Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-11-10 15:51:51

Wnioskowanie o stopień niepełnosprawności

Po zakończeniu leczenia raka piersi otrzymałam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności "umiarkowany"  ( na 4 lata). Obecnie kończy mi się jego termin W trakcie tego czasu nie byłam dodatkowo leczona. Czy mogę się starać o dalsze orzeczenie. Jaką mam przedstawić dokumentację , Bieżących wyników? Czy otrzymam takie zaświadczenie?
Nie przedstawiłam tego zaświadczenia w pracy z uwagi na informację " zdolna jedynie w warunkach pracy chronionej" - bałam się, że mogę stracić pracę.

JEŻELI SKŁADA PANI TEN WNIOSEK W TYM SAMYM ORGANIE RENTOWYM CO ZA PIERWSZYM RAZEM, WYSTARCZY, ŻE NOWY WNIOSEK BĘDZIE ZAWIERAŁ INFORMACJE OPISUJĄCE PRZEBIEG CHOROBY OD CZASU OSTATNIEGO ORZECZENIA (GDYŻ POPRZEDNI WNIOSEK JEST W PANI TECZCE W AKTACH ORGANU WYDAJĄCEGO DECYZJĘ ORZECZNICZĄ)
- NAJLEPIEJ DO WNIOSKU DOŁĄCZAĆ KSEROKOPIE WYNIKÓW BADAŃ. ZAWSZE MA PANI PRAWO DO SKŁADANIA KOLEJNYCH WNIOSKÓW I TO PANI OKREŚLA O JAKIE ŚWIADCZENIE SIĘ PANI STARA. ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI NIE SĄ PRZEZ ORGAN WYDAJĄCY ORZECZENIE PRZESYŁANE DO ZAKŁADU PRACY (INACZEJ NIŻ W ZUS)
- ZATEM OD PANI ZALEŻY, DO CZEGO PANI TO ORZECZENIE WYKORZYSTA.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również