Jak poruszać się po profilu

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

26-03-2010 - 20:18:30

Forumowo 

1. Po kliknięciu na „mój profil” (różowa górna belka) znajdujemy się w swoim królestwie. Pod widokiem naszego profilu (z fotką i wiadomościami o nas) widzimy „ostatnie wydarzenia”. Jeżeli chcemy zobaczyć wszystkie, klikamy albo na „wydarzenia” po lewej stronie zdjęcia, albo na prawą stronę szarej belki i napis „wszystkie wydarzenia”.
- z opisu każdego wydarzenia można wejść w profil osoby, która napisała komentarz, profil osoby u której komentarz się pojawił i w sam komentarz (odpowiednio klikając na różowe odnośniki)

2. Po kliknięciu w profilu na „Moja przystań” (po lewej stronie zdjęcia) znajdujemy się w miejscu, gdzie ustawiamy swoje dane, które po zapisaniu znajdą się m.in. po prawej stronie zdjęcia. Oraz po lewej gdy na nasz profil będzie patrzył ktoś inny.
- szara zakładka „dane podstawowe” – zaznaczamy, wpisujemy i możemy dodać zdjęcie osobiste, które będzie widoczne w profilu (nie mylić z awatarem)
- szara zakładka „o mnie” - w oknie wpisujemy kilka słów o sobie (nie o chorobie)
- szara zakładka „historia choroby” – tu wpisujemy datę rozpoczęcia choroby, z okien wybieramy szpitale, w których się leczymy i lekarzy, a na dole mamy okno do opisania swojej historii choroby

3. Po kliknięciu na „Moje dane kontaktowe” wpisujemy te dane, które chcemy podać, a dostępność do nich ustawimy w punkcie „Prywatność”.

4. Po kliknięciu na „Ustawienia konta” mamy możliwość zmiany hasła i adresu e-mail.

5. Po kliknięciu na „Prywatność” widzimy 4 szare zakładki:
- szara zakładka „ galeria” – wybieramy dostępność naszych zdjęć dla gości, zalogowanych, znajomych
- szara zakładka „dane kontaktowe” – wybieramy dostępność jak wyżej
- szara zakładka „znajomi” – wybieramy kto widzi kogo mamy w znajomych
- szara zakładka „o mnie” – wybieramy co mogą goście, zalogowani i znajomi

6. Klikając na „Ustawienia forum” w dużym oknie z napisem „Podpis” wpisujemy to, co chcemy mieć w stopce – napis, który pojawia się na dole każdego naszego postu.
Aby dodać awatar klikamy na różowy napis „Mój avatar” po lewej stronie w „opcjach” i dodajemy ze swojego komputera.

7. Po prawej stronie zdjęcia w profilu mamy „moje galerie” – tu dodajemy i oglądamy swoje fotki.

8. Klikając na „moje wiadomości” – znajdujemy się w swojej skrzynce pocztowej.

9. Również po prawej stronie zdjęcia - klikając na „moi znajomi” widzimy profile wybranych przez siebie znajomych. Klikając na szarą zakładkę „Wyszukaj” wchodzimy w spis wszystkich użytkowników i klikając na profil osoby wybranej – w jej profilu klikamy na „dodaj użytkownika do znajomych” .

WAŻNE – wchodząc do swojego profilu (z różowej belki) znajdujemy się w opcji „EDYCJA” – możemy tu dokonywać zmian. Po prawej stronie (wysokość fotki) mamy czarodziejski przycisk „przejdź do podglądu” – po kliknięciu w niego widzimy swój profil oczami tych, którzy mają tu dostęp.

Tylko w tej opcji widzimy „Moją przystań” jako swój kącik i możemy w niej dodawać wpisy.

Wtedy po prawej stronie mamy czarodziejski przycisk „przejdź do edycji” i klikając na niego znowu jesteśmy w naszym profilu widzianym tylko naszymi oczami. Możemy zmieniać ustawienia i dane.