kiedy mammografia po operacji oszczędzającej? i radioterapii

Wysłane przez EwelinaWawa 

EwelinaWawa (offline)

Post #1

12-05-2016 - 14:51:46

hej dziewczyny, mam pytanie

19 stycznia mialam operacje oszczedzajaca piersi
radioterapia od 29 lutego do 28 marca

chlonka sie nie zbierala, po radioterapii tez ok, nie mam juz odczynu, mam teraz termin na mammografie na 8 czerwca, chcialam sie poradzic czy to nie bedzie za wczesnie? chodzi mi o piers boje sie ze podczas ucisku w trakcie mammografii moze cos byc nie tak tzn. chodzi mi to czy ta piers nie jest jeszcze zbyt swieza?? zastanawiam sie czy nie przelozyc mammo za kilka mies. kiedy wy mialyscie to badanie po operacji i po radioterapii? z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam

Anna57 (offline)

Post #2

12-05-2016 - 22:10:11

Jarosław 

W grudniu skończyłam radioterapię ,a mammografię miałam za pół roku ,czyli w czerwcu.serce
Tak mi powiedział lekarz i dał skierowanie na czerwiec .

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-2016 - 22:13:15 przez Anna57.

dziubas (offline)

Post #3

12-05-2016 - 23:36:55

Gdańsk 

w maju skończyłam radio i bodaj 25go maja miałam brachyterapię a o mammo upomniałam się rok od ostatniej mammo sprzed diagnozy (to był lipiec) ale w rejestracji wyladowałam bodaj w październiku! Operowana pierś przy ściskaniu bardziej boli niż przed operacją, ale zostało z niej tylko połowa, a piersi miałam o miseczce 85D, więć techniczka musi sie nieźle nagimnastykować ze mną, żeby w ogóle coś "ścisnąć" chichotoczko
sercenie bojaj! prosiwszystko idzie przeżyć tak, a człek to takie Boże Stworzenie, co z pomocą łaski bożej potrafi o woele znieśc niż mu sie na poczatku wydaje...myśli

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-2016 - 23:40:00 przez dziubas.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 349
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018