Badania kontrolne u chorych na raka piersi

Wysłane przez Al_la 

Zdziwiona71 (offline)

Post #1

09-12-2019 - 19:05:42

Bialystok 

Hunter, też miałam kiedyś taką sytuację, spotkałam na onkologii koleżankę (kiedyś razem pracowaliśmy) ja byłam na zdjęcie szwów, a ona do ginekologa onkologa, i z takim tekstem do mnie a co myślisz że ciebie to ominie, napewno nie i ty tu też trafisz(masz problemy z górą to i z dołem też będzie) tak że wiem co czujesz. Gratuluję dobrych wyników, i dużo zdrówka życzę

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-12-2019 - 19:08:18 przez Zdziwiona71.

etruzilka (offline)

Post #2

09-12-2019 - 19:38:04

Olsztyn 

Hunter, podpisuję się pod tym co napisałaś obiema rękami.
Nikt nie zrozumie odczuć drugiego człowieka dopóki nie doświadczy tego co on.
Powodzenia uśmiech

Renata40 (offline)

Post #3

10-12-2019 - 18:19:24

Niestety ale tak jest, prywatnie w pracy. Ja czuje się jak trędowata.

Carcinoma ductale invasivum G3 mammae; E-Cadherin(+++), CK5/6(-),p63(-); ER-odczyn negatywny (-); PR-odczyn negatywny(-); AR-odczyn negatwyny (-); HER2-odczyn negatywny Score =0; Ki-67 około 95%.. 09.01.2017 do 16.05.2017r Chemioterapia schemat 12xPXL co tydzień /4xAC co dwa tygodnie.
31 maj 2017r Radykalna zmodyfikowana mastektomia metodą Auchinclossa. 21 czerwiec 2017r wynik histopatologiczny: Całkowita odpowiedź na leczenie neoadiuwantowe- nie stwierdza się obecności raka inwazyjnego.radochahot smileyradocha radio 25 lampek.

Zdziwiona71 (offline)

Post #4

11-08-2020 - 08:39:05

Bialystok 

Właśnie dzwonił do mnie p.doktor że tomograf pokazał czysto ,czyli najprawdopodobnie wznowa ale zlecono jeszcze biopsje gruboiglowo,dobrze że tu czysto

renatar (offline)

Post #5

11-08-2020 - 09:30:52

sieradz 

Zdziwiona cieszę się że tomograf wyszedł spoko, chociaż to bez nerwów.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Zdziwiona71 (offline)

Post #6

11-08-2020 - 09:42:23

Bialystok 

Też się cieszę renatar,

Zdziwiona71 (offline)

Post #7

01-09-2020 - 19:01:26

Bialystok 

Słuchajcie dziś odebrałam wynik biopsji gruboiglowej. W ocenianych bioptatach nie stwierdzono obecności nacieku nowotworowego.Obecna jest tkanka łączna włóknista,tluszczowa oraz przewlekłe,częściowo ziarniakowe nacieki zapalne i mikrozwapnienia.Obraz morfologiczny odpowiada zmianom bliznowatym. Ocena pataloga:. Zwapnienia w badaniu histopatologicznym -. w zmianach łagodnych. Opinia patologa:. Zmiany łagodne. Zmiana złośliwa -. Nie występuje. Martwica-. Nieobecna. Rak inwazyjny-. Nie występuje. I teraz pytanie jak to rozumieć że biopsja cienkoiglowa pokazała komórki ,(wyniku cienkiej nie mam)a gruba igłą nie

dziubas (offline)

Post #8

01-09-2020 - 19:30:00

Gdańsk 

Zdziwiona!sercePiszę, żebys dzis z tym wynikiem nie została sama..., na pewno Tomasz i inni napisza cos konkretnego, ja pisze intuicyjnie, że komórek nowotworowych nie ma to bardzo dobrze, choc nie mam pojęcia jak to możliwe, że znalazły sie w cienkiej..., natomiast te wszystkie zmiany o cechach łagodnych chyba raczej należałoby kiedyś wywalic, zeby nie wyprodukować raka, u mnie guz powstał pośród zwłóknień

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Zdziwiona71 (offline)

Post #9

01-09-2020 - 19:40:42

Bialystok 

Dziubas ,w piątek wizyta u chirurga ,zobaczymy co zdecyduje,bo dziś chemioterapeutka chciała najpierw zapisać na konsylium na jutro ,no ale jeszcze nie ma opisu rezonansu ,no i zobaczymy co na to chirurg

Tomasz. (offline)

Post #10

01-09-2020 - 20:48:19

Pruszków 

Mamy kolejny przykład przeszacowania wyniku. Lekarz oceniajacy próbkę z cienkiej igły- wiedząc, że próbka pochodzi z ew. wznowy- dał wynik przeszacowujący. Aby próbkę dokładnie zbadać grubą igłą. Analogicznie gdy lekarz ocenia zmianę w drugiej piersi u kobiety po leczeniu raka piersi. Też da przeszacowany wynik- wie, że pacjentka jest już obciążona. I oby dalsza diagnostyka się odbyła a nie zasypano przysłowiowych gruszek w popiele.

Zdziwiona71 (offline)

Post #11

01-09-2020 - 21:02:18

Bialystok 

Dziękuję Tomaszu,a co ty byś zrobił teraz?Co powinnam wiedzieć przed wizytą u chirurga? Czyli myślisz ze jednak biopsja gruboiglowa jest bardziej wiarygodna ?

Tomasz. (offline)

Post #12

01-09-2020 - 22:06:11

Pruszków 

W stosunku do cienkoigłowej pomyłka diagnostyczna (dla uwaga- próbki reprezentatywnej!) jest przy grubej igle dość mało prawdopodobna. Histopatolodzy nie lubią badać obszarów poddanych wcześniej leczeniu (chemioterapii czy radioterapii). Uszkodzenia tkanek dają pozacierany obraz. Tym niemniej to powinność lekarza w razie podejrzenia wznowy. Trzeba to poddać bardzo wzmożonej obserwacji- też badaniem obrazowym USG. I mieć ustalone procedury na wypadek dynamiki. Przy takim wyniku rzetelność takich działań pozwoli wychwycić jakiekolwiek niepokoje. Szkopuł w tym co się uważa przez bardzo wzmożoną. Jak częstą? Jakie jest oddalenie chorej o jednostek prowadzących kontrole onkologiczne w razie podejrzenia wznowy? Na jak łatwo jest uzyskać skierowania na takie badania? Nie łatwo odpowiedzieć na takie pytania. Stąd chora powinna to rozważyć z lekarzem prowadzącym. Może jest możliwość załozenia hodowli skóry - aby zmianę wyciąć z szerokim marginesem i pokryć wyhodowanym płatem skóry? Nie wiem, trzeba pytać lekarza.

Zdziwiona71 (offline)

Post #13

01-09-2020 - 22:20:40

Bialystok 

Dziękuję Tomaszu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 537
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022