Czas po usłyszeniu diagnozy - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

Kass (offline)

Post #1

16-09-2015 - 19:27:18

Marzus, moze popytaj eksperta.. smiling smiley

Marlinko - tak, mozna pokonac raka i mozna zyc bez przerzutow. Jesli popatrzysz na suwaczki w podpisach forumowiczek, zobaczysz, ze niektore dochodza do 18 lat od operacji.. tak

ira (offline)

Post #2

16-09-2015 - 21:01:03

Pabianice 

Kass, nasza KryskaW (Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki) jest już 24 lata "po" duży uśmiech

Kass (offline)

Post #3

16-09-2015 - 21:17:44

ira
Kass, nasza KryskaW (Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki) jest już 24 lata "po" duży uśmiech

Wow! Pieknie! grinning smiley

Widocznie sie malo na forum udziela, skoro jej suwaczka nie wylapalam.. winking smiley

marzusia (offline)

Post #4

16-09-2015 - 22:40:04

Cieszyn 

trafiłam tu na forum na panią,która jest chyba 34 lata po leczeniu ,nie ma suwaczka ale pisze o tym na swoim profilu,nie pamiętam jaki ma login

czeremcha (offline)

Post #5

18-10-2015 - 22:11:36

pod Opolem 

A mnie zaraz po diagnozie mąż zapoznał ze swoją znajomą - CZTERDZIESCI TRZY LATA po... Nie moglam się powstrzymać - musiałam napisać wielkimi literami :-)

Ania

dziubas (offline)

Post #6

18-10-2015 - 23:08:49

Gdańsk 

brawookhura

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

andzia22 (offline)

Post #7

23-07-2016 - 14:51:59

łódź  

Mój wpis będzie dla Was błahostką bo każda przez to przeszła. Mam 39,lat i widzę teraz ile mam szczęścia.
Oglądając tv od tak (moja babunia ma tu swoją zasługę -odeszła 21kwietnia 93 lata)
się sama pomacałam po piersi a mówię sobie co mi szkodzi. I ups... coś jest ale pomyślałam ze to przed miesiączka jakiś gruczołek.
Wyznaczyłam wizytę u internisty 11-05-2016
-dostałam skierowanie na cito
Wyznaczyłam po znajomości. 06-07-2016
skierowanie na mammografię zrobiona nic nie wykazała
skierowanie na biopsję cienko igłową
zrobiona. 13-07-2016
Dodatkowo zrobiłam usg zalecone po wyniku mammografii wynik Guzek 111mm/9mm skala 4 BIRADS
zrobione 20-07-2016
Telefon z CZMP w Łodzi 20-07-2016 zadzwonił dr Maciejczyk onkolog, który mnie kierował na badania poprosił o spotkanie
SPOTKANIE-nie na kawę 22-07-2016
Skierowanie do szpitala 29-07-2016

Diagnoza rak lewej piersi .
Wiem jak będzie Dobrze ale czy będzie dobrze tego niewiem.....
1.Cel -operacja
2.Cel - Poszukiwanie Siły Siłki Siłeczki
Szczęście ogromne ze wiem a nie że żyje w niewiedzy lecz czy to do mnie trafiło,poprostu się dzieję......

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 23-07-2016 - 15:00:08 przez andzia22.

123 (offline)

Post #8

23-07-2016 - 15:24:01

Wrocław 

Andzia22 to trafianie czasem długo trwa. U każdego inaczej. Kiedy moj gin powiedział, ze to nie torbiel to poczułam uderzenie obuchem w głowę i od tego dnia miałam problem z myśleniem. U mnie czas diagnozowania był długi bo do chwili otrzymania hist-patu po wycięciu guzka lekarze nie byli pewni na 100% co to za rak. Mówili "podejrzenie", na 90%... A jak 90 to nie 100 i wierzyłam, ze będę tym ułamkiem. No przecież mozna sie pomylić, moze komórki symulują raka. Przez 3 miesiace amok: tydzień dołka a pózniej zmiana na jakaś euforię i spokój. I tak od jednego badania do drugiego. Huśtawka emocji w amoku. Adrenalina na wysokim poziomie, nie mogłam miejsca zagrzać. Nosiło mnie. Nawet pierwsza operacja to jak film o kimś obcym. A potem okazało sie, ze trzeba docinać i wszystko sie potwierdziło. I wtedy zaczęło sie wszystko stabilizować, adrenalina zaczela spadać. Tylko kiedy w 40-te urodziny zabierali mnie na sale operacyjna (na docinkę) zaczęło do mnie docierać wszystko. Ale ani personel ani rodzina i przyjaciele nie pozwoli mi nawet na moment myślec o tym bo chyba za cel postawili sobie sprawić, ze to bedą najpiękniejsze urodziny. I byłysmiling smiley A teraz jestem w trakcie radio i widzę metę smiling smiley

andzia22 (offline)

Post #9

23-07-2016 - 15:44:24

łódź  

123,Kochana gdy szłam na biopsję wcale sie nie denerwowałam ale gdy po telefonie dr szłam na spotkanie ,wiedziałam ze to nic dobrego.nie dzwonią z byle powodu, krucze 2dni nie jadłam . Jak bym jeździła windą w górę i w dół,tak miałam w środku.
A gdy wyszłam z gabinetu popłakałam sie i przeszło. Dziwne to wszystko ,idę jak we mgle ,wiem że trzeba i podświadomie.sie poddaje będę wariować po operacji jak sie okaże że nadal jest źle lub jeszcze gorzej.
Dziękuję ze napisałaś.Ten film musi sie zakończyć happy andem

ira (offline)

Post #10

23-07-2016 - 18:17:51

Pabianice 

andzia22, nie wariuj pociesza Nie jest łatwo, wiadomo, każda z nas przez to przechodziła, dałyśmy radę, to i Ty dasz uśmiech Dla mnie najgorsza była diagnoza - potem po kolei przechodziłam, co było do przejścia. Zobacz, ile nas tu, ma kto Cię wspierać, pocieszać, albo i dać kopa, jak trza grinning smiley Pisz, pytaj, czytaj forum buzki

ewapatrycja (offline)

Post #11

13-09-2016 - 15:11:40

Wrocław 

anka21
Wandziu, byc moze dlatego tu w Stanach nie robi sie biopsji cienkoiglowej wezlow tylko usuwa tzw. wezly wartownicze (zazwyczaj 1-5). Biopsja cienkoiglowa jest obciazona jakims marginesem bledu, takze wobec samego guza.
Moja mama tez nie miała biopsji węzła tylko wycieli jej od razu i zbadali

mojej też wycięli węzły bez wcześniejszej biopsji-11 węzłów

Wandka (offline)

Post #12

13-09-2016 - 21:59:17

Warszawa 

ja i tak miałam po mammo...i Usg (podejrzenie raka zapalnego) zaplanowane usunięcie węzłów chłonnych. Takie są założenia przy podejrzeniu raka zapalnego ale lekarz mi zrobił. Dlaczego???? nie wiem.

smithmachinist725 (offline)

Post #13

24-03-2021 - 13:16:23

Manage your business on the go with the Paychex Flex Mobile App. Enjoy easy access to your payroll, HR and other services directly from your smartphone or tablet with our free mobile app. We offer a consistent experience whether you log in from your mobile device or desktop.
Paychex Flex Login >> Roadrunner email login >> Bitdefender Login >> Cash App login >> Cash App login >> Cash App login >> aol mail uk login >> aol mail uk login >> www.Amazon.com/mytv >> Amazon.com/mytv >> paypal login >> paypal login >> paypal login >> paypal login >> ebay login >> ebay login >> amazon Login >> www.amazon.com/mytv >> netflix login >> Spectrum email login >> linksys smart wifi login >> cash app support >> cash app support >> turbotax login >> Kaspersky login >> Kaspersky login >> Kaspersky sign in >> Kaspersky sign in >> turbotax login >> netgear router login >> netgear router login >> router login >> asus router login >> asus router login >> linksys router login >> linksys smart wifi >> cable one email login >> epson printer driver >> 192.168.l.l >> amazon gift card >> msn login >> hotmail login >> msn hotmail >> hotmail login >> hotmail login >> craigslist phoenix >> skype login >> ourtime login >> godaddy email login >> godaddy email login >> godaddy email login >>epson printer drivers >> paypal customer service >> paypal customer service >> amazon gift card >> amazon gift card >> paypal login >> paypal login >> paypal login >> paypal login >> Netflix login >> how to buy bitcoin >> spectrum email login >> roadrunner email login >> twc login >> twcny.rr.com email >> webroot login >> Garmin express update >> Garmin Nuvi map update >> Magellan gps map update >> Tomtom.com/getstarted >> Paypal login >> paypal goods and services >> kfc gutscheine >> H und m >> Dominos coupons >> Dominos coupons >> xoom login >> paypal login >> mcafee.com/activate >> garmin connect login >> mcafee.com/activate >> magicjack login >>magicjack login >> mail.aol.com >> target gift card >> target gift card >> itunes gift card >> ebay gift card >> walmart gift card balance >> amazon prime credit card login >> TD Ameritrade login >> TD Ameritrade login >> PNC Online Banking login >> PNC Online Banking login >> Anytime.com/activate >> pluto.tv/activate >> walmart gift card balance >> Aka.ms/remoteconnect >> Aka.ms/remoteconnect >> twitch.tv/activate >> twitch.tv/activate >> td bank routing number >> AmericanExpress.com/ConfirmCard >> AmericanExpress.com/ConfirmCard

norton.com/setup | norton.com/setup | mcafee.com/activate | office.com/setup | turbotax support number

BepaKrabamar (offline)

Post #14

18-05-2021 - 20:14:55

przydatne informacje

MajaKucia (offline)

Post #15

04-06-2021 - 10:52:16

Dziewczyny kochane, przeżyłam
dziś prawdziwe piekło.
Po biopsji mój 7 cm guz okazał się być łagodnym brodawczakiem wewnątrzprzewodowym, radość nie trwała jednak długo.
Lekarze nie mając pewności wycięli go.
Dziś dowiedziałam się że w guzie znaleźli ogniska raka nieinwazyjnego złośliwego in situ i niestety 5 mm ognisko raka inwazyjnego.
Albo w środę operacja i będą mi wycinać węzeł wartowniczy i zabezpieczać mnie radioterapią albo za miesiąc usunięcie całej piersi.
Decyzje w poniedziałek podejmie konsylium ale należy ona też do mnie.
Z własnego doświadczenia, lepiej usunąć całą pierś ?
Czy to ognisko raka inwazyjnego to już coś bardzo złego ?

Tomasz. (offline)

Post #16

04-06-2021 - 11:09:47

Pruszków 

Gdzieś z 90% tu piszących (a może i więcej?) ma raka inwazyjnego. Jeśli rozmiary 7 cm (!) brodawczaka są prawdziwe, to dzieją się w piersi niepokojące procesy chorobowe. Ja nie decydowałbym się na operację częściową (radioterapia plus węzły wartownicze) w razie niewykrycia przyczyn rośnięcia aż tak dużej zmiany nie-rakowej.

MajaKucia (offline)

Post #17

04-06-2021 - 12:05:30

Panie Tomaszu.
Tak, mój guz miał 7 cm i jako że lekarze nie ufali za bardzo biopsji przy tak dużej zmianie, postanowili go wyciąć.
I w nim znaleźli ogniska raka złośliwego.
Niewielkie ale są ...
Lekarz powiedział
że w moim przypadku nie usuwałby piersi bo ryzyko przerzutów jest praktycznie zerowe a ta zmiana inwazyjna jest tak maleńka że wystarczy wyciąć wartownika.
3 tygodnie temu miałam operacje, w środę następna, a jak się okaże że jednak to nie wystarczyło bo to rak wewnątrzprzewodowy to znowu mnie będą ciąć !
Myśle że konsylium podejmie dobrą decyzję.

benia1960 (offline)

Post #18

05-06-2021 - 14:55:10

Szczecin 

Tak, tak sluchaj lekarzy, bo oni mają doswiadczenie.

Tomasz. (offline)

Post #19

05-06-2021 - 15:26:21

Pruszków 

benia1960
Tak, tak sluchaj lekarzy, bo oni mają doswiadczenie.
Rzekłbym- dyskusyjna teza. Pewne jest jedno- w razie błędu lekarzy konsekwencje ponosi pacjent.

benia1960 (offline)

Post #20

05-06-2021 - 16:37:40

Szczecin 

Na całym świecie zdazają sie błędy lekarzy !!!

renatar (offline)

Post #21

05-06-2021 - 18:36:22

sieradz 

Ja każdego lekarza sprawdzam bo faktycznie tyle niedopatrzeń i pomyłek doznałam że teraz sama pilnuje wszystkiego.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

MajaKucia (offline)

Post #22

05-06-2021 - 21:18:36

renatar
Ja każdego lekarza sprawdzam bo faktycznie tyle niedopatrzeń i pomyłek doznałam że teraz sama pilnuje wszystkiego.
Ja dopiero na początku drogi sad smiley Widzisz, jednak stało się, moja radość nie trwała długo.
Ale Ty jesteś przykładem tego że warto walczyć i nie tracić nadziei.
Ty byś się zdecydowała na mastektomie wiedząc że to rak inwazyjny ?

renatar (offline)

Post #23

06-06-2021 - 08:26:23

sieradz 

Maja nie wiem jakiej wielkości masz piersi, jeżeli nie masz dużego rozmiaru to biorąc pod uwagę wielkość guza i marginesów to dużo z tej piersi nie zostanie. Ja wybrałabym wycięcie całej piersi z jednoczesną rekonstrukcją i unikniecie radio. Nie martwiłabyś się czy coś się w niej znowu nie kluje. Wiadomo pierś po rekonstrukcji to już nie jest to, bo jak przytyjesz lub schudniesz to ta sztuczna się nie zmieni i wiadomo to już nie twoje ciało.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #24

06-06-2021 - 09:34:43

Pruszków 

Poza tym doszczetnosc przebytej operacji. Przy zmianach okolnie łagodnych ważne tylko aby linia cięcia nie przeszła przez nowotwór. Dla raka wymagany bezpieczny margines to co najmniej 2 mm wolne od cjoroby.

MajaKucia (offline)

Post #25

06-06-2021 - 14:13:43

renatar
Maja nie wiem jakiej wielkości masz piersi, jeżeli nie masz dużego rozmiaru to biorąc pod uwagę wielkość guza i marginesów to dużo z tej piersi nie zostanie. Ja wybrałabym wycięcie całej piersi z jednoczesną rekonstrukcją i unikniecie radio. Nie martwiłabyś się czy coś się w niej znowu nie kluje. Wiadomo pierś po rekonstrukcji to już nie jest to, bo jak przytyjesz lub schudniesz to ta sztuczna się nie zmieni i wiadomo to już nie twoje ciało.

Piersi mam takie średnie, miseczka C, ładne i jędrne jak na mój wiek ( 44 lata) i ponad dwa lata karmienia dziecka.
No ładne to już nie bo niestety już teraz bardzo się różnią.
Podczas operacji zrobili nacięcie wokół brodawki i w dół do pachy i wycięli prawie cały dół.
Nie przejmuje się za bardzo wyglądem, chce po prostu być zdrowa i żyć.

MajaKucia (offline)

Post #26

06-06-2021 - 14:17:48

Tomasz.
Poza tym doszczetnosc przebytej operacji. Przy zmianach okolnie łagodnych ważne tylko aby linia cięcia nie przeszła przez nowotwór. Dla raka wymagany bezpieczny margines to co najmniej 2 mm wolne od cjoroby.
Panie Tomaszu nie mam takiej wiedzy, dopytam o wszystko jutro na konsylium.

MajaKucia (offline)

Post #27

07-06-2021 - 14:53:49

Jestem po konsylium.
W moim przypadku nie brali pod uwagę mastektomii.
Lekarz powiedział że nie mają zamiaru mnie okaleczać przy tak małej inwazji raka.
Jutro do szpitala na operacje kolejną, bedą mi wycinać węzeł wartowniczy i później radioterapia i hormonoterapia...
Trochę mnie to załamało ale guz jest inwazyjny, naciekający, został wycięty z tym wielkim ale muszą mnie zabezpieczyć radioterapią.

Nie mam jak wkleić Wam tu tych wyników.
Napisze to co najważniejsze.
Nowotwór złośliwy sutka
Liczba ognisk raka: jednoogniskowy
Rak inwazyjny bez specjalnego typu( NST)
Stopień złośliwości histologicznej: G1
Marginesy wolne od utkania inwazyjnego.

DCIS NG1 „ cribriforme” dominujący
Komponenta DCIS „ in situ” 90% średnica 70 mm

Her -2 / Neu IHC - ujemny ( O)

Tomasz. (offline)

Post #28

08-06-2021 - 13:21:38

Pruszków 

Najważniejsze- marginesy wolne od utkania nowotworowego. Operacja udana, doszczętna. Z tego się należy cieszyć. A zwrotem "rak naciekający" nie ma sie co zbytnio przejmować. Każdy rak inwazyjny jest naciekający.

MajaKucia (offline)

Post #29

08-06-2021 - 19:36:32

Tomasz.
Najważniejsze- marginesy wolne od utkania nowotworowego. Operacja udana, doszczętna. Z tego się należy cieszyć. A zwrotem "rak naciekający" nie ma sie co zbytnio przejmować. Każdy rak inwazyjny jest naciekający.
Czekałam aż Pan odpisze bo cenie sobie Pana opinie i rady.
Jestem już w szpitalu, powiedzieli lekarze że wytną węzeł wartowniczy ale jeśli zobaczą że coś niepokojącego się dzieje z węzłami chłonnymi ( bo to czasem widać gołym okiem) to też wytną.
Rak naciekający kojarzy mi się z rakiem o kiepskim rokowaniu ale pocieszam się tym że mój jest we wczesnym stadium.
Mam nadzieje, że tak jest a nie tylko mnie pocieszają

Tomasz. (offline)

Post #30

09-06-2021 - 11:20:08

Pruszków 

MajaKucia
Jestem już w szpitalu, powiedzieli lekarze że wytną węzeł wartowniczy ale jeśli zobaczą że coś niepokojącego się dzieje z węzłami chłonnymi ( bo to czasem widać gołym okiem) to też wytną.
To jest właściwe podejście lekarzy do chorego. Kiedyś nierzadko znów było spotykane, że lekarze po otwarciu- dokonywali operacji radykalnej- mimo, iż wcześniej była planowana BCT. Liczy się życie, w drugiej kolejności zdrowie. Teraz nierzadko się zdarza, że operacja jest za wszelką cenę BCT. I jest nieradykalna- są "docinki". A to wprowadza niepokój przez świadomość możliwości rozprzestrzenienia się choroby.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 878
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018