Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2010-11-16 23:11:49

Choroby tarczycy a leki blokujące estrogeny

Przed operacją stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy oraz chorobę Hashimoto po kwadrantektomii i naświetlaniach. Zaczęłam brać nolvadex i euthyrox 25mg. Po 5 miesiącach kompletnego spowolnienia poprosiłam o zmianę leku - otrzymałam femarę oraz ponieważ TSH nadal było wysokie (wzrosło do 20) zaczęłam brać 50 mg euthyroxu. Efekt jest taki, że przez pół dnia jestem oszołomiona, a przez następne pół mam uderzenia gorąca, niepokój i lęki. Bardzo chciałam wrócić do pracy, teraz czuję, że albo zwariuję albo odstawię te leki. Proszę o poradę, co mam robić.

NIE WIEM ILE MA PANI LAT? CZY OZNACZANO PANI POZIOMY HORMONÓW PŁCIOWYCH?
CZY JEST PANI POD OPIEKĄ ENDOKRYNOLOGA CZY TEŻ WSZYSTKO LECZY ONKOLOG? NIE WIEM ZATEM NA ILE OBJAWY WYPADOWE (UDERZENIA GORĄCA, LABILNOŚĆ EMOCJONALNA, WZMOŻONA POTLIWOŚĆ) WYNIKAJĄ Z OBJAWÓW DEFICYTU HORMONALNEGO SPOWODOWANEGO DZIAŁANIEM ANTYESTROGENNYM (NOLVADEX, TERAZ FEMARA), A NA ILE WYNIKAJĄ Z ZABURZEŃ CZYNNOŚCI HORMONALNEJ TARCZYCY - JEJ GŁĘBOKIEJ NIEDOCZYNNOŚCI (TSH = 20)? ODSTAWIENIE LEKÓW BĘDZIE BŁĘDEM, ZWŁASZCZA ODSTAWIENIE EUTHYROXU. JEŻELI JUŻ, TO POWINNA PANI RACZEJ ZWIĘKSZYĆ JEGO DAWKĘ - ALE POD KONTROLĄ ENDOKRYNOLOGA !

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również