Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2010-10-26 08:55:02

A może terapia witaminą C?

U mojej mamy niedawno został zdiagnozowany rak piersi. Przed nią mastektomia a potem oczywiście chemioterapia itd. Ja w internecie natknełam się na wzmiankę o terapii witaminą C podawaną dożylnie. Chciałabym się dowiedzieć czy terapia ta jest prowadzona w Polsce, czy musi być podawana na terenie szpitala czy wystarczą zastrzyki podawane w domu i co eksperci sądzą na temat tej terapii jako że jest ona wciąż uznawana za tzw. alternatywę.
 

TERAPIA NIEKONWENCJONALNA OPARTA O STOSOWANIE WITAMINY C JEST NIESTETY ABSOLUTNIE NIEWSKAZANA W LECZENIU CHORYCH Z RAKIEM PIERSI, SZCZEGÓLNIE W CZASIE CHEMIOTERAPII. HAMUJE BOWIEM DZIAŁANIE LEKÓW CYTOSTATYCZNYCH STOSOWANYCH W LECZENIU RAKA PIERSI –  „Vitamin C antagonizes the cytotoxic effects of antineoplastic drugs."

(Heaney ML, Gardner JR, Karasavvas N, Golde DW, Scheinberg DA, Smith EA, O'Connor OA.Cancer Res. 2008 Oct 1;68(19):8031-8)

CO WIĘCEJ, NIE MA ŻADNYCH OBIEKTYWNYCH, ZWERYFIKOWANYCH PRZEZ ŚRODOWISKO ONKOLOGICZNE DANYCH, ŻE TA TERAPIA JEST W OGÓLE BEZPIECZNA.

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również