USG

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

17-02-2010 - 19:10:48

Forumowo 

Jeśli miałaś(-eś) robione badanie USG i chcesz o tym napisać, tu jest właściwe miejsce.
Jeśli dopiero dostałaś(-eś) skierowanie na to badanie i masz jakieś pytania, w tym miejscu możesz je zadać.

akwe (offline)

Post #2

09-04-2010 - 17:58:24

Usg j.brzusznej wykonuję na skierowanie onkologa 1x/rok ,bo tylko w takiej częstotliwości wystawia mi skierowanie.
Uważam ,ze to za mało diagnostyki zwłaszcza tej która nie jest droga ,ani szkodliwa dla naszego zdrowia .
By czuć się bezpiecznie staram się u innych lekarzy o skierowanie na badanie usg lub wykonuję je prywatnie w częstotliwości co pół roku .
Wykonuję USG :
-j .brzusznej ,
-blizny pooperacujnej piersi ,
-pierś zdrową ,
-tarczycę ,
-ginekologiczne (1x/rok)

Al_la (offline)

Post #3

09-04-2010 - 22:40:52

k/Warszawy 

Ja również nie czekam na skierowanie od lekarza, bo bym się nie doczekała i robię prywatnie raz w roku:
- jamę brzuszną
- bliznę
- drugą pierś
- ginekologiczne co pół roku

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

amor (offline)

Post #4

09-04-2010 - 23:01:46

Siemianowice Sl. 

Ja podobnie , tez nie czekam na skierowanie i robie prywatnie USG :
-jamy brzusznej
-tarczycy
-piersi samotniczki
-blizny
-badanie dopochwowe

Magda (offline)

Post #5

11-04-2010 - 21:10:12

Jastrzębie Zdrój 

usg piersi co 3 miesiące
usg ginekologiczne co 3 miesiące
usg jamy brzusznej co 6 miesięcy
robię badania z NFZuśmiech

luska (offline)

Post #6

11-04-2010 - 21:22:48

Gdynia 

Usg jamy brzusznej robię co roku na skierowanie onkologa
Usg dołów pachowych robię raz w roku na skierowanie onkologa
Na piersi zrekonstruowane dostaję raz w roku RMI
Usg dołu robię co 6 miesięcy prywatnie

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-04-2010 - 21:23:15 przez luska.

Jaggoda0 (offline)

Post #7

11-04-2010 - 21:39:14

Stargard  

usg piersi robie co pół roku
usg ginekologiczne co rok ( jeśli jest potrzeba to czesto powtarzam dwukrotnie po miesiączce)
usg brzucha co rok ( ostatnio onkolog zdecydowała że co 2 lata wystarczy)
badania te mam wykonywane na genetyce z NFZ

Życie Jest Darem Od Boga Więc Czemu Za Nie Płacimy...???...

bożka1 (offline)

Post #8

13-04-2010 - 18:05:55

Jastrzębie Zdrój 

usg piersi co 6 miesięcy
usg ginekologiczne co 6 miesięcy
usg jamy brzusznej co 4-6 miesięcy wszystko na Fundusz skierowanie od

Lonia (offline)

Post #9

21-04-2010 - 11:44:31

...na skraju Puszczy Noteckiej ;))) 

W poniedziałek 19-tego właśnie miałam robione usg jamy brzusznej .
Obraz usg nie uległ zmianie. Wątroba normoechogenna, niepowiększona, z dwukomorową torbielą 12 x 7 mm w segm.2-jak poprzednio.
Pęcherzyk żółciowy bez złogów.
Drogi żółciowe nieposzerzone.
Trzustka,nerki,śledziona i przestrzeń wokół wielkich naczyń bez zmian.
Hura śmiech

Al_la (offline)

Post #10

21-04-2010 - 13:23:09

k/Warszawy 

Loniu, to zapraszamy tutaj [amazonki.net]
Będziemy cieszyć się razem z Tobą duży uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Perełka (offline)

Post #11

29-04-2010 - 21:57:36

Usg piersi co 3 miesiące
Usg dopochwowe co 3 miesiące- ze względu na szalejące endometrium
Usg jamy brzusznej co 6 miesięcy
Niestety- wszystko prywata

Hala1962 (offline)

Post #12

29-04-2010 - 22:22:53

Szczecin 

takie dostajemy terminy badań że czasami nie ma rady i trzeba robić prywatnie,
mam skierowanie na usg piersi, rejestrowałam się we wtorek (27.04) a termin dostałam na 9 sierpnia....

Grażyna1 (offline)

Post #13

30-04-2010 - 08:10:40

Warszawa 

Ja robię :
USG blizny i piersi - co 6 mies. prywatnie
Usg jamy brzusznej - 1x w roku prywatnie
USG ginekologiczne - co 6 mies. na NFZ.

Tola (offline)

Post #14

07-05-2010 - 18:13:07

Chojnice 

Byłam dziś na badaniu kontrolnym u dr Świerblewskiego.Nad prawym obojczykiem mam niewielkie zgrubienie,poprosiłam doktora aby to obejrzał czy to nie węzeł.Po obmacaniu stwierdził,że raczej nie i zlecił usg na cito.Wykorzystałam moje znajomości (jeszcze z pracy) i ,,wcisnęły" mnie panie na dziś .Trochę poczekałam ale spać mogę spokojnie ,węzły są ok.

Zawsze się cieszę.bo cieszę się,że żyję!!!

Haniap. (offline)

Post #15

07-05-2010 - 18:29:22

Poznań 

No to miałaś szczęście, że cito, bo tak miałabyś nockę do tyłu bezradny
A swoją drogą, dlaczego na wyniki trzeba tyle czekać, a można robić je prędzej....?

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

ewa m (offline)

Post #16

07-05-2010 - 21:23:23

Gdynia 

W trójmnieście jeżeli chcemy szybko badania to tylko prywatnie ,chociaż ostatnio zapisałam się na usg brzucha i termin 01.06 też prywatnie ,z tego wniosek że powoli wszyscy zaczynają płacić ,chora ta nasza służba zdrowia zmeczony

Grażyna1 (offline)

Post #17

07-05-2010 - 21:50:34

Warszawa 

Ja dziś zrobilam sobie USG blizny i piersi oraz USG brzucha - razem 160 zł mi pękło . A przede mna jeszcze inne badania i wizyty u 2 specjalistów ....smutny

ToJa (offline)

Post #18

10-05-2010 - 17:08:35

dzisiaj po mamo zrobili mi usg........za zupełna darmoche smiling smiley.......7 dych zostało w kieszeni........a w cycku została torbiel......

potem poszłam na usg brzucha......podroby chyba w porządku.......
teraz wiem od czego mam taki duzy brzuch........dodatkowa sledziona sie rozpycha duży uśmiech no i na wątrobie nadal se dwie torbielki siedza.....ino mi facet od usg nie powiedział czy sa wieksze, czy się mnie boja i se spokojnie małe siedzą smiling smiley

strawberry1 (offline)

Post #19

12-05-2010 - 14:20:51

Mi pękło 200 złotych- ale wynik ok więc nie żałuję.
Co oznacza endometrium 9 mm??
Czy to norma?? Czy coś mi rośnie a ja przecież potrójnie negatywna.

jolanta (offline)

Post #20

12-05-2010 - 17:22:22

kielce 

Ja robiłam usg mamo i prześwietlenie płuc i nic nie płaciłam lekarz napisał na skierowaniu pilne i czekałam na badanbie dwa dni

b_angel (offline)

Post #21

12-05-2010 - 17:34:36

radom 

strawberry1
Co oznacza endometrium 9 mm??
Czy to norma?? Czy coś mi rośnie a ja przecież potrójnie negatywna.

jeżeli miesiączkujesz to grubość endometrium sie zmienia w zależności od dnia cyklu - przed miesiączką może mieć nawet kilkanaście mm w ttrakcie miesiączki ulega złuszczeniu i spada do 4-5 mm.

Nie napisałaś , w którym dniu cyklu byłaś podczas badania ........

ja jak miałam robione usg kilka dni przed miesiączką (badanie w pon a w piątek miesiączka) to miałam 13 mm ...

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

strawberry1 (offline)

Post #22

12-05-2010 - 18:30:57

Aniele dziękuję za wyjaśnieniecalus.
Wczoraj miałam usg- 11 maja , a miesiączka mi się skończyła 2 maja.Czyli po miesiące. Lekarz napisał w wyniku o endometrium ale nie było żadnego komentarza. Ja skupiłam się na satysfakcji, że wszystko w porządku w jamie brzusznej, z piersią i blizną. A w domu czytam- endometrium 9mm. niedowiarek
Kiedy w takim razie najlepiej badać endometrium?
Miesiączki mam regularne, po chemii zanikły ale gdzieś po pół roku wróciły i sąuśmiech
Żaden lekarz nie zasugerował mi, że ja też powinnam badać endometrium. Naiwnie sądziłam, że problemy z endometrium dotyczą tylko hormonozależne a nie 3 negatywne.
Nie wiem może to ważne- byłam na usg blizny i wątroby u lekarza onkologa ale nie ginekologa. I to on odczytał z usg to endometrium. W badaniu obejrzał oprócz wątroby- nerki, trzustkę, naczynia układu wrotnego , przepływ wrotny, pęcherzyk i drogi żółciowe. No i napisał: endometrium 9mm , w okolicach przydatków nie obserwuje się żadnych zmian.
A w usg piersi - pojawiły się 3 torbielki do 8 mm - są bez istotnego znaczenia. Zmian podejrzanych w pasze, piersi nie uwidoczniono, okolica po lewostronnej mastektomii , lewa pacha , okolice pod i nadobojczykowe są bez zmian chorobowych.
Raka nie ma - ale 3 torbielki plus endometrium 9mm.
Co do torbielek- stwierdził,że tym nie warto sobie głowy zawracać. Mam strukturę piersi ze skłonnościami do torbieli- tak się wyraził.
Co sądzisz o torbielach w piersi?? Czy torbiele mogą "zrakowieć"??
Mam je po raz pierwszy.
Po doświadczeniu z rakiem wolę na zimne dmuchać. Tylko nie wiem czy jest na co czy to błahostka.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-2010 - 18:33:07 przez strawberry1.

mag_dag (offline)

Post #23

12-05-2010 - 19:17:43

Sosnowiec 

strawberry, lekarz nic o endometrium nie pisał, znaczy dobre jest, na pewno by powiedział, że coś mu się nie podoba
"endometrium linijne" i grubość w mm - to najczęściej mówią lekarze podczas badania
myślę, że najlepiej badanie dowcipne robić po miesiączce a przed jajeczkowaniem - ale to moja teoria przewraca_oczy
badanie piersi na pewno najlepiej robić po miesiączce

torbielki w piersi raczej się obserwuje, często same znikają - ja mam od kilku lat taką jedną do obserwacji - przez te lata 4 razy usuwałam z piersi gruczolakowłókniaki, ale o usuwaniu torbielki nie było mowy

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

b_angel (offline)

Post #24

13-05-2010 - 11:38:47

radom 

mag_dag
myślę, że najlepiej badanie dowcipne robić po miesiączce a przed jajeczkowaniem - ale to moja teoria przewraca_oczy
badanie piersi na pewno najlepiej robić po miesiączce

to nie je tylko twoja teoria mag

doktory tak każą robić usg i ja tak zawsze robiłam ...... niestety tym razem taki mi termin trafił (kolejka była) ale doktor zaznaczył, żeby następnym razem cisnąć na termin tak by jednak badanie było zaraz po miesiączce a wrazie braky wspołpracy pani rejestratorki kazał dzwonić na komórkę winking smiley

ps. 9 mm u osoby miesiączkującej to jest norma

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-05-2010 - 11:39:23 przez b_angel.

strawberry1 (offline)

Post #25

13-05-2010 - 12:24:30

Mag Dag, Aniele bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Fajnie, że to błahostki. Najważniejsze, że jestem zdrowaradocha
Będę jednak obserwować i jedno i drugie.
pozdrawiam serdecznie

Melodyjka (offline)

Post #26

07-06-2010 - 20:20:14

Gdańsk 

Dziewczyny, jak to jest...Czy badanie usg może stwierdzić czy to "torbiel" czy "wznowa" ? We wrześniu miałam operację z jednoczasową rekonstrukcją ( silikonowy implant w miejscu gruczołu). W grudniu w trakcie chemioterapii badałam na usg implanta czy się nie uszkodził. Przy okazji między skórą, a implantem znalazła się torbiel. Chirurg powiedział, że to torbiel, która często po operacji powstaje. W maju robiłam znowu usg i radiolog znowu napisał - torbielka 3mm/5mm. Moja onkolog twierdzi, że Ok ( choć na zdjęcie nie spojrzała). Nie wiem czy ja mogę im zaufać? Czy na razie nie popadać w panikę i po prostu sprawdzać np co 3 miesiące czy nie rośnie? Co radzicie?

Al_la (offline)

Post #27

07-06-2010 - 20:53:07

k/Warszawy 

Badanie USG bardzo ładnie pokazuje torbielki. Nawet jeśli one rosną, to jeszcze o niczym złym nie świadczy.
Ale na bazie torbielki może się rozwinąć rak, czyli inaczej mówiąc torbiel może zezłośliwieć.
Mimo to, torbieli się nie usuwa, tylko obserwuje. Ja mam torbiel w piersi na pewno 7 lat, bo wtedy została zdiagnozowana.
Sama serwuję sobie USG piersi raz w roku, żeby zobaczyć, czy się nic nie dzieje. Onka widać się nią nie przejmuje.

Melodyjka (offline)

Post #28

22-06-2010 - 19:46:01

Gdańsk 

Witajcie! Miałam dzisiaj pierwszy raz w życiu usg jamy brzusznej. No i same niespodzianki. Jestem przerażona. Na wątrobie torbiel i ogólnie nadszarpana przez herceptynę, choć ostatnio próby wątrobowe miałam w normie. Na pęcherzu polip.Poza tym kilka torbieli na prawej nerce, a jedna z nich ma gęstą konsystencję i trzeba to sprawdzić na TK, bo wygląda podejrzanie. Czasem mnie to lekko pobolewa, ale myślałam, że to krzyż. Obawiam się, że to przerzut. Tylko dlaczego aż tak szybko - 3 miesiące od chemii. Teraz herceptyna. Nie działa leczenie? Za tydzień mam wizytę u mojej onkolog na herceptynę i pewnie da mi skierowanie na TK. Jestem podłamana. Sory, jeśli zapsułam Wam humor...

b_angel (offline)

Post #29

22-06-2010 - 21:10:13

radom 

spokojnie
Melodia
sprawdzić trzeba to fakt ale torbiel to nie brzmi groźnie cool smiley

malgos 10 (offline)

Post #30

23-06-2010 - 00:00:44

Łódź 

Melodyjko spokojnie moja kuzynka tez ma torbiele na nerce jest pod kontrolą ,robią co jakiś czas biopsje i jest ok
Mnie torbiel na wotrobie tez wykryli zaraz do chemi i przed radio ale zrobili biopsje i jest ok
a po drugiej biopsli torbiel znikla
wiec spokojnie ,zrób badanka i bedzie ok

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 434
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018