Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2010-10-23 13:35:32

Profilaktyczne stosowanie zomety

Ostatnio coraz częściej czyta się na forach również na forum amazonki.net o profilaktycznym stosowaniu Zomety. Podobno podczas profilaktycznego stosowania Zomety (kiedy nie ma przerzutów do kości), ryzyko wystąpienia przerzutów do kości oraz innych organów jest znacznie mniejsze. Podobno lekarze coraz częściej namawiają pacjentów do stosowania tej terapii choć nie jest ona refundowana przez NFZ i pacjenci muszą sami za nią płacić.
Co Pan Doktor sądzi o profilaktycznym stosowaniu tego leku?
 

RZECZYWIŚCIE 2 LATA TEMU OPUBLIKOWANO DANE BADANIA, KTÓRE WYKAZAŁO, ŻE STOSOWANIE KWASU ZOLEDRONOWEGO W DAWCE 4MG CO 6 MIESIĘCY W GRUPIE CHORYCH PRZED MENOPAUZĄ Z HORMONOZALEŻNYM RAKIEM PIERSI PODDAWANYCH UZUPEŁNIAJĄCEJ HORMONOTERAPII BEZ WCZEŚNIEJSZEJ CHEMIOTERAPII ZNAMIENNIE ZMNIEJSZA RYZYKO NAWROTU CHOROBY. LEK TEN POZOSTAJE JEDNAK BEZ WPŁYWU NA CZAS CAŁKOWITEGO PRZEŻYCIA PACJENTEK. KWAS ZOLEDRONOWY JEST LEKIEM DOBRZE TOLEROWANYM. ZAOBSERWOWANY EFEKT TERAPEUTYCZNY KWASU ZOLEDRONOWEGO JEST OBIECUJĄCY, ALE WYMAGA JESZCZE DALSZYCH BADAŃ ABY MOŻNA NFZ MÓGŁ ROZWAŻAĆ JEGO REFUNDACJĘ.

NA DZIEŃ DZISIEJSZY, MOŻNA ROZWAŻAĆ ZASTOSOWANIE TEGO LEKU U CHORYCH PRZED MENOPAUZĄ Z HORMONOZALEŻNYM RAKIEM PIERSI OTRZYMUJĄCYCH TAMOKSYFEN SKOJARZONY Z ANALOGAMI GONADOLIBERYN (aLHRH) W LECZENU UZUPEŁNIAJĄCYM, U KTÓRYCH NIE STOSOWANO UZUPEŁNIAJĄCEJ CHEMIOTERAPII (ZOMETA W DAWCE 4 MG CO 6 MIESIĘCY PRZEZ 3 LATA)

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również