Scyntygrafia

Wysłane przez Amazonki.net 

Al_la (offline)

Post #1

24-05-2019 - 22:13:12

k/Warszawy 

Wusia.
Mam jeszcze pytanie, czemu we wnioskach po scyntygrafii napisano brak ewidentnych zmian mogących świadczyć o obecności ognisk wtórnych npl w kośćcu. Czemu napisali ewidentnych... pytauśmiech

A czemu się czepiasz słowa "ewidentnych". co ci nie pasuje? duży uśmiech
Ja bym się cieszyła ok

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Wusia. (offline)

Post #2

24-05-2019 - 22:21:19

Gorzów Wielkopolski 

Cieszę się bardzo radocha i niepotrzebnie się doszukuje czegoś.nieprzewraca_oczy

Al_la (offline)

Post #3

24-05-2019 - 22:26:08

k/Warszawy 

Lepiej nie dzielić włosa na czworo. Szkoda zdrowia. Nie ma npl to git ok

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Wusia. (offline)

Post #4

24-05-2019 - 22:46:59

Gorzów Wielkopolski 

taksmiling bouncing smiley

karo_olla (offline)

Post #5

01-07-2019 - 16:56:07

Witam
Proszę o pomoc w interpretacji wyników mamy ze scyntografii kości. Otóż w wyniku jest napisane:
Na scyntogramie uwidoczniono liczne ogniska nadmiernego gromadzenia radiofarmaceutyku osteotropowego. Wnioski: liczne wtórne ogniska npl w kośćcu.
Do tego jest dołączony obraz, gdzie ciemniej zaznaczona jest klatka piersiowa, barki, kręgosłup i miednica, a nawet lekko czaszka. Jedne plamki są prawie czarne, a inne lekko szare.
Czy te lekko szare to też przerzuty czy tylko czarne plamki? Czy tego wyniku już nie kontroluje się z innymi badaniami obrazowymi? Czy zmiany jakieś zapalne albo zwyrodniania czy osteoporoza nie dają podobnych wyników obrazowych? Czy to już pewne, że to przerzuty i że jest ich aż tyle?
A może ktoś miał robioną scyntografie w Szczecinie w zakładzie medycyny nuklearnej i jest mi w stanie powiedzieć, czy normalnie na tych obrazach wychodzą zdrowe miejsca jako lekko ciemniejsze, takie szare? A te chore to ciemne, czarne plamy?
Po jakim czasie powinno być powtórzone badanie, aby sprawdzić czy leczenie jest odpowiednio dobrane?

karo_olla (offline)

Post #6

01-07-2019 - 16:58:43

Może jeszcze dodam, że kości przedramienia i piszczel w ogóle nie są zaznaczone na obrazku.

baku2012 (offline)

Post #7

18-08-2019 - 08:53:43

Witam , moja mama dostała skierowanie na scyntygrafie. Badanie dopiero za 2 miesiące , boję się bardzo ale nic nie można zrobić , trzeba czekać. Od jakiegoś miesiąca moja mamę strasznie bolą plecy w odcinku piersiowym . najgorzej jest w nocy jak próbuje się przekręcić, w dzień ten ból nie jest taki uciążliwy , ostatnio jak kichneła to też bardzo zabolało , czytałam całe forum i tam piszecie że ból nocny może wskazywać na przerzuty a mame najbardziej w nocy boli. Czy możecie jeszcze jakoś określić ból przerzutowy? a może któraś miała bóle nocne od dłuższego czasu a po badaniu okazało się że to sks? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

renatar (offline)

Post #8

18-08-2019 - 11:30:40

sieradz 

Baku mnie bardzo bolało biodro, zrobiono mi rtg i wyszło podejrzane miejsce. Poszłam spanikowana do chemiczki i dostałam skierowanie na tomograf ale wiadomo terminy długie więc mi powiedziała żeby sobie zrobić badania z krwi tzn fosfatazy i jeszcze jakieś tam. Wiem że nie zawsze się to sprawdza ale można to zrobić i wynik jest szybko. Może to was uspokoi, w każdym razie mnie wyszedł wynik dobry więc miałam większą nadzieję że następne badanie wyjdzie dobrze tzn ten tomograf.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #9

18-08-2019 - 11:41:36

Pruszków 

Baku. Kiedy była operacja? Scyntygrafia krótko po operacji daje wyniki badań fauszywnie ujemne. Izolowane przerzuty do kości leczy się z powodzeniem bisfosfonianami.

baku2012 (offline)

Post #10

18-08-2019 - 13:03:37

Renatar mama miała badanie krwi ostatnim razem w styczniu i wtedy APL wyszło w normie bo to APL to właśnie ta fosfataza tak? Tylko minęło już pół roku i wtedy plecy nie bolały

baku2012 (offline)

Post #11

18-08-2019 - 13:06:34

Tomasz operacja była w styczniu 2018. Do tej pory wszystko było w porządku , badania wychodziły ok ale scyntygrafii mama jeszcze nie miała robionej . leczenie zaczęła w maju 2017 bo najpierw była chemia i wtedy często odpadała bo bardzo spadały białe krwinki

Tomasz. (offline)

Post #12

18-08-2019 - 14:52:57

Pruszków 

A co mówią zwykłe badania RTG kręgosłupa i żeber? Czy wypowiadał się ortopeda? Wyobraźnia podsuwa czarne myśli a powody mogą być bardzo prozaiczne.

baku2012 (offline)

Post #13

18-08-2019 - 15:32:53

Nie miała robionego żadnego RTG prócz płuc , nic nie bolało to lekarze nie dawali skierowania na przeswietlenia kręgosłupa ani na inne badania kości , mama standardowo chodziła tylko na USG piersi , brzucha , RTG klatki piersiowej , markery miała robione jakieś 4miesiące temu i też wszystko w normie. Problem pojawił się jakiś miesiąc temu kiedy zaczęło boleć , najpierw odcinek piersiowy ale po kilku dniach minęło , później lędzwiowy ale też szybko przeszło a od jakiś 3tygodni boli między łopatkami i najbardziej nasila się w nocy podczas próby przekrecenia

baku2012 (offline)

Post #14

18-08-2019 - 15:37:52

Wiem że musimy cierpliwie czekać te 2miesiąc na badanie ale nie jest łatwo , czarne myśli przychodzą do głowy, pytam się o rodzaj bólu przrzutowego lub o przypadki gdzie bolało tak jak moja mamę a okazało się to zwyrodnieniem itp żeby porównać ten przypadek do dolegliwości mamy i w głowę wbic sobie że to nic takiego i wszystko będzie ok

Tomasz. (offline)

Post #15

19-08-2019 - 08:49:50

Pruszków 

Bez badania to chyba tylko Duch święty może wiedzieć co się dzieje. Trzeba mieć autentyczne wyrobione (wypracowane) sposoby walki ze stresem- w raku zmagania z tego typu myślami trwa do końca życia

Hanka 73 (online)

Post #16

20-08-2019 - 07:27:24

Bydgoszcz  

Ja miałam taki sam problem, bolało w mostku i między łopatkami, właśnie w nocy najbardziej, do tego lewe biodro. Ze scyntygrafii wyszło że zmiany najpewniej zwyrodnieniowe.. . To było w maju, teraz już w mostku ani łopatkach nic nie boli ale biodro cały czas, doszły jeszcze kolanka.. Pani doktor dla pewności zleciła rezonans tego biodra, badanie pod koniec września, ale ja bardzo przytyłam w trakcie chemioterapii, zrzuciłam dopiero 2 kg więc myślę sobie że to przez te moje dodatkowe kilogramy obciążam tak stawy że bolą.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 378
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018