Stowarzyszenie – Rehabilitacyjne Kobiet po Mastektomii „Amazonka”

Adres: ul. Dmowskiego 1, 37-450 Stalowa Wola
Telefon: 665 242 075
Strona www: brak danych
Godziny otwarcia: I poniedziałek miesiąca godziny 17.00-20.00
Unia: Unia Podkarpacka

Zgłoś błędne dane

Opis

 

 

poleć znajomemu drukuj skomentuj
Oceń ośrodek:

Komentarze

 • hdb (offline)

   

  Avatar

  2010-07-06 19:44:32
   

  stowarzyszenie działa bardzo prężnie, jest rozpoznawalne w śodowisku, podejmuje wiele różnorakich działań wspierającychna rzecz kobiet dopiero co zdiagnozowanych, tuż po operacji, będących w trakcie leczenia chemią i naświetlaniami oraz na rzecz tych kobiet i ich rodzin w okresie późniejszym. Uruchomiony w listopadzie 2009 r. Punkt Informacji i KOnsultacji "AMAZONKA PIK" jest otwarty dla wszytkich potrzebujących wsparcia emocjonalnego w okresie zagrożenia żcia w związku z diagnozą i po operacji.
  Stalowowolskie AMAZONKI prowadzą szeroką kampanię uświadamiajacą w środowisku, prowadzą bardzo przyjazne relacje z klubami z Mielca, tarnobrzegu, Rzeszowa oraz z kobietami po mastektomii "VENUSZAMI" z ŻYLINY na SŁOWACJI.
 • tola (offline)

   

  Avatar

  2010-07-14 16:19:02
   

  cieszę się z przynależności do tego klubu,Z przyjemnością i radością spotykamy się co miesiąc, wspierając lub oczekując wsparcia od koleżanek w trudniejszych sytuacjach naszej choroby. Cieszymy się sukcesami w leczeniu i każdym powrotem do zdrowia.
 • MANIA (offline)

   

  Avatar

  2010-09-29 22:23:23
   

  Przynależę do Klubu od niedawna i bardzo się cieszę z tego powodu.Bardzo lubię spotykać sie z kolezankami.Dostałam dużo wsparcia a nasza przewodnicząca to chodzacy ANIOŁ,Cieszymy się powrotami do zdrowia
 • ama (offline)

   

  Avatar

  2011-02-15 22:24:04
   

  amazonki stalowowolskie to dzielne dziewczyny...same będąc chore... niejednokrotnie pomagają, wspierają i opiekują się innymi, z kręgu rodziny. Tak dużo takich przykładów. One czerpią siłę... każdy przeżyty dzień nie jest zmarnowany..trzymajcie się dziewczyny, nikt wam nie
  dorównuje
 • z warsztatów inHERnet (offline)

   

  Avatar

  2011-03-07 20:51:52
   

  INFO O TNBC NA WWW


  Potrójnie ujemny rak piersi (z ang. Triple Negative Breast Cancer, skrót: TNBC) to rodzaj nowotworu, który charakteryzuje się brakiem receptorów hormonalnych, czyli estrogenowego i progesteronowego oraz brakiem nadekspresji receptora HER2.

  Aby rozpoznać rodzaj raka, lekarze muszą przeprowadzić badania na obecność trzech receptorów: estrogenowego (ER), progesteronowego (PgR) i receptora ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu 2 (HER2). Określenia rodzaju guza ze względu na obecność receptorów dokonuje lekarz patolog oglądając pod mikroskopem tkankę pobraną podczas biopsji. Badanie oznaczenia receptorów można wykonać bezpłatnie w większości ośrodków onkologicznych w całej Polsce.

  Rozpoznanie rodzaju raka jest kluczowe dla podjęcia optymalnego leczenia. Na wybór terapii ma także wpływ wielkość nowotworu pierwotnego, obecność lub brak przerzutów w węzłach chłonnych pachowych, stopień złośliwości nowotworu, określający szybkość podziału komórek nowotworowych oraz obecność lub brak przerzutów odległych.

  W leczeniu potrójnie ujemnego raka piersi wykorzystywane są metody chirurgiczne, radioterapia i chemioterapia. W zaawansowanym stadium nowotworu może być stosowana tzw. terapia antyangiogenna, która poprzez odcięcie guza od naczyń krwionośnych, zaopatrujących go w substancje odżywcze i tlen, zahamowuje jego rozwój. W Polsce można otrzymać tę terapię na wnioski indywidualne.

  Rak piersi potrójnie ujemny występuje w około 15% przypadków wszystkich nowotworów piersi. W Polsce TNBC dotyka ok. 2000 pacjentek rocznie.

Zaloguj się aby dodać komentarz

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...