zmiana treści postu

Wysłane przez ToJa 

b_angel (offline)

Post #1

16-04-2010 - 23:28:47

radom 

lulu
O.K. piszę spontanicznie, wysyłam, dzwoni telefon na który czekałam, odbieram, gadam, wracam do postu i łapię się za głowę. Boże co mi wyszło, a poprawić nie mogę. .

poprawić nie możesz, ale możesz dopisać tzw. erratę smiling smiley

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

lulu (offline)

Post #2

17-04-2010 - 00:40:09

k/Kwidzyna 

Więc zamiast "zmień" wprowadźcie "erratę". Przecież errata jest zawsze na końcu książki której dotyczy, a nie przy jakimś innym wydaniu. Tak przynajmniej mi się wydaje, a może się mylę.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Agaba190 (offline)

Post #3

17-04-2010 - 06:42:47

k/Warszawy 

Lulu, ale czemu masz pisać na brudno?. Przecież pisać post możemy nawet godzinę (zanim go wyslemy). Przecież on się sam nie wyśle.
Później możemy go poprawiać przez 15 minut.
Mnie deneruje, że nie ma tu możliwości automatycznego poprawiania błędów. Nie wiem dlaczego bardzo często mama problem z "ogonkami". I nie ukrywam, że nie chce mi się poprawiać. Wolałabym z automatu to zrobić.
A może jest taka opcja, tylko ja jej nie odkryłam?

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

b_angel (offline)

Post #4

17-04-2010 - 09:32:01

radom 

Nie bardzo wiem o jakim automatycznym poprawianiu teraz Agabka piszesz myśli

bo ja mam tak jak na poprzednim forum

napisałam teraz na próbę "zajac" i mi podkreśliło na czerwono a jak kliknęłam tam prawym przyciskiem myszki to mi pokazało propozycje poprawy - czy ty miałaś jakąś inną funkcję ????????

Agaba190 (offline)

Post #5

17-04-2010 - 09:34:08

k/Warszawy 

U mnie nie ma takiej funkcji, albo ja nie umiem tego ustawić (uzyskać). Nie podkresla na czerwono a po kliknięciu prawym klawiszem myszy aktywne mam "cofnij", "usuń" ,"zaznacz wszystko".
Ale to chyba nie tylko mój problem, bo inne tez sie skarżyły, że ogonki zapominają wstawić i nie chce im się tego poprawiać. Gdyby miały automat to chyba nie byłoby problemu.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 - 09:35:34 przez Agaba190.

Al_la (offline)

Post #6

17-04-2010 - 09:34:27

k/Warszawy 

Zmień sobie przeglądarkę. Mozilla ma korektor błędów. Bardzo mi się podoba.
Przez 5 lat miałam IE i myślałam, ze to jest cud świata duży uśmiech
Teraz dopiero wiem, jak wygląda prawdziwa przeglądarka cool smiley

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

mag_dag (offline)

Post #7

17-04-2010 - 09:34:51

Sosnowiec 

lulu - nie musisz nic pisać na brudno

obok komendy "Wyślij wiadomość" masz możliwość kliknąć na "Podgląd" - wtedy widzisz dokładnie swój post - to prawie jak pisanie na brudno, można pododawać ogonki, poprawić literówki i błędy
co Ci da pisanie na brudno, skoro - jak piszesz - pomysł dopisania czegoś ważnego przychodzi po wysłaniu?

agabo, mnie podkreśla - więc jest ta funkcja - podkreśliło mi właśnie Twój nick - ja korzystam z Mozilli, a wiem, że IE nie podkreśla

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 - 09:42:02 przez mag_dag.

Agaba190 (offline)

Post #8

17-04-2010 - 09:36:58

k/Warszawy 

Może się zdecyduję.

Mark Twain

mag_dag (offline)

Post #9

17-04-2010 - 09:42:53

Sosnowiec 

ja mam na pulpicie dwie przeglądarki, to dobre rozwiązanie

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Al_la (offline)

Post #10

17-04-2010 - 09:44:11

k/Warszawy 

Ja mam 4 przewraca_oczy

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

b_angel (offline)

Post #11

17-04-2010 - 09:46:01

radom 

no ja myślałam Agaba , że masz Mozillę chichot

bo skoro pisałaś, że CI tego brakuje to zrozumiałam , że już miałaś takie ułatwienie a teraz już nie myśli

Agaba190 (offline)

Post #12

17-04-2010 - 09:57:00

k/Warszawy 

Zainstalowałam. Podkreśla. Ale jestem szczęśliwa. Co ja bym bez Was zrobiła?buzki

Mark Twain

Agaba190 (offline)

Post #13

17-04-2010 - 10:00:04

k/Warszawy 

M2
To zapytam jeszcze o indeks górny i dolny. Myślałam, że to działa jak w Wordzie. Ale mi nie wychodzi. Jak to użyć?

Mark Twain

ajaka (offline)

Post #14

17-04-2010 - 10:00:35

40km od Warszawy 

Lulu, czepiasz się.....przecież możesz sobie pisać tego posta i dwa dni, poprawiać dopieszczać przemyśleć wsio i dopiero wysłać.....a potem masz jeszcze całe 15 min.......przyzwyczaiłyśmy się że można sobie gmerać w napisanym tekście do woli, pisać co przyjdzie do głowy nie zastanawiając się ze inni będą to czytać nawet za kilka lat......a przecież te posty to opis nas samych, na ich podstawie wyrabiamy sobie opinię o danej osobie, warto więc nie być Szybkim Billem i przemyśleć co i w jaki sposób się pisze....to ograniczenie czasowe do tego zmusza.....Mi to nie przeszkadza bo zawsze czytałam swoje wypociny po kilka razy poprawiając błędy....zdarzyło mi się kiedyś że źle oddałam sens tego co chciałam napisać tzn. ja rozumiałam ale nie dla wszystkich było to jasne.....prostowałam wypowiedź w następnym poście i już.....

"Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było.." ....Szwejk

Al_la (offline)

Post #15

17-04-2010 - 10:04:50

k/Warszawy 

Za "gmeranie w poście" masz ode mnie order uśmiechu rotfl
Piję kawę, a teraz napoiłam klawiaturę śmiech

ajaka (offline)

Post #16

17-04-2010 - 10:19:31

40km od Warszawy 

Ala dobrze ze nie słodzisz, bo byłby nowy zakup w planieradocha

"Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było.." ....Szwejk

b_angel (offline)

Post #17

17-04-2010 - 10:46:54

radom 

ajaka
...przyzwyczaiłyśmy się że można sobie gmerać w napisanym tekście do woli, pisać co przyjdzie do głowy nie zastanawiając się ze inni będą to czytać nawet za kilka lat......a przecież te posty to opis nas samych, na ich podstawie wyrabiamy sobie opinię o danej osobie, warto więc nie być Szybkim Billem i przemyśleć co i w jaki sposób się pisze...

Święta słowa Iwonko grinning smiley

lulu (offline)

Post #18

17-04-2010 - 16:12:45

k/Kwidzyna 

Jeśli dokładnie przeczytałybyście o co mi chodzi to nie trzeba by tyle pisaniny. Chodziło mi przede wszystkim o te wątki które mają być dla początkujących. Wątki takie jak operacje, rehabilitacje itp., te o naszych doświadczeniach. Jeśli napiszę coś z mojego doświadczenia to chyba lepiej jest jak to jest w całości o tym pisałam już w poście #25
"a zrobiłam tą uwagę o 15 min. mając na myśli przede wszystkim posty dotyczące operacji, leczenia, rehabilitacji. Są to posty, jak zauważyła Ala, dla tych którzy chcą się czegoś dowiedzieć. Na pewno na początku zdobywania wiedzy łatwiej jest czytać w całości historię jednego przypadku niż uzupełnianą po całym wątku."
Iwonko pewnie że mogę go sobie pisać ... i tydzień.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Kris (offline)

Post #19

17-04-2010 - 16:45:22

Radom 

Lulu...w jednym jestesmy podobne...ja tez na tym nowym forum czesto zaperzam sie,
bo jakies rozwiazanie, wydaje mi sie gorsze niz bylo...potem okazuje sie, ze wcale nie musi byc gorsze,
tylko inne...
Ty zaperzylas sie tak bardzo...a wcale w argumentach przekonywujaca nie jestes...
...bo wlasnie w watkach medycznych nie ma zadnego pospiechu...
...kazda z nas ma tyle czasu ile chce, zeby rozwazyc co w nich chce i powinna napisac,
jak przedstawic swoja historie...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 - 16:48:20 przez Kris.

lulu (offline)

Post #20

17-04-2010 - 17:26:48

k/Kwidzyna 

Wbrew pozorom nie jestem odosobniona odnośnie tych "15 min.", może tylko bardziej ... czepialska.
Zdaję sobie sprawę, że te fragmenty są wyjęte z całości. Nie mniej, nie tracą na swoim znaczeniu.
"Mgiełka
Szukałam rozmowy na ten temat, aby poprosić o zwiększenie limitu co do możliwości edytowania. !5 minut to bardzo mało. Czy ustawienia tego limitu to skomplikowana sprawa? Bo może lepiej ustawić na początek większy i gdy się nie sprawdzi dopiero zmniejszać? Na starym forum nie było ograniczeń stąd kasowanie postów (raczej po kilku godzinach chyba?) Post napisany czasem z konieczności jednak w pośpiechu pozostaje już bez możliwości zmiany. A przecież im jaśniejsze przedstawienie sprawy tym lepiej będzie on spełniał swoją rolę na forum. Przykład: piszę post, potem otwieram inny wątek, czytam i pojawia się myśl - w tamtym mogłam jeszcze jedno słowo dodać... lecę, ale okazuje się, że minęło 15 minut. Lubię mieć w postach wszystkie ogonki, kropeczki itp. Denerwujące jest, gdy nie można tego zmienić, a przecież czas nas wszystkich ogranicza i nie zawsze można poświęcić tyle czasu na pisanie postu ile by się chciało.
Czy można wydłużyć czas na zmiany?"

"mag_dag
to nie był nasz pomysł z ograniczaniem czasu na edycję
tak po prostu działa to forum"

Czy mam rozumieć, że to nie jest nasze forum?

"b_angel
ja dodam jeszcze, że na poprzednim mimo, że była możliwość edycji i poprawienia postów to i tak niewiele osób z niej korzystało .... większość pisała post pod postem mimo naszych próśb i trzeba było łączyć ...."

Bo nie chcieli gmerać.

"b_angel
poprawić nie możesz, ale możesz dopisać tzw. erratę"

Tylko errata kilka postów dalej (a tak się może zdarzyć przy wartkiej dyskusji) nijak nie ma się do rzeczy.

Ja ze swojej strony zamykam dyskusję na ten temat.

je

b_angel (offline)

Post #21

17-04-2010 - 19:52:38

radom 

....jeszcze się tak nie urodził, który by WSZYSTKIM dogodził rotfl

Kasia_W (offline)

Post #22

17-04-2010 - 20:04:01

Zduńska Wola 

Myślę, że racja jak zwykle leży gdzieś pośrodku smiling smiley owszem macie rację że na literówki 15min jest ok, namyślać się przed wysłaniem teoretycznie też można się do woli (choć ja np. najczęściej piszę gdy Z śpi lub jest czymś zajęta, i czasem albo wyślę teraz albo wcale winking smiley ) jak teraz bo skończyła się bakja rotfl
ale są czasem takie sytuacje jak np. post w temacie dotyczącym Sabatu, gdzie Mania nie ma możliwości zmiany i ja osobiście mam od niej potwierdzenie że kasa dotarła a zaznaczone nie jest rotfl

na forum od 13.08.2008
najważniejsze jest mieć plan, a plan jest :-)

Centrala - Klub Muzyczny

mgiełka (offline)

Post #23

17-04-2010 - 20:16:22

Radom 

Prosiłam o informację i już wiem - dziękuję. Ostatnio nie mam czasu nawet na czytanie forum i tym bardziej dziękuję za cierpliwość w odpowiadaniu na moje pytanie (prawdopodobnie już takie padało, a ja nie doczytałam). Nie dziwcie się takim pytaniom, bo gdyby to zależało od ustawień to chyba lepiej dać możliwość edytowania (dłuższy jego limit czasowy) niż zajmowanie miejsca na serwerze niepotrzebnymi postami (erraty, korekty itp.)
Jeśli to sprawa nie do regulowania to nic innego nie zostaje jak otwierać worda jednocześnie z forum i pisać najpierw tam, a potem wklejać. Kilka przeglądarek zamula kompa - wolę rozwiązanie z wordem.
Jednak nadal popieram zdanie Lulu i nie mogę zgodzić się w całości z tym co pisze Ajaka. Jeśli napiszę coś niejasno i będę chciała poprawić, a w międzyczasie ktoś napisze swoje posty, to bez sensu jest dopisywanie jeszcze czegoś, zmiana szyku w zdaniu itp. - to dobrze wygląda jeśli jest tuż pod poprawianym postem.

Z amazonki.net od 2006 roku.

Al_la (offline)

Post #24

17-04-2010 - 21:18:33

k/Warszawy 

Kasia_W
...... są czasem takie sytuacje jak np. post w temacie dotyczącym Sabatu, gdzie Mania nie ma możliwości zmiany i ja osobiście mam od niej potwierdzenie że kasa dotarła a zaznaczone nie jest rotfl

Na temat sabatu post pisałam ja, więc Mania nie ma do niego dostępu bez względu na edycję.
Pisałam ja, bo Mania mnie o to prosiła. A listę osób, które wpłaciły Mania mi podaje, a ja na bieżąco nanoszę.
Kasiu, Ciebie Mania mi nie podała, bo ma sks.
To tyle tytułem wyjaśnienia rotfl

Kasia_W (offline)

Post #25

18-04-2010 - 09:22:04

Zduńska Wola 

Ja wiem Alluś, zauważyłam, że Mania nie jest autorem pierwszego postu o Sabacie ja tylko podałam ten temat jako przykład,że czasem są sytuacje, że dobrze byłoby móc edytować. I to wszystko rotfl

a jak już wcześniej napisałam, rozumiem, że nie wszystko się da...

na forum od 13.08.2008
najważniejsze jest mieć plan, a plan jest :-)

Centrala - Klub Muzyczny

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-04-2010 - 09:24:28 przez Kasia_W.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Ani
Gości: 806
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018