Scyntygrafia

Wysłane przez Amazonki.net 

Al_la (offline)

Post #1

24-05-2019 - 22:13:12

k/Warszawy 

Wusia.
Mam jeszcze pytanie, czemu we wnioskach po scyntygrafii napisano brak ewidentnych zmian mogących świadczyć o obecności ognisk wtórnych npl w kośćcu. Czemu napisali ewidentnych... pytauśmiech

A czemu się czepiasz słowa "ewidentnych". co ci nie pasuje? duży uśmiech
Ja bym się cieszyła ok

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Wusia. (offline)

Post #2

24-05-2019 - 22:21:19

Gorzów Wielkopolski 

Cieszę się bardzo radocha i niepotrzebnie się doszukuje czegoś.nieprzewraca_oczy

Al_la (offline)

Post #3

24-05-2019 - 22:26:08

k/Warszawy 

Lepiej nie dzielić włosa na czworo. Szkoda zdrowia. Nie ma npl to git ok

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Wusia. (offline)

Post #4

24-05-2019 - 22:46:59

Gorzów Wielkopolski 

taksmiling bouncing smiley

karo_olla (offline)

Post #5

01-07-2019 - 16:56:07

Witam
Proszę o pomoc w interpretacji wyników mamy ze scyntografii kości. Otóż w wyniku jest napisane:
Na scyntogramie uwidoczniono liczne ogniska nadmiernego gromadzenia radiofarmaceutyku osteotropowego. Wnioski: liczne wtórne ogniska npl w kośćcu.
Do tego jest dołączony obraz, gdzie ciemniej zaznaczona jest klatka piersiowa, barki, kręgosłup i miednica, a nawet lekko czaszka. Jedne plamki są prawie czarne, a inne lekko szare.
Czy te lekko szare to też przerzuty czy tylko czarne plamki? Czy tego wyniku już nie kontroluje się z innymi badaniami obrazowymi? Czy zmiany jakieś zapalne albo zwyrodniania czy osteoporoza nie dają podobnych wyników obrazowych? Czy to już pewne, że to przerzuty i że jest ich aż tyle?
A może ktoś miał robioną scyntografie w Szczecinie w zakładzie medycyny nuklearnej i jest mi w stanie powiedzieć, czy normalnie na tych obrazach wychodzą zdrowe miejsca jako lekko ciemniejsze, takie szare? A te chore to ciemne, czarne plamy?
Po jakim czasie powinno być powtórzone badanie, aby sprawdzić czy leczenie jest odpowiednio dobrane?

karo_olla (offline)

Post #6

01-07-2019 - 16:58:43

Może jeszcze dodam, że kości przedramienia i piszczel w ogóle nie są zaznaczone na obrazku.

baku2012 (offline)

Post #7

18-08-2019 - 08:53:43

Witam , moja mama dostała skierowanie na scyntygrafie. Badanie dopiero za 2 miesiące , boję się bardzo ale nic nie można zrobić , trzeba czekać. Od jakiegoś miesiąca moja mamę strasznie bolą plecy w odcinku piersiowym . najgorzej jest w nocy jak próbuje się przekręcić, w dzień ten ból nie jest taki uciążliwy , ostatnio jak kichneła to też bardzo zabolało , czytałam całe forum i tam piszecie że ból nocny może wskazywać na przerzuty a mame najbardziej w nocy boli. Czy możecie jeszcze jakoś określić ból przerzutowy? a może któraś miała bóle nocne od dłuższego czasu a po badaniu okazało się że to sks? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

renatar (online)

Post #8

18-08-2019 - 11:30:40

sieradz 

Baku mnie bardzo bolało biodro, zrobiono mi rtg i wyszło podejrzane miejsce. Poszłam spanikowana do chemiczki i dostałam skierowanie na tomograf ale wiadomo terminy długie więc mi powiedziała żeby sobie zrobić badania z krwi tzn fosfatazy i jeszcze jakieś tam. Wiem że nie zawsze się to sprawdza ale można to zrobić i wynik jest szybko. Może to was uspokoi, w każdym razie mnie wyszedł wynik dobry więc miałam większą nadzieję że następne badanie wyjdzie dobrze tzn ten tomograf.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #9

18-08-2019 - 11:41:36

Pruszków 

Baku. Kiedy była operacja? Scyntygrafia krótko po operacji daje wyniki badań fauszywnie ujemne. Izolowane przerzuty do kości leczy się z powodzeniem bisfosfonianami.

baku2012 (offline)

Post #10

18-08-2019 - 13:03:37

Renatar mama miała badanie krwi ostatnim razem w styczniu i wtedy APL wyszło w normie bo to APL to właśnie ta fosfataza tak? Tylko minęło już pół roku i wtedy plecy nie bolały

baku2012 (offline)

Post #11

18-08-2019 - 13:06:34

Tomasz operacja była w styczniu 2018. Do tej pory wszystko było w porządku , badania wychodziły ok ale scyntygrafii mama jeszcze nie miała robionej . leczenie zaczęła w maju 2017 bo najpierw była chemia i wtedy często odpadała bo bardzo spadały białe krwinki

Tomasz. (offline)

Post #12

18-08-2019 - 14:52:57

Pruszków 

A co mówią zwykłe badania RTG kręgosłupa i żeber? Czy wypowiadał się ortopeda? Wyobraźnia podsuwa czarne myśli a powody mogą być bardzo prozaiczne.

baku2012 (offline)

Post #13

18-08-2019 - 15:32:53

Nie miała robionego żadnego RTG prócz płuc , nic nie bolało to lekarze nie dawali skierowania na przeswietlenia kręgosłupa ani na inne badania kości , mama standardowo chodziła tylko na USG piersi , brzucha , RTG klatki piersiowej , markery miała robione jakieś 4miesiące temu i też wszystko w normie. Problem pojawił się jakiś miesiąc temu kiedy zaczęło boleć , najpierw odcinek piersiowy ale po kilku dniach minęło , później lędzwiowy ale też szybko przeszło a od jakiś 3tygodni boli między łopatkami i najbardziej nasila się w nocy podczas próby przekrecenia

baku2012 (offline)

Post #14

18-08-2019 - 15:37:52

Wiem że musimy cierpliwie czekać te 2miesiąc na badanie ale nie jest łatwo , czarne myśli przychodzą do głowy, pytam się o rodzaj bólu przrzutowego lub o przypadki gdzie bolało tak jak moja mamę a okazało się to zwyrodnieniem itp żeby porównać ten przypadek do dolegliwości mamy i w głowę wbic sobie że to nic takiego i wszystko będzie ok

Tomasz. (offline)

Post #15

19-08-2019 - 08:49:50

Pruszków 

Bez badania to chyba tylko Duch święty może wiedzieć co się dzieje. Trzeba mieć autentyczne wyrobione (wypracowane) sposoby walki ze stresem- w raku zmagania z tego typu myślami trwa do końca życia

Hanka 73 (offline)

Post #16

20-08-2019 - 07:27:24

Bydgoszcz  

Ja miałam taki sam problem, bolało w mostku i między łopatkami, właśnie w nocy najbardziej, do tego lewe biodro. Ze scyntygrafii wyszło że zmiany najpewniej zwyrodnieniowe.. . To było w maju, teraz już w mostku ani łopatkach nic nie boli ale biodro cały czas, doszły jeszcze kolanka.. Pani doktor dla pewności zleciła rezonans tego biodra, badanie pod koniec września, ale ja bardzo przytyłam w trakcie chemioterapii, zrzuciłam dopiero 2 kg więc myślę sobie że to przez te moje dodatkowe kilogramy obciążam tak stawy że bolą.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #17

07-10-2019 - 19:39:35

Józefosław  

Na pewno było już tyle razy, że wstyd pytać ale trudno, wybaczcie...Jutro mam scyntygrafie. Jak się przygotować?

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #18

07-10-2019 - 19:43:06

Józefosław  

O i ile trwa badanie?? Będę w CO na Ursynowie miała robione.
Przypomniałam sobie i doczytałam ze muszę butle wody wziąć ze sobą i to chyba tyle z przygotowań.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #19

07-10-2019 - 19:46:52

Józefosław  

I już doczytałam ile trwa badanie. Już nie zaśmiecam wątku

dziubas (offline)

Post #20

07-10-2019 - 20:22:12

Gdańsk 

iwo!!! serce "zaśmiecasz" i tak watek, ale nie dlatego, ze piszesz tylko dlatego, ze chyba nie wiesz jaki jest regulamin dotyczacy pisania, a więc jezeli w ciagu 15 min od napisania poprzedniego postu chcesz coś uzupełnic, to pod postem jest "zmień", klikasz w to piszesz dalej i... koniecznie naciskasz "zapisz zmiany"takforumowicz
az dopisuję coś , zeby sie przekonac czy czegos nie pokręciłam język

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-10-2019 - 20:23:26 przez dziubas.

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #21

07-10-2019 - 22:00:10

Józefosław  

Obiecuję poprawę ????

Iwo_Iwo_123 (offline)

Post #22

18-10-2019 - 19:49:34

Józefosław  

Pochwałę się, scyntygrafia ok. Nie mam jeszcze opisu i za wiele nie wiem, ale onkolog na szybko podczas wizyty prywatnej zerknął w laptopa i powiedział, że nic prócz zwyrodnień nie ma. Czułam, że będzie dobrze, ale to nie umniejsza mojemu szczęściu ????

Zdziwiona71 (offline)

Post #23

18-10-2019 - 19:55:59

Bialystok 

No to super Iwo, brawobrawo

megansk (offline)

Post #24

25-10-2019 - 11:57:32

Zapytam, choć nie wiem, czy to w tym miejscu powinnam. Czeka mnie w przyszłym tygodniu scyntygrafia kości, z bólami się zmagam od czasu przyjmowania tamox., ale sa one coraz bardziej dokuczliwe i wielomiejscowe (głównie okolice stawów). Tak, jak piszą niektóre dziewczyny - dają popalić też w nocy, zwłaszcza przy zmianie pozycji. Rok temu miałam robioną scynt. - było ok. Mam pytanie trochę innej natury. Czy w przypadku gdyby były to zmiany pochodzące od "dziada" to ma to również odzwierciedlenie w poziomie markerów? Wyszły mi trochę wyższe niż w poprzednim badaniu, ale w granicach normy. Czy może być tak, że markery nie wzrastają a dziadostwo się szerzy?niezdecydowany Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.

Jogro12 (offline)

Post #25

25-10-2019 - 12:45:11

Poznań 

Megansk, a jakie markery miałaś badane? Pytam się bo mnie onkolog nie chciała powiedzieć, czy warto sobie jakieś testy zrobić?
No i powodzenia życzę.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 397
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018