Badania RTG

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

22-02-2010 - 17:22:44

Forumowo 

Jeśli miałaś(-eś) robiony rtg klatki piersiowej lub kości i chcesz o tym napisać, tu jest właściwe miejsce.
Jeśli dopiero dostałaś(-eś) skierowanie na to badanie i masz jakieś pytania, w tym miejscu możesz je zadać.

akwe (offline)

Post #2

09-04-2010 - 17:35:34

rtg klatki piersiowej wykonuję 1x/rok ,przy prawidłowych wynikach częsciej nie wykonujemy tego badania

Magda (offline)

Post #3

11-04-2010 - 21:12:27

Jastrzębie Zdrój 

rtg płuc 1 w roku

Jaggoda0 (offline)

Post #4

11-04-2010 - 21:46:12

Stargard  

Klatka piersiowa 1x na roksmiling smiley

Życie Jest Darem Od Boga Więc Czemu Za Nie Płacimy...???...

luska (offline)

Post #5

11-04-2010 - 21:47:24

Gdynia 

Raz w roku

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Al_la (offline)

Post #6

12-04-2010 - 00:39:20

k/Warszawy 

Ja tez dostaję skierowanie raz w roku.
Raz miałam rtg kręgosłupa lędźwiowego pod kontem sprawdzenia, czy nie ma przerzutów - nie było.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

bożka1 (offline)

Post #7

13-04-2010 - 17:58:20

Jastrzębie Zdrój 

U mnie zależy raz albo dwa razy RTG bo miałam płuc i lubią mnie tak naświetlaćbezradny

Andzia3731 (offline)

Post #8

16-04-2010 - 23:25:47

Radom 

Miałam raz na rok .Zdjecie było robione z przodu i z boku .Wszystko jest oki smiling smiley)

Na forum od 22 Lipca 2008 r.

justa1970 (offline)

Post #9

24-04-2010 - 08:05:40

Piotrków Trybunalski 

Ja właśnie dostałam skierowanka i muszę iść - a skierowanie mam raz na rok

Iza

Agaba190 (offline)

Post #10

24-04-2010 - 09:08:54

k/Warszawy 

Jestem 6 lat po. Ani razu nie dostałam skierowania na RTG klatki piersiowej !!!!. Leczę się w CO w W-wie.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Al_la (offline)

Post #11

24-04-2010 - 10:58:39

k/Warszawy 

Agaba, jestem w szoku szok
Ja nawet prosić nie muszę. Doktor patrzy w kartę i sama mi wypisuje.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Agaba190 (offline)

Post #12

24-04-2010 - 11:19:52

k/Warszawy 

2 lata temu zrobiłam prześwietlenie (przy okazji podejrzenia złamania żeber) na SOR-ze w Szpitalu Bielańskim.
Było wszystko ok. Teraz będę u lekarza w CO za rok. Poproszę o skierowanie. Zobaczymy czy da. W ogóle wszystkie badania, poza badaniami krwi, robię prywatnie. Widocznie uważają w CO , że jestem zdrowa i nie trzeba badać.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

malgos 10 (offline)

Post #13

24-04-2010 - 18:38:07

Łódź 

RTG płucek mam robione raz do roku lub raz na płóroku dl tej pory to lekarze pilnowali kiedy ostatnie miałam w lutym i jest okduży uśmiech

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

Maja048 (offline)

Post #14

25-04-2010 - 16:08:33

Wronki 

Ja bez proszenia dostaję skierowanie na początku roku /jak mam wizytę kontrolną/ i tego samego dnia mam zrobione. Wynik u doktora...chyba jest ok bo ja nie sprawdzałam a Oni nie dzwonili...Będę za tydzień to mi powie...Teraz ze względu na ból miałam rtg kręgów szyjnych - niestety stan ich się pogorszył...smutnyaż doktórka się zasmuciła , ale stwierdziła: no widzi Pani to nie jest to o czym Pani mówiła i tego się trzymać...

Grażyna1 (offline)

Post #15

26-04-2010 - 07:25:14

Warszawa 

A mnie na ostatniej wizycie w lutym b.r. onkol poinformował - że u niego przysługuje mi jedynie 1 raz w roku mammografia. Natomiast skierowanie na inne badania ma dawać lekarz I kontaktu - np. na Rtg płuc raz na dwa lata , w ramach profilaktyki przeciwgruźliczej ! Leczę sie w CO na Ursynowie w Warszawie.

b_angel (offline)

Post #16

26-04-2010 - 12:11:56

radom 

Ja dostaję od onka raz w roku skierowanie na RTG klaty ........

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

amor (offline)

Post #17

28-04-2010 - 20:51:46

Siemianowice Sl. 

Ja tez raz w roku, a jak mialam Peta nie musialam robic ani mammografi ani RTg. ani USg., fajnie tak za jednym zamachem przy jednym stresie

lotka4 (offline)

Post #18

28-04-2010 - 21:00:14

Rydułtowy 

Ja też robię RTG klatki raz w roku,ale jak piszecie,że lekarz tego pilnuje to tylko pozazrościć.Ja pilnuje terminów sama jak się zbliża to mówię
o tym lekarzowi.Daje mi skierowanie bez problemu

Wszystkim życzę Dosiego Roku,wszystkiego co najlepsze w 2015 roku

Agaba190 (offline)

Post #19

29-04-2010 - 07:24:12

k/Warszawy 

Grażyna1
A mnie na ostatniej wizycie w lutym b.r. onkol poinformował - że u niego przysługuje mi jedynie 1 raz w roku mammografia. Natomiast skierowanie na inne badania ma dawać lekarz I kontaktu - np. na Rtg płuc raz na dwa lata , w ramach profilaktyki przeciwgruźliczej ! Leczę sie w CO na Ursynowie w Warszawie.

No właśnie ja też z CO z Warszawy i też nie dostaję skierowań, a rodzinny mówi " wszystko na onkologii" i bądź tu człowieku mądrym.

Mark Twain

agawa (offline)

Post #20

04-05-2010 - 16:52:20

okolice 

U mnie podobnie jak u Agabagi winking smiley ten sam szpital ten sam problem. Gdy poszłam na kontrolę po roku od operacji usłyszałam, że - tu cytat: 'nie widzę potrzeby prześwietlenia płuc'. Na prośbę o mammografię samotniczki usłyszałam: 'Skoro się pani upiera'.... niedowiarek
Wszystkie inne badania robią mi, sami tego pilnując, w przychodni i szpitalu prywatnym, gdzie mam w ramach pracy męża wykupiony abonament. Czyli rok po operacji sami zadzwonili i zaprosili na wizytę, podczas której uzgodniłam z lekarzem, które badania są niezbędne, które on proponuje, a na które ja nalegam... W tym rtg płuc było i niezbędne i proponowane i nalegane...

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 04-05-2010 - 16:55:33 przez agawa.

Perełka (offline)

Post #21

05-05-2010 - 22:29:48

Mój rodzinny gdy go poprosiłam o skierowanie na RTG płuc odmówił twierdząc, żem pacjentka onkologiczna. Pani onkolog twierdzi, ze rodzinny powinien wypisać.
Ujęłam sie honorem i pojechałam zrobić to badanie prywatnie.
Badanie robię raz w roku.

ewa m (offline)

Post #22

05-05-2010 - 22:34:59

Gdynia 

Co lekarz to inaczej ,ja z prześwietleniem płuc nie miałam problemu ponoć 1 w roku bez dyskusji się należy gorzej z badaniami USG o rezonansie już nie wspomnę a o Pet to chyba tylko pomarzyć mogęwnerwiony

Perełka (offline)

Post #23

05-05-2010 - 23:09:06

W przychodni rejonowej rodzinny nie chce mi dać żadnego skierowania ino odsyła mnie do onka. U nas taka moda nastała.

Halka (offline)

Post #24

06-05-2010 - 13:30:38

Agaba i Grażyna1 - jestem również pacjentką Ursynowa - raz w roku dostaję skierowanie na rtg płuc w 2 poz (to teraz standard, ale parę lat temu nowość),
raz w roku mammografia, usg jamy brzusznej - to bez proszenia. Natomiast zawsze usilnie proszę o usg piersi i różnie bywa ze skierowaniem, przeważnie sama sobie załatwiam gdzieś indziej. Gdy coś się dzieje, zawsze dostaję skierowanie na dalszą diagnostykę w CO. Na ogół lekarze rodzinni wychodzą z założenia, że skoro pacjentka onkologiczna, niech robi badania w CO - pewnie chodzi i o koszty. Onkolog nie może odmówić skierowania na cykliczne (roczne) podstawowe badanie diagnostyczne, czyli rtg płuc, mammografia i upierajcie się przy tym, a pieniądze przydadzą się na inne kontrolne badania.
Po przeczytaniu postów wyżej jestem przerażona - rtg płuc NALEŻY robić corocznie, zwłaszcza w chorobach nowotworowych.

kicia (offline)

Post #25

06-05-2010 - 22:46:47

Tydzień temu byłam na wizycie kontrolnej, tyle co minęło 5 lat od operacji i usłyszałam, że RTG teraz już w rejonie (ale na otarcie łez dostałam). Na poprzedniej wizycie taki sam tekst był odnośnie USG podrobów. Jeszcze chwila i do IO w Krakowie będę jeździć tylko na macankęchichot

Grażyna1 (offline)

Post #26

06-05-2010 - 23:05:51

Warszawa 

Halu - lekarz pod koniec lutego poinformował mnie o tym jako o ostatnich zaleceniach dyrekcji i dodał że "nieoficjalnie" to mi radzi robić prywatnie USG podrobów rak na rok i dopominać się u I kontaktu o Rtg płuc. Czyli u onkola tylko macanka i mammografia.
Powiedział mi również że po 5 latach leczenia Tamoksifenem - koniec leczenia !. Na moje słowa że mój lekarz prowadzący na początku leczenia poinformował mnie i obiecał że po 5 latach dostanę Femarę - powiedział że obiecać można tylko że nikt w CO takiej zgody nie podpisze No i kicha !

Halka (offline)

Post #27

07-05-2010 - 11:27:49

Grażynko, może rzeczywiście w moim przypadku (inne zagrożenia) dostaję te skierowania "poza konkursem", bo wolą chuchać na zimne. Ale na rtg płuc dostawałam skierowanie bez proszenia, ostatni raz właśnie w lutym. Zobaczymy, co będzie w przyszłym roku.

ToJa (offline)

Post #28

10-05-2010 - 17:10:08

Fotke klaty mi dzisiaj ciachnęli.........w czwartek se obejrze......jak ładnie wyjdzie to do galerii wkleję rotfl

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-05-2010 - 17:10:26 przez ToJa.

Lonia (offline)

Post #29

02-06-2010 - 20:33:29

...na skraju Puszczy Noteckiej ;))) 

Ja miałam RTG klatki piersiowej 31 .05.br. dzisiaj odebrałam wynik :
Opis"Pola płucne bez zagęszczeń zapalnych , o prawidłowym rysunku naczyniowym. Sylwetka serca prawidłowa".
To wszystko co radiolog opisała.

betty (offline)

Post #30

02-06-2010 - 20:45:49

Przez pięć lat robili mi RTG co rok. Teraz lekarz stwierdził, że tylko raz w roku mammo + USG dołu pachowego po stronie operowanej ze względu na ekspander, bo nie ma jak wymacać. Też CO W-wa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 353
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018