła wraz ze swym klubem, często towarzyszyła im rodzina lub bliscy, byli także lekarze i osoby, którym tematyka raka piersi jest szczególnie bliska. W tym roku w uroczystościach uczestniczyły też kobiety po leczeniu raka piersi ze Słowacji, Czech i Niemiec, a także był gość z Włoch. Przed mszą hymn Amazonek wykonała Ela Kuczyńska. O godzinie 11 rozpoczęła się msza w intencji Amazonek, której przewodniczył abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski. Mówił, że kobiety, które doświadczyły raka piersi są poprzez swoje cierpienie szczególnie blisko krzyża, a poprzez niesienie krzyża dnia codziennego bliskie miłości Bożej. Nawoływał do ufności w Bogu i nadziei „idźcie przez życie pełne ufności” i „idźcie ku nadziei, ku radości”.

Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej odczytała Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki Krystyna Wechmann, a Elżbieta Markowska odczytała telegram okolicznościowy do Ojca Świetego Benedykta XVI.


Po mszy o godzinie 13 rozpoczęła się konferencja w Kaplicy św. Józefa, w czasie której odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Federacji Stowarzyszeń Amazonki, wystąpienia zaproszonych gości i przekazanie statuetki przechodniej im. Anny Stefańczyk inicjatorki Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.


Tradycyjnie pielgrzymka była też okazją do niestety bardzo krótkiego, ale wielce oczekiwanego spotkania uczestniczek forum. Po mszy przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego było mnóstwo przywitań, uścisków, serdeczności i radości ze spotkania „starych” i nowych koleżanek. Będziemy tu przyjeżdżać co roku.

 Hymn Amazonek śpiewa Elżbieta Kuczyńska,

Prezentację ze zdjęć uczestników Pielgrzynki wykonała Al_la

Na tę pielgrzymkę zapraszaliśmy "Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę"

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

amado, Al_la

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...