Badania diagnostyczne

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

07-07-2015 - 11:19:31

k/Warszawy 

[www.haloursynow.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Agaba190 (offline)

Post #2

07-07-2015 - 14:25:15

k/Warszawy 

Nareszcie znowu będą robić badania śródoperacyjne. Szkoda, że tylko w CO na Ursynowie.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Małgosia 27 (offline)

Post #3

19-08-2017 - 22:25:19

11 sierpnia 2017 r. poinformował mnie lekarz, że mam raka piersi prawej i polecił zrobić rtg klatki piersiowej i mammografię, a 18 sierpnia zrobić usg jamy brzusznej i węzłów chłonnych i w dnia 21 zgłosić się na konsylium . Pani co robiła mi usg powiedziała, że trzeba zrobić biopsję węzła pachowego czy to znaczy że teraz będe czekać na termin biopsji i jej wyniki kolejny miesiąc? Pozdrawiam Małgosia

Al_la (offline)

Post #4

19-08-2017 - 23:17:34

k/Warszawy 

Małgosiu, a posiadasz kartę DiLO?
Z tą kartą nie powinnaś długo czekać.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

marzusia (offline)

Post #5

20-08-2017 - 00:40:49

Cieszyn 

Małgosiu, i tak przed podjęciem leczenia musi być biopsja gruboigłowa zmiany w piersi więc razem z nią zrobią biopsje cienkoigłową węzła. Niestety na wyniki 2-3 tygodnie się czeka. Bez wyników biopsji gruboigłowej nie wiadomo z czym mamy do czynienia, czy to rak i jakie ma cechy biologiczne. Na jakiej podstawie ustalono i podano Ci informacje ,że masz raka?

Małgosia 27 (offline)

Post #6

20-08-2017 - 08:31:17

Marzusiu ja poszłam zrobić sobie pierwszą w życiu mammografię w maju w tym roku w Centrum Onkologii po tygodniu zadzwonili, że wykryli zmianę wymagającą dalszej diagnostyki i powiedzieli żeby przyjść na dalsze badania za dwa tygodnie. W trakcie tych badań zrobili mi jeszcze raz mammografię i usg i napisali że w USG zmiana nie widoczna, że mam się zarejestrować jako pacjentka bo w ramach programu już nie da się innych badań zrobić. W Poradni zlecono mi mammografię spektralną i biopsję gruboigłową i rezonans i po tych badaniach lekarz poinformował mnie że to rak i skierował na rtg płuc i usg jamy brzusznej i węzłow chłonnych na wyniku badania histopatologicznego napisali invasive lobuar carcinoma NG -2 G2 bardzo się boję tego co przede mną pozdrawiam Małgosia

marzusia (offline)

Post #7

20-08-2017 - 11:37:26

Cieszyn 

Czyli miałaś już biopsje gruboigłową,wyszedł zrazikowy jak u mnie,i nie dziw, że go nie było widać na usg bo on tak ma. U mnie nawet na mammografii nie wyszedł. Jakie masz inne parametry z biopsji?bo podałaś tylko średnia złośliwość G2. Od tych danych zależy jakie będzie leczenie i czy ewentualna zmiana w węźle będzie miała wpływ na stosowane leczenie

Gosia_76 (offline)

Post #8

20-08-2017 - 13:53:04

Malgosia skoro już wiesz co masz to się nie martw. Czasu nie odwrocisz a wiele możesz zrobić.
Nastaw się na długą walkę czasami ty wygrasz bitwę czasami on ale finalnie trzeba myśleć o sobie.
jak mam tego samego gada .
Głowa do góry.
Tez Gosia

Gosia_76 (offline)

Post #9

20-08-2017 - 13:54:23

I podobnie jak u Marzusi na 3 USG i 1 mammografia nic nie było widać. ..

Małgosia 27 (offline)

Post #10

20-08-2017 - 21:48:36

Dziękuję dziewczyny za wsparcie jeśli chodzi o o inne parametry biopsji to nie bardzo wiem, czy o to chodzi, pisze tam jeszcze podtyp biologiczny : luminalny A, IM 0 figur podziału/ 10 dpw, kategoria
B 5, a na drugiej stronie jest wynik badania immunohistochemicznego: Marker E- catherin (-/+), ER Estrogen (+++), HER2 (-), Ki67 (+) i obok komentarz 5%, PR Progesteron Receptor (+++) i jeszcze pisze że ujawniono centralnie obszar o wielkości 2, 5 cm x 0,7 cm to tyle. W takim razie jestem gotowa na walkę z tym gadem pozdrawiam serdecznie Małgosia , a jutro mam to konsylium i bardzo się boję i nie wiem, czy wszystko będę rozumiała . Myślicie że tam można pójść z kimś np. z siostrą ?

marzusia (offline)

Post #11

20-08-2017 - 22:14:17

Cieszyn 

Rak wysoce hormonozależny,z ujemnym Her2, niskie ki67 ,wszystko to bardzo dobre czynniki rokownicze. Pojawia się jednak problem bo gdyby węzły były czyste to unikniesz chemioterapii, będzie tylko hormonoterapia. Nie wiem po co robić biopsję węzła skoro guz ma ok.2,5cm i wygląda na operacyjny więc powinni podczas operacji przeprowadzić procedurę węzła wartowniczego

Małgosia 27 (offline)

Post #12

21-08-2017 - 07:57:17

Dziękuję bardzo Marzusiu za wiadomość, niewiele wiem na temat interpretacji wyników, ale będę walczyć z tym gadem pozdrawiam serdecznie , dzisiaj mam konsylium trzymajcie kciuki zobaczymy co powiedzą.

Małgosia 27 (offline)

Post #13

25-08-2017 - 20:20:03

Witam dziewczyny po konsultacji skierowano mnie na biopsję węzła chłonnego i dziś dostałam skierowanie do przyjęcia do leczenia operacyjnego : amputacja piersi prawej i SNB w razie przerzutów do węzłów chłonnych rozszerzenie zabiegu do limfadenektomii pachowej Małgosia P.S.Bardzo się boję

marzusia (offline)

Post #14

25-08-2017 - 20:35:54

Cieszyn 

SNB to procedura węzła wartowniczego, tak jak wyżej Ci pisałam, że powinni zrobić zamiast biopsji węzła. Operacja nie jest wcale tak tragiczna jak może się wydawac. Poczytaj w wątku o operacji jak się przygotować i jak wszystko przebiega. Z pewnością Cię to uspokoi

dziubas (offline)

Post #15

25-08-2017 - 20:54:20

Gdańsk 

prawidłowy skrót brzmi SLNB (sentinel lymph node biopsy)

Małgosia 27 (offline)

Post #16

25-08-2017 - 21:20:58

Dziękuję dziewczyny, zaraz poczytam co i jak ...dziękuję również za wyjaśnienie użytego skrótu. To tyle narazie nawet nie wiem o co pytać pozdrawiam Małgosia.

marzusia (offline)

Post #17

25-08-2017 - 22:07:52

Cieszyn 

Yes,yes,yes Dziubaskuduży uśmiech

Małgosia 27 (offline)

Post #18

11-09-2017 - 16:00:29

Dzień dobry Dziewczyny od piątku jestem po amputacji prawej piersi. Jestem już w domu. Dostałam skierowanie na rehabilitację, czy ma być ona rozpoczęta po zdjęciu drenów i szwów? Czy Wy też latałyście po lekarzach pierwszego kontaktu żeby dostać skierowanie do chirurga? A co brałyście przeciwbólowo ? Pozdrawiam serdecznie Małgosia

braja (offline)

Post #19

11-09-2017 - 21:46:26

Mi dren zdjeto w przychodni szpitala gdzie miałam operację, na pierwszej kontroli, szwy mialam rozpuszczalne.

Krynia58 (offline)

Post #20

11-09-2017 - 22:01:08

Warszawa 

Do zdjęcia drenów ani szwów nie było potrzebne specjalne skierowanie. Tydzień po wyjściu ze szpitala jeden się zapchał na amen, pojechałam do gabinetu zabiegowego w CO i pielęgniarka zdjęła. Wtedy też zapisałam się na rehabilitację, którą rozpoczęłam jeszcze ze szwami. Miałam metalowe, jak zszywki. Zdjęła mi je ta sama pielęgniarka po miesiącu od operacji.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Małgosia 27 (offline)

Post #21

15-09-2017 - 18:23:54

Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi pozdrawiam serdecznie Małgosia

Małgosia 27 (offline)

Post #22

15-09-2017 - 18:31:15

Przede wszystkim muszę ogarnąć te wszystkie rzeczy np. W moim rodzinnym mieście jest tylko jedna placówka rehabilitacji dziennej gdzie czas oczekiwania wynosi około 172 dni, wprawdzie nie obowiązuje rejonizacja, ale z kolei wiąże się to z codziennymi dojazdami i dłuższą nieobecnością poza domem pozdrawiam Małgosia
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 371
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018