Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

2010-11-16 23:14:02

Zoladex

Zrobiłam sobie zastrzyk z zoladexu o cały tydzień za wcześnie, daty mi się pokręciły) Czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na mój organizm? Czy kolejny implant mam sobie wstrzyknąć po 28 dniach, czy o tydzień później tak jak to miałam w terminarzu?
Mam 28 lat i zaobserwowałam, że moje myślenie jest jakieś uwstecznione, ciągle czegoś zapominam, albo wszystko mi sie kręci. Czasami muszę liczyć tabletki, bo nie pamiętam czy brałam czy nie.
Czy to może być spowodowane hormonoterapią, czy to jednak jakieś skutki uboczne po chemioterapii (4 AC)? Zoladex + tamoxifen biorę od lutego 2010. Wszyscy w koło mówią mi, ze nadal jestem bardzo błyskotliwa i mądra, ale ja widzę, że nie jestem juz tą samą osobą, którą byłam rok temu, trochę to spowolnione myślenie jest przerażające, już nie mówiąc o zapominaniu oczywistych normalnych użytkowych słów.
 

KOLEJNY ZASTRZYK ZOLADEXU PROSZĘ ZROBIĆ PO 28 DNIACH OD OSTATNIEGO.
TEORETYCZNIE JEDNORAZOWE SKRÓCENIE TERMINU PODANIA LEKU O TYDZIEŃ NIE POWINNO MIEĆ ISTOTNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH. LEKI W FORMIE TABLETKOWEJ NAJLEPIEJ PRZYJMOWAĆ ZAPAMIĘTUJĄC GODZINĘ ICH PRZYJMOWANIA Z JAKIMŚ ZNANYM WYDARZENIEM - NP. W PORZE "TELEEXPRESU". WTEDY RYZYKO, ŻE ZAPOMNI PANI WZIĄĆ NALEŻNEJ DAWKI JEST MNIEJSZE. ZABURZENIA KOJARZENIA MOGĄ WYNIKAĆ NIE TYLKO Z OBJAWÓW UBOCZNYCH PRZYJMOWANYCH LEKÓW, ALE TEŻ ZE ZMĘCZENIA (FIZYCZNEGO I PSYCHICZNEGO) CHOROBĄ I JEJ LECZENIEM.

poleć znajomemu drukuj
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2020-08-01 12:01:03

  Usunięcie przewodów mlekowych

  Mam 35 lat. W połowie maja zauważyłam wyciek z brodawek przy naciśnięciu. Kolor zielonkawo-żółty, czasem biały lub...
 • Avatar

  2020-07-29 11:36:31

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Mam 44 lata, właśnie zdiagnozowano u mnie raka inwazyjnego, NST, G2. ER (+) 80 % - reakcja średnia PgR (+) 90 % - reakcja...
 • Avatar

  2020-07-29 11:33:29

  Badania genetyczne

  Mam 35 lat. Dostałam skierowanie na badania genetyczne. W poradni genetycznej zostanie zbadany BRCA1 (3 najczęstsze...