Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2010-11-16 23:14:02

Zoladex

Zrobiłam sobie zastrzyk z zoladexu o cały tydzień za wcześnie, daty mi się pokręciły) Czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na mój organizm? Czy kolejny implant mam sobie wstrzyknąć po 28 dniach, czy o tydzień później tak jak to miałam w terminarzu?
Mam 28 lat i zaobserwowałam, że moje myślenie jest jakieś uwstecznione, ciągle czegoś zapominam, albo wszystko mi sie kręci. Czasami muszę liczyć tabletki, bo nie pamiętam czy brałam czy nie.
Czy to może być spowodowane hormonoterapią, czy to jednak jakieś skutki uboczne po chemioterapii (4 AC)? Zoladex + tamoxifen biorę od lutego 2010. Wszyscy w koło mówią mi, ze nadal jestem bardzo błyskotliwa i mądra, ale ja widzę, że nie jestem juz tą samą osobą, którą byłam rok temu, trochę to spowolnione myślenie jest przerażające, już nie mówiąc o zapominaniu oczywistych normalnych użytkowych słów.
 

KOLEJNY ZASTRZYK ZOLADEXU PROSZĘ ZROBIĆ PO 28 DNIACH OD OSTATNIEGO.
TEORETYCZNIE JEDNORAZOWE SKRÓCENIE TERMINU PODANIA LEKU O TYDZIEŃ NIE POWINNO MIEĆ ISTOTNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH. LEKI W FORMIE TABLETKOWEJ NAJLEPIEJ PRZYJMOWAĆ ZAPAMIĘTUJĄC GODZINĘ ICH PRZYJMOWANIA Z JAKIMŚ ZNANYM WYDARZENIEM - NP. W PORZE "TELEEXPRESU". WTEDY RYZYKO, ŻE ZAPOMNI PANI WZIĄĆ NALEŻNEJ DAWKI JEST MNIEJSZE. ZABURZENIA KOJARZENIA MOGĄ WYNIKAĆ NIE TYLKO Z OBJAWÓW UBOCZNYCH PRZYJMOWANYCH LEKÓW, ALE TEŻ ZE ZMĘCZENIA (FIZYCZNEGO I PSYCHICZNEGO) CHOROBĄ I JEJ LECZENIEM.

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...
 • Avatar

  2022-03-30 17:31:07

  Zabiegi po leczeniu raka piersi

  Jestem rok po operacji oszczędzającej i usunięciu 3 węzłów chłonnych. Po leczeniu neoadiuwantowym stwierdzona...