Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2010-11-17 21:15:00

Prawo: niepełnosprawni stracą?

Nowela ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu niepełnosprawnych, którą poparł Senat, doprowadzi do zwolnień osób niepełnosprawnych, a nawet do upadku wielu firm, nie wszyscy podzielają te obawy.

 

Jak zaznacza Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. w przesłanym PAP oświadczeniu, „w wyniku nowelizacji część zakładów pracy chronionej utraci zwolnienia i ulgi podatkowe; pracodawcy, którzy będą chcieli utrzymać lub uzyskać status zakładu pracy chronionej, będą musieli zwiększyć liczbę zatrudnionych osób niepełnosprawnych”.

POPON obawia się, że może to doprowadzić do likwidacji wielu zakładów pracy chronionej. Organizacja Pracodawcy RP, której POPON jest członkiem, szacuje, że w wyniku nowelizacji koszty pracy niepełnosprawnych wzrosną o 30 proc. POPON zaznacza, że pracę mogą stracić osoby niepełnosprawne z uprawnieniami emerytalnymi, gdyż zlikwidowane zostanie dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych w stopniu lekkim i umiarkowanym, które mają uprawnienia emerytalne.

Z kolei PKPP Lewiatan pozytywnie ocenia nowelizację ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, którą w środę bez poprawek przyjął Senat.

Nowela, do której Senat nie wprowadził w środę poprawek, trafi teraz do prezydenta, który może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...