Badanie EMG po mastektomii

Wysłane przez waga65 

waga65 (offline)

Post #1

23-05-2018 - 08:51:28

Witajcie czy 4 miesięce po zakończeniu leczenia: chemia,radioterapia można zrobić badanie EMG na polineuropatie.Jutro mam termin badania ,jestem przerażona ,bo wszyscy mi mówią,że do 5 lat po chorobie nie powinno się tego badania robić.Czy ktoś może mi coś w tym temacie powiedzieć.Niema mojej onko.jest na urlopie .

Przewodowy G2,Zrazikowy G2 :pT2(m) pN1c(sn)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-05-2018 - 17:04:49 przez myszka.

Anika64 (offline)

Post #2

23-05-2018 - 10:18:58

Warszawa Wesoła 

Hej, ja wczoraj dostałam skierowanie od neurologa na to badanie. Nie wiedział czy wolno je robić. Dzwoniłam do szpitala gdzie je wykonują. Dopiero jutro rano mam dostać odpowiedź. Masz kłopot z bolącym ramieniem po radio? Czy coś innego?

dziubas (offline)

Post #3

23-05-2018 - 11:01:00

Gdańsk 

CIEKAWE CZY KTOŚ UDZIELI KONKRETNEJ ODPOWIEDZI... JA BYM JUŻ TERAZ PISAŁA PYTANIE DO EKSPERTA , sorki za duze litery...

waga65 (offline)

Post #4

23-05-2018 - 21:31:25

Dziewczyny ekspert to już nie zdąży odpisać, bo badanie jutro o 8 rano.Mam problem z chodzeniem od października.Od listopada jestem na Gabapentinie.Boli mnie wszystko nogi,ręce,barki,kregosłup jestem cała sztywna. Zejście ,wejście po schodach sprawia problem .Jak usiąde,czy się położę to nie mogę się podnieść.Mam wrażenie ,że mi stawy siadły.Jak na ostatniej wizycie rozmawiałam ze swoim lekarzem ,to mi powiedziała,że to skutki chemi.

Anika64 (offline)

Post #5

23-05-2018 - 21:55:51

Warszawa Wesoła 

To daj proszę znać, czy zrobiono ci badanie czy nie. Ja mam tylko bolące ramię, podobno to uszkodzenie neru po radio i się zregeneruje, ale dmuchają na zimne. Stawy trochę trzeszczą, ale nie jest tak źle, jak u Ciebie.

mgiełka (offline)

Post #6

23-05-2018 - 22:08:05

Radom 

Wago, ja nie wiem nic na temat tych badań, ale zaraz wejdzie na forum Ewelina, która coś w tym temacie tutaj napisze.

Z amazonki.net od 2006 roku.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-05-2018 - 22:08:46 przez mgiełka.

ewelina1985rad (offline)

Post #7

23-05-2018 - 22:23:36

U mnie problem polineuropatii zaczął się tydz.po zakończeniu chemii, początek grudnia u.r.mrowienie nóg, rąk, nogi bolały i były baaardzo ciężki ogólnie byle jak i z czasem było coraz gorzej, przyjmowałam lek thiogamme i poprawa była ale na krótko, dostałam skierowanie na oddział w celu leczenia dożylnie polineuropatii ale bez badania EMG, więc nie wiem jak ono przebiega. W szpitalu spędziłam weekend majowy -10 dni i poprawa jest ogromna, nawet myślę o wycieczce rowerowej a jeszcze miesiąc temu ledwo chodziłam... W razie pytań służę pomocą.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-05-2018 - 22:26:38 przez ewelina1985rad.

dziubas (offline)

Post #8

24-05-2018 - 06:06:05

Gdańsk 

dziewczynki! serceja mam polineuropatię od kregosłupa -chemii nie miałam, dlatego do pregabaliny refundacji nie mam...bezradny Badanie EMG przeszłam i da sie przeżyć choc to dośc długie "kopanie" przez prąd nóg na całej długości, przyjemne nie jest. używam pregabaline 2xdz 150mg ale czasami już (ponad pól roku) o wieczorną dawkę nogi jakby same sie dopominają, Tomek nasz pisał, że wtedy można dostać coś w zastrzykach i wtedy działa przez pół roku, zobaczymy, kontrolę u neurologa mam na poczatku września

Anika64 (offline)

Post #9

24-05-2018 - 10:20:43

Warszawa Wesoła 

Ja dostałam odpowiedź ze szpitala, że nie mogą zrobić mi badania lewej ręki, czyli tej z wyciętym wartownikiem.

waga65 (offline)

Post #10

24-05-2018 - 13:30:14

Dziewczynki nie poddałam się temu badaniu EMG. Rano pojechałam na szpital wcześniej przed badaniem,poszłam do jednej onkolog powiedziała ,że ona nie widzi przeciwwskazań co do badania ,pacjenci je robią,ale ona jest młoda od niedługo pracuje,proszę porozmawiać ze starszym lekarzem.Ok idę do drugiego onkologa co najdłużej pracuje w szpitalu.Ona mówi przecież ta polineuropatia to jest od chemi,nie było jej wcześniej.Trwa do roku i przechodzi, jednym tak,drugim nie. Niema na to leku, żeby to wyleczyć.Są tylko dwa leki uśmierzające ból Liryca i Gabapentin,który podają pacjentom i ja go biorę od listopada.Co i tak nie daje to poprawy.Dla nas onkologów to badanie jest w ogóle nie potrzebne, nic ono do leczenia nie wnosi,tak,że po co to robić.A te leki to i tak za niedługo można odstawić bo oni wiedzą ,że niema po nich poprawy.Czy przejdzie ,czy nie przejdzie, to się niczym tego nie wyleczy.Tak,że niema po co tego badania robić,trzeba czekać aż to przejdzie albo nie.To słowa lekarza.Poszłam do Pracowni EMG i zapytałam lekarza który wykonuje to badanie,czy to nie pobudzi komórek rakowych i nie przyspieszy nawrotu choroby to powiedział, że nie dam pani takiej pewności.Tak ,że podziękowałam ,przeprosiłam i nie zrobiłam tego badania.

dziubas (offline)

Post #11

24-05-2018 - 13:45:48

Gdańsk 

waga!!! serce ale Ty jesteś mąąądrrraaa!!! prosi

Anika64 (offline)

Post #12

24-05-2018 - 20:08:01

Warszawa Wesoła 

Dobrze, że opinie się zgadzająbrawo

Tomasz. (offline)

Post #13

25-05-2018 - 06:17:17

Pruszków 

Widać na tym przykładzie, jak brak skutecznego leczenia polineuropatii u samego źródła może skutkować utrwaleniem stanu chorobowego. Można tu apelować jeszcze raz- leczmy wczesne postacie polineuropatii w czasie leczenia, gdy tylko się pojawią. Aby nie dosżło do większych problemów- szcvzególnie utrwalenia zespołów bólowych.
Waga- jeśłi zażywasz np. Gabapentin to zmień na Lyrica i odwrotnie. Leki działają podobnie, ale nie są to leki identyczne (coś jak paclitaxel i docetaxel). Ja na nawracajace ciężkie neuralgie nerwu V twarzy wyczaiłem lamotryginę (Symla)- i go zażywam oprócz Gabapentin. I bóle nie wracają.

waga65 (offline)

Post #14

25-05-2018 - 10:07:41

Dziękuje wam wszystkim za wsparcieserce 7 miesięcy temu zaczynałam od Lyricy ale źle się po niej czułam.Jak brałam 1x dziennie było ok ,2x dziennie rzucało mnie na boki.Po niecałym miesiącu.Kazali brać Gabapentin też zaczynałam od 1x dziennie potem 2x,3x do 5x.Przy 5 x dziennie nie mogłam zrobić kroku.Tak że została dawka 3x dziennie.I tak już 7miesięcy.Tak że współczuje wszystkim co to przechodzą. Bo idzie zgłupieć przez ten ból.Od roku od operacji nie było jeszcze dnia bez bólu małomownyTak jak onko. mówi rok i przejdzie .To już 5 miesięcy od chemi,to jeszcze 7 miesięcy i ma być ok zmeczonya potemradochaOby ten scenariusz się ziścił nawet wcześniej.Tomasz ja tu myślę ,że może spróbować powoli je odstawiać i zobaczyć jaka będzie reakcja.Może akurat bedzie ok.Czy ktoś tak próbował.

dziubas (offline)

Post #15

25-05-2018 - 10:25:20

Gdańsk 

waga! serce nie jestem po chemii, ale... nie radze Ci odstawiać..., ja przestałam uzywać jak lek mi sie skończył, albo zapomniałam wieczorem użyć... wszystko wraca i potem, jak wracam do uzywania juz nie jest tak super jak przez pierwsze pół roku... bezradnyniezdecydowany

Tomasz. (offline)

Post #16

25-05-2018 - 12:34:14

Pruszków 

Waga, ból musi spasć do 0 (zero) aby można było myśleć o zmniejszeniu dawki.
Jeśłi są bóle neuropatyczne to dawki leków powinny być tak duże, aby ból schodził do zera. Każdorazowe zmniejszenie dawki wydłuża okres zycia z bólem i pogarsza rokowanie.
Ja brałem Gabapentin 4x 800 mg. Był okres, ze ta dawka mi nie wystarczała. Dołożono Symlę (inne leki np. Tegretol (karbamazepina) już wcześniej były nieskuteczne. A na nauralgię zachorowałem w roku 1988- więc u mnie będzie to trwać do końca życia).
Dziś wystarcza mi Gabapentin 2x800, Symla 2x100. Skutki uboczne- żadne. Z resztą wszystkie leki jakie kiedykolwiek brałem sumarycznie nie porównują się do interferonu z rybawiryną- a mam po tym leczeniu b.powoli malejące, ciagłe bóle głowy. Więc coś-niecoś wiem, jak można cierpieć z bólu.

Waga, proponowałbym dojść do max. dawki tolerowanej (nie większej niż 4x800 mg) gabapentyny i dodanie albo lamotryginy (Symla) 2x100, max 3x100 mg, albo okskarbazepiny Karbagen 2-3x600 mg lub ostatecznie karbamazepiny (Tegretol) 3-4x po 400 mg. Wszystko to, łącznie z opiatami brałem. Na dziś jestem bez bólu i nie myślę nawet o próbie odstawienia leków. Nie przychodzi mi to w ogóle do głowy.

Nie licz do roku- złudne nadzieje. Licz tylko na zero bólu po lekach. To jedyna droga wyjścia z neuropatii.

dziubas (offline)

Post #17

25-05-2018 - 16:37:29

Gdańsk 

Tomku!!! serce jesteś WIELKI!!!braworóże

waga65 (offline)

Post #18

25-05-2018 - 20:07:32

Dziubas,Tomasz buziakDzięki Wam za dobre rady.kwiatek

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 354
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018