Zmiana w drugiej piersi 3 miesiace po operacji

Wysłane przez córka_amazonki 

córka_amazonki (offline)

Post #1

14-01-2014 - 19:17:19

Moja mamusia 3 miesiace temu miała mastektomię prostą. Rak wysoce hormonozależny, G3, leczenie tylko hormonalne -tamoxifen. Dziś byłyśmy na pierwszej wizycie kontrolnej i na usg wyszła zmiana w grugiej piersi 1,7cm birads 0. Jesteśmy przerażone sad smiley czy to możliwe, że to skutek uboczny tamoxifenu? Czy może to już przerzut? sad smiley za 2 tyg ma być biopsja. Może któraś z Pań miała taką sytuację?

Al_la (offline)

Post #2

14-01-2014 - 19:44:31

k/Warszawy 

Rak w drugiej piersi to nie przerzut tylko rak drugiej piersi.
Dlaczego od Tamoxifenu?
Są osoby, które mają w jednym czasie raka obu piersi.
Leczenie jest wtedy takie samo, jak za pierwszym razem i można się wyleczyć.

Ale u Twojej Mamy nie ma jeszcze nic pewnego, więc nie zamartwiajcie się pociesza
Ja tez dziś diagnozowałam coś, co się pojawiło w drugiej piersi. Taka już uroda naszych piersi bezradny

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

córka_amazonki (offline)

Post #3

14-01-2014 - 19:48:22

Ale skoro 3 miesiące temu w tej piersi po mammografii i po usg nie wykryto nic to chyba nie "nowy" rak? Bo przecież rak tak od razu nie postaje... najpierw torbiel, potem ona twardnieje, jest guzek, który w końcu złozliwieje. No tak mi się wydaje. Dlatego pomyślałam, że to przerzut... albo od stosowania hormonów, bo zawsze jak się stosuje leki hormonalne jest ryzyko pojawienia sie torbieli czy to w piersiach czy to na jajnikach...

Al_la (offline)

Post #4

14-01-2014 - 19:54:43

k/Warszawy 

Raki niekoniecznie powstają z torbieli, które twardnieją.
Powstają na skutek namnażania się zmutowanych komórek i mogą rosnąć bardzo szybko.
Kiedy zachorowałam, moja koleżanka pobiegła zrobić mammografię, choć 5 miesięcy temu było ok. Nie powonna jej robić, bo takich badań nie robi się często. Ale ze strachu poszła i guzek miał już ponad 3 cm, był przerzut do węzłów chłonnych.
Oczywiście są guzki, które rosną latami - podobno 1 cm 7 lat.
Mój miał 5 cm to musiałby 35 lat rosnąć a rósł błyskawicznie.

Ale, powtarzam, na razie poczekajcie na wynik biopsji.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

aga66 (offline)

Post #5

14-01-2014 - 20:58:56

Warszawa 

Ale birads 0, to przecież zmiana łagodna, więc nie stresuj się tak bardzo, tylko diagnozujcie, by być pewne że to nic złegopociesza

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-01-2014 - 21:01:45 przez aga66.

córka_amazonki (offline)

Post #6

14-01-2014 - 21:02:01

Czytałam, że birads 0 to zmiana o trudnym zdiagnozowaniu złośliwości bądź nie, dlatego trzeba wykonać dodatkowe badania. Zaniepokoiło mnie też to, że zmiana jest niejednorodna
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 684
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022