Badania kontrolne u chorych na raka piersi

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

24-08-2015 - 12:40:03

k/Warszawy 

[onkoline.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

braja (offline)

Post #2

24-08-2015 - 17:42:58

A co to jest "badanie przedmiotowe"? pyta

Al_la (offline)

Post #3

24-08-2015 - 18:05:52

k/Warszawy 

Najogólniej mówiąc "macanka" oczko

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Kass (offline)

Post #4

01-09-2015 - 20:09:48

Dziewczyny, mam pytanie dotyczace macanki wlasnie. Mialam macanke w czerwcu u onkologa, I bede miala kolejna w pazdzierniku, u chirurga onkologa. Jutro sie widze z ginkiem, I zapewne tez bedzie chcial macac, moge mu powiedziec ze nie trzeba mnie macac, prawda? Bo ja juz sie zaczynam torche czuc, jak posag Julii w Veronie..

marzusia (offline)

Post #5

23-08-2017 - 19:54:03

Cieszyn 

[pto.med.pl] Znalazłam takie coś o badaniach kontrolnych strony 422 i 423

dziubas (offline)

Post #6

23-08-2017 - 22:54:02

Gdańsk 

MARZUŚKA BRAWO!!! brawo gdzie ty takie cuda wynajdujesz?

marzusia (offline)

Post #7

23-08-2017 - 23:00:39

Cieszyn 

To z nudów i hipochondrii Basieńko

dziubas (offline)

Post #8

23-08-2017 - 23:02:49

Gdańsk 

domyślam sie!!! duży uśmiech

blind_issue (offline)

Post #9

23-09-2017 - 23:59:25

Warszawa 

Hej!
Moja Mama rok temu miała wycinanego raka piersi, guz ok 2cm, bez zajęcia węzła wartowniczego. Leczy się Tamoksyfenem. Ostatnio robiła USG piersi i wyszła zmiana w tym samym miejscu, opisana jako "zmiana bez echa, torbiel? birads usg3." Dodatkowo ma wyciek z tej piersi z sutka. Czy ktoś ma podobne przeżycia? Jest zapisana do onkologa na 16.10., ale chyba zejdę do tego czasu. Strasznie się stresuję, że to znów coś poważnego. Oczywiście wiem, że badania są jedyną możliwością potwierdzenia i wykluczenia. Ale może znajdzie się tu ktoś, kto miał coś podobnego?

Tomasz. (offline)

Post #10

24-09-2017 - 09:09:00

Pruszków 

Jakie wyniki his-pat miała mama? Co z marginesami cięcia? Jaka siła hormonozależności?
Niestety, wiele jest tu chorych zmagających się ze wznowami po źle przeprowadzonych operacjach oszczędnościowych. I żadne to pocieszenie.

blind_issue (offline)

Post #11

24-09-2017 - 10:07:22

Warszawa 

Wszystko wskazywało na to, że rak siedział tylko w guzie, 2cm chyba wycięte w marginesie, które były czyste (?), T2N0M0, ale nie mam informacji co do hormonozależności. Zalecenie stosowania tamoksyfenu na to wskazuje, ale ja się w ogóle nie znam. Pamiętam, żeby były jeszcze cyfry 3-2-1. Ale to wszystko było rok temu, teraz Mama będzie miała wizytę 16.10. Strasznie się martwię. Czy to może ogóle wskazywać na cokolwiek innego?

Tomasz. (offline)

Post #12

24-09-2017 - 10:56:19

Pruszków 

Bez danych będą to tylko spekulacje.

JoannaDP (offline)

Post #13

20-06-2019 - 18:20:40

Witam, proszę o wiadomości jak wyglądają badania po operacji oszczędzającej i radiologii, mama jest na hormonoterapii po raku zrazikowym 1 cm wyciętym bez węzła, bez przerzutów, leczy się w Pleszewie. Rak zdiagnozowany w styczniu 2019 po biopsji, operacja w lutym 2019, radioterapia 20x w maju i kierownik radioterapii stwierdził, że teraz przez rok nie będzie żadnych badań, ''bo nie można nic robić'' i tylko kontynuacja hormonoterapii. Proszę mi powiedzieć jakie są procedury w innych ośrodkach lub u lekarzy prywatnych jaka jest praktyka z dalszym postępowaniem kontrolnym.

Jestem pełna obaw co do stanu jaki będzie po roku bez ŻADNEJ kontroli. Czy faktycznie należy tyle czekać, a jeśli nie, jakie badania można wykonać w tym czasie aż mama nie dostanie skierowania na badania w WCO.

Zdziwiona71 (offline)

Post #14

20-06-2019 - 18:36:47

Bialystok 

Joanno, ja też jestem po oszczedzajacej, radioterapi i brachoterapi. W czasie naswietlan miałam robione wyniki krwi chyba z 3 razy, a że były dobre to więcej nic nie robili.Radioterapie skończyłam 5 lutego i do tej pory faktycznie nie robili mi żadnych badań kontrolnych. Na ostatniej wizycie dostałam już skierowanie na badania krwi i usg piersi. Tak że 25 lipca będzie u mnie pierwsze usg po operacji i naswietlaniach

Tomasz. (offline)

Post #15

20-06-2019 - 21:35:41

Pruszków 

JoannaDP
Witam, proszę o wiadomości jak wyglądają badania po operacji oszczędzającej i radiologii, mama jest na hormonoterapii po raku zrazikowym 1 cm wyciętym bez węzła,
W raku zrazikowym po operacji oszczędzającej należy wnikliwie obserwować pozostałą tkankę gruczołu z uwagi na możliwość dalszej kancerogenezy (nawroty choroby- nie mylić z przerzutem czy wznową). Do tego kontrola drugiej piersi- raki tego typu "lubią" występować obustronnie.

Ania38 (offline)

Post #16

25-08-2019 - 21:22:59

Bardzo proszę o informacje jakie badania po zakończeniu leczenia zlecają Wam lekarze??
oraz czy w ramach leczenia jest wykonywanie MR głowy??

renatar (offline)

Post #17

25-08-2019 - 21:46:35

sieradz 

Aniu jeżeli jest tamoksifen, to raz na pół roku ginekolog i pomiar endometrium. Raz do roku usg piersi i mamografia i usg brzucha. Rtg płuc chyba też ale ja zrobiłam dopiero po dwóch latach. Jeżeli są jekieś bóle to wtedy zlecane są dodatkowe np ja miałam tomograf i rezonans całego ciała i scyntygrafię.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Krynia58 (offline)

Post #18

25-08-2019 - 22:16:18

Warszawa 

U mnie jest usg blizny i węzłów raz do roku, rentgen i usg brzucha raz na dwa lata. To od onkologa. Ginekolog robi cytologię raz w roku i kieruje na usg. Co dwa lata daje też skierowanie na densytometrię.
Wydaje mi się że rodzaj i częstotliwość badań zależy od tego gdzie i u kogo się leczymy. Są lekarze ktorzy częściej kierują np na tk czy rezonans, ale wierzę ze jestem kierowana na takie jakich potrzebuję.
Co do MR głowy, nie jest to raczej standardowe badanie. Lekarz może je zlecić jeśli uzna że jest konieczne.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

RENIA 62 (offline)

Post #19

26-08-2019 - 14:40:42

Radomsko 

Onkolog zleca mi tylko mammografię , i co dwa lata RTG płuc. Sama robię USG piersi , brzucha i badania ginekologiczne co roku.

miał być suwaczek , ale nie ma smiling smiley bo nie umiem choć wg instrukcji próbowałam nie raz ,trochę siara sad smiley T2N0MX NST G3 with medullary features; ER (-), PR (-) HER 2 (-) , Ki67 80%
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 388
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018