Jakie najczęściej proponowane jest leczenie dla pacjentek po mastektomii, hormononiezależnej, po chemii AT, naświetlaniach
herceptynie, 17 kursach, przerzutach do mózgu w dwóch płatach czołowych,nawietlaniach mózgu 3000cGy ?
Jakie badania kontrolne po takim leczeniu należy wykonać i w jakim czasie?
NIESTETY, ALE NIE MA WZORU MATEMATYCZNEGO, KTÓRY OKREŚLAŁBY ŚCIŚLE CO, KOMU, KIEDY, W JAKIEJ DAWCE, JAK I DLACZEGO NALEŻY SIĘ W RAMACH LECZENIA ONKOLOGICZNEGO RAKA PIERSI.
Z PRZESŁANEGO OPISU MOGĘ SIĘ JEDYNIE DOMYŚLAĆ, ŻE PO ZAKOŃCZONYM LECZENIU RADYKALNYM DOSZŁO U PANI DO PRZERZUTÓW DO MÓZGU (NIE WIEM PO JAKIM CZASIE; NIE WIEM ILE JEST OGNISK I JAKIEJ WIELKOŚCI; NIE WIEM CZY OCENA WYNIKA Z BADANIA CT CZY MRI). NIE WIEM TAKŻE CZY WYKONYWANO INNE BADANIA ROZSIEWOWE (RTG LUB CT KLATKI PIERSIOWEJ, USG LUB CT JAMY BRZUSZNEJ, SCYNTYGRAFIĘ KOŚCI - PRZY CZYM ZAZNACZAM, ŻE NP. SCYNTYGRAFII NIE WYKONUJE SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI RUTYNOWO, A ZALEŻNIE OD KONKRETNYCH WSKAZAŃ MEDYCZNYCH).
GENERALNIE CHORYCH Z PRZERZUTAMI DO MÓZGU KWALIFIKUJEMY DO JEDNEJ Z TRZECH GRUP PROGNOSTYCZNYCH, JEDNAK NIE POTRAFIĘ PRECYZYJNIE ODPOWIEDZIEĆ NA PANI POSTAWIONE PYTANIE DYSPONUJĄC TAK MAŁĄ ILOŚCIĄ DANYCH KLINICZNYCH.