Marzycielska Poczta

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

17-05-2010 - 20:16:38

k/Warszawy 

"Poznasz tutaj historie odważnych dzieci, które poruszają sercem. Są to dzieciaki, które dzielnie znoszą swoje ciężkie choroby. Prosimy Cię o wysyłanie im listów i kartek z dobrymi życzeniami i słowami wsparcia".

[marzycielskapoczta.pl]

A to profil znanego nam Kubusia - synka naszej Evy [marzycielskapoczta.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Eva (offline)

Post #2

17-05-2010 - 22:00:34

Od dwóch miesięcy Kubuś ma swój profil na Marzycielskiej Poczcie, dostaje listy i kartki,które sprawiają mu masę radości. Codziennie wracając ze szkoły zagląda do skrzynki pocztowej w oczekiwaniu na przesyłki,sprawdza komentarze w profilu.W miarę możliwości czyta sam i odpisuje dzieciom jeśli jest adres zwrotny. Dostał też kartki od Was, od amazońskich cioć ...ja chyba nie przestanę dziękować Wam i Bogu za to, ze stanęłyście na mojej drodzecalus Kiedy zgłaszałam go do tego projektu nie wyobrażałam sobie, że będzie to dla niego tak ważne i radosne doświadczenie. Wiem, że każde z nich reaguje podobnie, że kilka ciepłych słów wywołuje ogromny uśmiech na buzi dlatego proszę o wsparcie akcji. Poniżej kilka słów od Weroniki i Tomka to własnie oni wymyślili Marzycielską Pocztę.

> > Już za 2 tygodnie Dzień Dziecka, a więc szansa, że dzieciaki dostaną mnóstwo listów i kartek. Dwoimy się i troimy, by jak najwięcej osób dowiedziało się o Marzycielskiej Poczcie, bo kolejna okazja do masowego wysyłania kartek powtórzy się dopiero pod koniec roku.
Przy odrobinie wspólnego wysiłku możemy sprawić, że dla dzieciaków z MP będzie to najlepszy i niepowtarzalny Dzień Dziecka. smiling smiley

Kuba

1- Natanael Witczak

2- Halinka i Emilka Kocurek

3-Tomek Wilewski

4- Małgosia Jabłońska

5- Kuba Ostasz

6- Natalia Stosik

7- Katarzyna Krupa

8- Klaudia stawińska

9- Mateusz Skoczylas

10- Patryk Hetmański

11- Natalia Dobska

12- Natalia Linowiecka

13- Martyna Spaczewska

14- Monika Stawińska

15- Maciej Pańczyk

Przekaż proszę 1% podatku mojemu synkowi więcej na stronie Kuby

ajaka (offline)

Post #3

17-05-2010 - 22:28:33

40km od Warszawy 

Evo mam nadzieję że Kubuś dostał kartki od dzieci ze Szkoły w Woli Kiełpińskiej....to szkoła którą kiedyś wspierałyśmy klikając.....Kiedy moja przyjaciółka opowiedziała dzieciom o idei Marzycielskiej Poczty, bardzo się do tego zapaliły...Myślę, że nie był to słomiany ogień???????....

"Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było.." ....Szwejk

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-05-2010 - 22:29:13 przez ajaka.

Eva (offline)

Post #4

17-05-2010 - 23:08:00

Dostał radocha Przyszły kartki świąteczne, zrobione przez dzieci, list i zdjęcie całej klasy chichot Jeszcze przed wyjazdem na turnus wysłałam list napisany przez Kubę...mam nadzieję, że do nich dotarł smiling smiley.
Takie zbiorowe przesyłki od klas to wielka radocha bo przychodzi jedna koperta a w środku kartki, rysunki...Próbowałam zachęcić do pisania u Kuby w szkole ale bez rezultatu niestety bezradny

kicia (offline)

Post #5

03-08-2010 - 21:10:30

Okres wakacyjny........ urlopy .......wyjazdy....chichot
Jest okazja do przypomnienia, że Kuba i inne dzieci czekają na kartkiuśmiech

tych dzieci jest tylko 20......... co to jest 20 kartek w tą czy w tamtą...buzki

ToJa (offline)

Post #6

04-08-2010 - 19:00:26

pamietam pamietam............
se wydrukowalam i w torebce nosze grinning smiley
jak trza to kartke wyciągam i uzytek z niej robie.............

Eva (offline)

Post #7

22-11-2010 - 22:31:37

Dziękuję dziewczyny buzki Kuba dostał setki kartek i listów...i nadal dostaje duży uśmiech nie dziękuję tutaj każdej z Was bo za każdym razem piszemy o tym i dziękujemy na na profilu Kuby w MP. Dla Kubusia ta akcja to nieprzemijająca wielka radocha, nawet teraz z dala od domu zastanawia się "czy coś do niego przyszło" przewraca_oczy Zazwyczaj kiedy jesteśmy na turnusie mój mąż zbiera listy do jednej dużej koperty i wysyła na adres ośrodka chichot
Okazało się jednak, że akcja tak się rozrosła, dzieci przybywa a utrzymanie strony generuje coraz większe koszty. Do tej pory finansował to Tomek Chmiel jeden z założycieli ale kilka dni temu na stronce pojawił się wpis:

Pomóż nam utrzymać Marzycielską Pocztę
19/11/10 Tomek Chmiel

Czasem trzeba pomówić o czymś tak przyziemnym jak pieniądze.

Bez poświęcenia ogromnej ilości czasu i wydania kilku tysięcy złotych przez ostatni rok, Marzycielska Poczta nie byłaby tu gdzie teraz jest. Jak sami wiecie, nie mamy żadnych sponsorów, nie wyświetlamy reklam i nie generujemy jakichkolwiek przychodów. Trudno chyba wskazać akcję dobroczynną, która działałaby w taki sposób. Nie chodzi tu jednak o przechwałki i licytacje: jest to raczej moja próba zwrócenia uwagi na to, że niezbędne są pieniądze jeśli akcja ma po prostu przetrwać w takiej formie.

Niedawno zapłaciłem za półroczne utrzymanie strony. Myślałem, że wykupiłem tym samym pół roku spokoju, ale popularność Marzycielskiej Poczty wzrasta i tym samym obecny hosting stał się zupełnie niewystarczający.

Na tym obrazku możecie zobaczyć ile zużywamy mocy procesora. Do końca miesiąca jeszcze kawałek, a już zużyliśmy prawie wszystkie przydzielone zasoby serwera. Oznacza to, że musielibyśmy dopłacać każdego miesiąca nawet setki złotych aby nie zamknęli nam strony.

Innymi słowy, musimy przejść na bardziej wymagający hosting, który będzie kosztował przynajmniej 300 złotych miesięcznie. A kolejne koszty są na horyzoncie.

Jeśli chcecie, to możecie wesprzeć Marzycielską Pocztę w jej dalszym istnieniu. Dla nas byłoby to zrzucenie prawdziwego ciężaru z pleców i moglibyśmy się skupić na rozwijaniu i ulepszaniu akcji, bo niezwykle dużo jest zrobienia. Nowy hosting umożliwiłby też wypuszczenie wielce oczekiwanej angielskiej wersji strony.

Konto bankowe Marzycielskiej Poczty:
Fundacja „Dobry Uczynek"
ul. Wałowa 32/14
33-100 Tarnów
Alior Bank: 41 2490 0005 0000 4500 2043 0265
Tytuł przelewu: Marzycielska Poczta

Strona naszej Fundacji: [dobryuczynek.org]

W tytule przelewu możecie także podać swój e-mail, abyśmy mogli jakoś podziękować.

Z góry wielkie, piękne i mocne dzięki za każdą pomoc. Wasza pomoc ma wielkie znaczenie.

Bardzo Was proszę...jeśli możecie dołożyć choćby kilka zł. to będziemy bardzo wdzięczni. Kilkoro rodziców dzieci z MP zadeklarowało pomoc ale to kropla w morzu potrzeb.

Ps.

Nie wyobrażam sobie reakcji Kuby i innych dzieci jeśli MP przestanie istnieć, on żyje komentarzami na profilu, odpowiada na każdy wpis, jego pierwsze pytanie po szkole "był juz pan listonosz?"

Eva (offline)

Post #8

16-12-2010 - 21:26:07

Kochane babolce dziękuję....wiecie za co winking smiley Dowiedziałam się dzisiaj, że na konto fundacji "Dobry Uczynek" wpłynęły pieniądze od forum buzki Na Was zawsze można liczyć tak
Zbliżają się święta, nasz listonosz ma teraz dużo pracy winking smiley Codziennie przychodzą kartki, listy a nawet drobne upominki uśmiech a Kuba promienieje, robi kartki, odpisuje, jest naprawdę szczęśliwy hura

tomekchmiel (offline)

Post #9

26-12-2010 - 19:34:57

W imieniu Fundacji chciałem Wam bardzo podziękować za wsparcie Marzycielskiej Poczty. smiling smiley Tak jak Ewa wcześniej pośrednio napisała, dzięki tej akcji wydarza się każdego dnia dużo dobrego dla dzieci. Teraz także dzięki Waszemu wspaniałemu wsparciu to dobro może się dalej wydarzać bez przeszkód. smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-12-2010 - 19:35:36 przez tomekchmiel.

Eva (offline)

Post #10

12-04-2011 - 09:42:55

Kochani minął rok od czasu kiedy Kuba dostał pierwszą kartkę z Marzycielskiej Poczty Zgłaszając Kubę nie zdawałam sobie sprawy, że tak wiele dobrego akcja wniesie do naszego życia. Każda kartka, list czy upominek to mega radość dla Kubydlatego bardzo dziękuję wszystkim "pisaczom" pamiętającym o moim synku buzki
Zbliża się Wielkanoc...pamiętajcie o dzieciakach z MP tak
Z okazji Kubusiowej rocznicy w MP, jedna z "cioć" z robiła Kubie prezentację ...uśmiechy mówią same za siebie duży uśmiech

Dzięki kartkom Kuba jest szczęśliwy

Al_la (offline)

Post #11

12-04-2011 - 10:24:41

k/Warszawy 

Cudne zdjęcia uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

betty (offline)

Post #12

12-04-2011 - 11:25:49

wzruszyłam się... uśmiech szczęśliwego dziecka to najpiękniejsza rzecz na świecie...................

mag_dag (offline)

Post #13

12-04-2011 - 11:33:22

Sosnowiec 

fajnie patrzeć na uśmiechniętego Kubusia duży uśmiech

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

agawa (offline)

Post #14

13-04-2011 - 10:34:07

okolice 

Evo, wzruszyłam się.... Kubuś jest na zdjęciach taki szczęśliwy buzki

Eva (offline)

Post #15

10-05-2011 - 17:18:51

Kochane dziękuję serce Dzisiaj w Magazynie Ekspresu Reporterów będzie emitowany reportaż o Marzycielskiej Poczcie uśmiech Wzięła w nim udział trójka dzieciaków z naszego województwa, Laura, Natalka i Kuba chichot Jeśli znajdziecie chwilkę....

mag_dag (offline)

Post #16

10-05-2011 - 18:14:14

Sosnowiec 

czy ktoś tumanowi telewizyjnemu powie gdzie i o której ten ekspres reporterów? plissss

-----><-----

mag_dag (offline)

Post #17

10-05-2011 - 19:08:01

Sosnowiec 

se znalazłam - program 2 o 21.50 duży uśmiech

-----><-----

dani (offline)

Post #18

10-05-2011 - 21:57:33

Siedzę przed TV....Czekam na Kubusia....chichot

Chcesz rozśmieszyć Boga... Opowiedz mu o swoich planach..

Pilot_613 (offline)

Post #19

10-05-2011 - 22:02:51

Wawa 

Był w zajawkach - ma być na koniec programu smiling smiley.

"Kto chce, szuka sposobu. Kto nie chce, szuka powodu. Amen." :-)

Pesymista: ...nie noo... gorzej to już nie może być...
Optymista: ależ może!..
... ;-P

dani (offline)

Post #20

10-05-2011 - 22:04:01

Widziała_widziała....chichot
Cierpliwie poczekam....duży uśmiech

ToJa (offline)

Post #21

10-05-2011 - 22:37:41

łłłeeeeee a ja dopiero teraz doczytałam
bym se też obejrzała
a może gdzieś w necie będzie można obejrzeć myśli

dani (offline)

Post #22

10-05-2011 - 22:43:33

Właśnie się skończyło....Kuba, Ewa świetnie wypadliście...chichot
A reportaż bardzo wzruszający był..
Kubusiu, zdrówka Ci życzę i obyś dostawał dużo_dużo kolorowych listów...serce

madzia_61 (offline)

Post #23

10-05-2011 - 22:48:12

tez obejrzalam ,Kubuś to już kawaler uśmiech

Eva (offline)

Post #24

11-05-2011 - 17:29:18

Tojka można obejrzeć w necie uśmiech Ten reportaż był emitowany w kwietniu w TVP Lublin, w Ekspresie Reporterów nie pokazali całego przewraca_oczy pewnie nieco przydługi był.
Reportaż "Marzycielska Poczta"....cały smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-05-2011 - 17:31:18 przez Eva.

mag_dag (offline)

Post #25

11-05-2011 - 18:26:03

Sosnowiec 

dzięki Evo, super wypadliście, a ja zaś się wzruszyłam serce

ściskam Was bardzo mocno!!!

-----><-----

ToJa (offline)

Post #26

01-07-2011 - 23:54:46

chyba trza przypomnieć [marzycielskapoczta.pl]
nooooo przeca wakacje się zaczęły

jedziecie gdziesik, to ino nie zapomnijcie kartki do dzieciaków wysłać
a szczególnie dla Kubusia uśmiech

mgiełka (offline)

Post #27

12-12-2011 - 18:51:42

Radom 

Niedługo święta, czas wysyłania kartek. W tym roku i ja część życzeń będę przekazywała na papierze smiling smiley Prawdziwą radość czułam trzymając tradycyjną bożonarodzeniową kartkę w ręce... Ach te czasy, kiedy chodziło się od kiosku do kiosku i wyszukiwało te najładniejsze...
A przecież tak łatwo wrócić do tradycji. Ja już wróciłam uśmiech

Kubuś Ostasz i inne dzieci z Marzycielskiej Poczty czekają z pewnością na kartki świąteczne.

Wśród tych dzieci znajdzie się też za jakiś czas Martynka Karbowska. Piszę o tym tutaj, ponieważ nie ma ona jeszcze swojego profilu na stronie Marzycielskiej Poczty (dużo jest dzieci zgłaszanych i muszą trochę poczekać w kolejce) , a wiem, że Martynka baaaardzo lubi otrzymywać i zbierać kartki, pocztówki. Jeżeli ktoś chciałby sprawić kolosalną radość Martynce, podaję jej adres - za wiedzą i zgodą (bardzo się z tego pomysłu ucieszyła!) jej mamy):

Martyna Karbowska
ul. Nowa 13
87-300 Brodnica

Martynka nic nie wie jeszcze o Marzycielskiej Poczcie - to ma być mega niespodzianka uśmiech

A oto jej zdjęcia:

Martynka ma osiem lat.

Z amazonki.net od 2006 roku.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-12-2011 - 18:56:39 przez mgiełka.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 263
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022