Kuba Ostasz przekaż 1% podatku

Wysłane przez Amazonki.net 

Grażyna1 (offline)

Post #1

19-03-2012 - 14:57:10

Warszawa 

PIT rozliczyłam , pieniążki dla Kubusia przekazałam .....uśmiech

Eva (offline)

Post #2

25-03-2012 - 15:22:07

Dana, Grażynko dziękuję kochane buziak
Dana nawet nie wiesz ile te grosze dla nas znaczą calus

Przekaż proszę 1% podatku mojemu synkowi więcej na stronie Kuby

betty (offline)

Post #3

26-03-2012 - 11:47:24

że ode mnie poszło to wiadomo,
ale namówiłam jeszcze mojego Tatę, który do tej pory nigdy nie oddawał 1%

tak naprawdę wcale nie musiałam namawiać, wystarczyło że opowiedziałam rodzicom o Kubusiu
buziak

Eva (offline)

Post #4

27-03-2012 - 11:57:35

Betty dziękuję serce Przekaż też swojemu Tacie, że bardzo, bardzo jesteśmy wdzięczni smiling smiley

toja2123 (offline)

Post #5

26-04-2012 - 19:47:21

Jak zwykle PIT wypełniony na ostatni dzwonek- ale poszedł dzisiaj, 1% dla Kuby odpowiednio zaznaczony. Uściski Evo!

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com

mag_dag (offline)

Post #6

26-04-2012 - 19:49:34

Sosnowiec 

a ja biegusiem się melduję z podziękowaniami za śliczną jajeczną karteczkę od Kubusia buzki serce

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Al_la (offline)

Post #7

26-04-2012 - 22:45:53

k/Warszawy 

Ja też serce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Eva (offline)

Post #8

19-01-2013 - 20:35:11

Kolejny raz zwracam się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku Kubie. Mało mnie na forum ale prawda jest taka, że nie wyrabiam z czasem. Szczerze mówiąc w tamtym roku chyba więcej czasu spędziłam z Kubą poza domem niż w nim. Turnusy, szpitale...to był trudny czas. W styczniu pobyt w oddziale chorób metabolicznych CZD i potwierdzenie tego, czego obawiałam się od dawna...Kuba ma osteoporozę, której u dzieci nie leczy się niczym poza wit. D3.Martwiła nas też stopniowo się pogarszająca się sprawność fizyczna. W lutym neurochirurg skierowała go na RMI głowy i kręgosłupa. Na badanie czekaliśmy do maja i wykazało zakotwiczenie rdzenia kręgowego. Lekarze z oddziału neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali zalecili obserwację. Myślę, że bali się ryzyka, które niesie za sobą zabieg. Pomimo rehabilitacji Kuba przestał chodzić a pod koniec sierpnia nie był już w stanie utrzymać się na nogach. We wrześniu kolejne badanie i słowa lekarza, które utkwiły mi w pamięci "Jeśli się pani uprze to zoperujemy syna ale on tak dobrze funkcjonuje na wózku" Zrobiliśmy kopię badań i udałam się na konsultację w prywatnym gabinecie ordynatora neurochirurgii CZD..."Nie ma na co czekać, trzeba jak najszybciej wykonać zabieg bo poza zakotwiczonym rdzeniem jest jeszcze jakiś guz, który od maja znacznie urósł" usłyszałam. 23 października nasz syn przeszedł zabieg odkotwiczania rdzenia kręgowego i usunięcia jak się okazało łagodnej torbieli naskórkowej w oddziale neurochirurgii CZD. Według lekarzy Kuba ma szansę wrócić do formy chociaż odwlekanie operacji na pewno nie pomogło, część nerwów została bezpowrotnie uszkodzona. Już w miesiąc po operacji byliśmy na pierwszym turnusie w Centrum Zdrowia Dziecka. Przed nami kolejny w Ośrodku Neuron w Małym Gacnie. Trzy razy w tygodniu Kuba ma prywatną rehabilitację domową. Na chwilę obecną nie jest w stanie chodzić w łuskach dlatego w najbliższym czasie technicy z Vigo w Warszawie zrobią dla niego aparat HKAFO. To właśnie na ten sprzęt przeznaczyliśmy 11500zł z wpłat 1% za rok ubiegły, dzięki Wam opłacimy jeszcze dwa turnusy rehabilitacyjne. Każda podarowana przez Was złotówka to wkład w samodzielność naszego dziecka. Serdecznie dziękujemy i prosimy... w tym roku też pamiętajcie o Kubusiu.

Kuba i jego rehabilitacja

Pomóc można również:
-udostępniając tą informację na FB
-umieszczając na Waszych stronach internetowych baner lub plik jpg (osobom chętnym prześlę mailem)
-przekazując wizytówki 1% Kuby rodzinie i znajomym (chętnie prześlę pocztą)

betty (offline)

Post #9

20-01-2013 - 06:47:03

Jak co roku możecie na mnie liczyć (i na moją rodzinęsmiling smiley)
Poproszę o wizytówki, adres wysyłam na pw.

Eva (offline)

Post #10

24-01-2013 - 13:42:01

Beatko dziękuję serceJutro wysyłam wizytówki uśmiech

Eva (offline)

Post #11

26-02-2013 - 20:18:13

Kochane...przypominam się nieśmiało cool smiley U nas tempo życia jeszcze bardziej przybrało na sile. Ostatnie dwa tygodnie spędziliśmy na turnusie w Małym Gacnie. Wróciliśmy w niedzielę późnym wieczorem, przepakowałam się i bladym świtem ruszyłam do Lublina. Leżę na ortopedii w tutejszej klinice. Miałam dzisiaj podany lek Synvisc One do stawu biodrowego...podobno ma mniej boleć...Na początku lutego okazało się, że opis rezonansu, który robiłam w sierpniu ubiegłego roku jest nie do końca rzetelny...najprawdopodobniej mam zmiany martwicze w głowie kości udowej, być może po radioterapii...czekam na konsultację u prof. Czubaka. Wiem tylko tyle, że dobrze nie jest, najprawdopodobniej za jakiś czas czeka mnie operacja, na razie na 6.03 mam zaplanowaną scyntygrafię kości.
Przede wszystkim chciałam Wam jednak pokazać Kubę, jak radzi sobie w nowych aparatach uśmiech Dostaliśmy je tuż przed wyjazdem na turnus, na początku był problem nawet ze staniem...po dwóch tygodniach...

to ciągle ogromny wysilek ale i tak pękamy z dumy, mamy mega dzielnego i upartego synka winking smiley smiling smiley

b_angel (offline)

Post #12

26-02-2013 - 20:41:34

radom 

buziak

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Al_la (offline)

Post #13

26-02-2013 - 20:48:40

k/Warszawy 

serce dla Ciebie i brawo dla Kuby uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

mag_dag (offline)

Post #14

26-02-2013 - 22:02:50

Sosnowiec 

Ewuniu, wielkie brawa dla Kubusia!!!!

Ciebie mocno przytulam i kciuki zaciskam
serce

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Eva (offline)

Post #15

27-02-2013 - 18:42:31

Kochane, dziękuję serce Jutro wracam do domu uśmiech

RaydenMK (offline)

Post #16

08-05-2013 - 12:56:04

szkoda ze juz za pozno

Eva (offline)

Post #17

26-05-2013 - 12:14:37

RaydenMK
szkoda ze juz za pozno

Nigdy nie jest za późno, za rok też będziemy wypełniać PITy winking smiley

Eva (offline)

Post #18

26-05-2013 - 12:36:01

Bardzo, bardzo dziękuję za każdą najdrobniejszą kwotę podatku, który podarowaliście Kubie :* Jak zwykle dopiero pod koniec października albo w listopadzie pieniądze znajdą się na subkoncie Kubusia ale jak dotąd do naszej wiadomości fundacja podaje jedynie kwoty i US + miasto, darczyńcy pozostają anonimowi. Bardzo możliwe, że w przyszłym roku trzeba będzie kupić Kubie nowy wózek, jeśli zajdzie taka potrzeba to nowa bryka będzie podarunkiem od Was buzki

Pokrak (offline)

Post #19

09-08-2013 - 11:31:22

Cała Polska jest z wami.
Głowa do górysmiling bouncing smiley.

Eva (offline)

Post #20

15-01-2014 - 22:34:39

Przyznam, że biłam się z myślami czy mam prawo prosić na forum o pomoc...Praktycznie mnie tu nie ma...Tyle nowych "twarzy"...tyle historii, których nie znam...Kiedy jest się mamą małego dziecka człowiek ma znacznie mniej czasu...przy niepełnosprawnym czas pędzi jak szalony...Jesienią po rozmowie z Alą obiecałam, że wrócę...że będę pisała choć raz na jakiś czas...miałam mocne postanowienie poprawy...zaglądałam codziennie, coś tam pisałam...nawet swój wątek założyłam, zaczęłam czytać i żyć tym co się tu dzieje...i...no właśnie...pojechałam z Kubą na turnus...nie było mnie "chwilę"...weszłam i pierwsze co zobaczyłam to informacja o śmierci Patrycji...w bardzo krótkim czasie w jakiś sposób emocjonalnie związałam się z tą dziewczyną i wiadomość o tym, że odeszła przybiła mnie na tyle, że znowu się wycofałam...poczułam, że w całym natłoku tego co dzieje się u nas nie udźwignę emocjonalnie tego typu tragedii...Później, zupełnie przypadkiem doszło do mnie, że ta kobieta żyje...Już nie chcę wracać do tego co poczułam ja bo z pewnością każda z Was była wstrząśnięta...zadaję sobie tylko pytanie na ile ja jestem wiarygodna? Jestem dla większości z Was anonimową kobietą, co znaczą moje słowa...w internecie możemy podawać się za kogo chcemy...Jeśli jednak, ktoś chciałby podzielić się swoim 1% z Kubą będę bardzo, bardzo wdzięczna...
Mam problemy z ręką, nie mogę zbyt długo pisać dlatego skopiowałam tekst, który napisałam na FB...

Zaczął się kolejny okres rozliczeń podatkowych. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim, którzy swój 1% w 2013 roku podatku przekazali dla Kuby. Niestety fundacja nie udostępnia nam informacji o darczyńcach, dlatego choć bardzo byśmy chcieli nie możemy podziękować każdemu z osobna.
Zebrane w ubiegłym roku pieniądze przeznaczymy na rehabilitację, najprawdopodobniej konieczny będzie też zakup nowego wózka gdyż wszystko wskazuje na to, że wkrótce Kuba wyrośnie ze starego.
Ortezy, które umożliwiają pionizację i chodzenie udało nam się jeszcze wydłużyć, ale 1% podatku za rok 2013 trafi do nas dopiero przy końcu października, jeśli zechcecie wspomóc Kubę rozliczając PITy dołożycie cegiełkę do rehabilitacji i aparatów, dzięki, którym może on oglądać świat nie tylko z pozycji wózka, może jak mówi trenować chodzenie i choć to dla niego ogromny wysiłek to każdy nawet najmniejszy sukces motywuje do walki i daje poczucie wygranej.
Kuba, na co dzień porusza się na wózku, ale ma marzenia jak każde zdrowe dziecko…jak każdy z nas... marzenia małe i duże, niektóre szalone (jak skok ze spadochronem) i jedno to największe, niezmienne od lat wzmocnić nogi na tyle żeby „zaczęły go słuchać”. Jak każde dziecko chodzi do szkoły, odrabia lekcje, spotyka się z kolegami tylko na zabawę ma trochę mniej czasu, bo w jego życie wpisana jest rehabilitacja. Chce żyć aktywnie, jak chłopcy w jego wieku…pływa, ściga się na wózkach, ostatnio spróbował też swoich sił na dualski (narty dla niepełnosprawnych). Kuba na ogół zaraża uśmiechem, jestem szczęściarzem mówi, ale bywa, że się buntuje, coś go smuci…jak każdy ma swoje gorsze dni. Chce być samodzielny, niezależny, dlatego już teraz prosi o pomoc tylko wtedy, kiedy naprawdę jest ona niezbędna.
Jeśli nie wiecie jeszcze, co zrobić z 1% swojego podatku to proszę pomyślcie o Kubie…będziemy wdzięczni za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę.

Szepnijcie słowo znajomym, może ktoś mógłby pomóc w rozdawaniu wizytówek z danymi Kuby potrzebnymi do wypełnienia formularza PIT (proszę o informację, prześlę pocztą)
1% Twojego podatku to kolejny krok Kubusia ku przyszłości…to nie są puste słowa…bez Waszej pomocy nie dalibyśmy rady.

Poznajcie Kubusia bliżej...to tylko 3 minuty winking smiley

video: [zielonedrzwi.tvn.pl]

Al_la (offline)

Post #21

15-01-2014 - 23:01:28

k/Warszawy 

Grażyna1 (offline)

Post #22

15-01-2014 - 23:13:31

Warszawa 

Ewuniu - tak jak każdego roku ...i w tym również przekażę 1% Kubusiowi... to zupełnie oczywiste.
Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie , ucałuj Kubusia....buziak

jagodula (offline)

Post #23

16-01-2014 - 06:34:15

Sławkow 

jablkoDzielnymłody człowiek, który ma wspaniałych rodziców. Wybacz, Ewo ale od lat przekazuję 1% dla osoby chorującej na SM. Zyczę Wam wszelkiego dobra.serce

Eva (offline)

Post #24

16-01-2014 - 09:11:16

Alu, Grażynko dziękuję buzki
Jagodula dziękuję za ciepłe słowa serce nie mam czego wybaczać winking smiley cieszę się, że przekazujesz swój 1% nie ważne czy na Kubę czy nie przecież pomagasz komuś innemu smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-01-2014 - 09:16:33 przez Eva.

Al_la (offline)

Post #25

16-01-2014 - 16:33:18

k/Warszawy 

Eva
...zadaję sobie tylko pytanie na ile ja jestem wiarygodna? Jestem dla większości z Was anonimową kobietą, co znaczą moje słowa...w internecie możemy podawać się za kogo chcemy...Jeśli jednak, ktoś chciałby podzielić się swoim 1% z Kubą będę bardzo, bardzo wdzięczna...

Eva, rozumiem Twoje rozmyślania....
Pewna młoda osoba wiele nam pokazała i zrobiła krzywdę tym, którzy mogą poprosić o pomoc.

Ale Ty jesteś z nami od 2006 roku, a ja Cię znam osobiście od stycznia 2007. Dobrze pamiętam?
Zna Cię sporo forumowiczek - ze spotkań w Warszawie i z sabatu w Ciechu. Znamy też Kubusia i możemy tu zaświadczyć, że jesteś nasza Eva serce

Ja, jak co roku 1% oddaję Kubusiowi serce

Parabola (offline)

Post #26

16-01-2014 - 17:24:17

Nowy Sącz 

Na nas możesz liczyć jak co roku buziak

nutka (offline)

Post #27

16-01-2014 - 17:33:22

Ja również deklaruję przekazanie 1% Kubusiowi serce

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

Eva (offline)

Post #28

22-01-2014 - 12:01:36

Dziękuję serce z całego serca dziękuję serce

Szpaku (offline)

Post #29

25-01-2014 - 13:02:12

Poznań 

Artykuł o Kubusiu już jest w dziale 1%
Link do artykułu jest w pierwszym poście wątku.
Na forum są też już bannery. W niedługim czasie pojawią się następne.

I dla wiadomości połączyłem wątek z forum z artykułem smiling smiley stąd pewnie macie małe zamieszanie w nieprzeczytanych wiadomościach.

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

zapraszamy fotografia dziecięca poznań

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-01-2014 - 13:04:20 przez Szpaku.

magda2411 (offline)

Post #30

25-01-2014 - 13:31:38

Olsztyn 

Szpaku

I dla wiadomości połączyłem wątek z forum z artykułem smiling smiley stąd pewnie macie małe zamieszanie w nieprzeczytanych wiadomościach.
tak

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 383
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022