Herceptyna

Wysłane przez Amazonki.net 

aga66 (offline)

Post #1

07-11-2012 - 18:48:34

Warszawa 

A ja staram się dużo ruszać i zadyszek nie mam prawie wcaleduży uśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

filipinka35 (offline)

Post #2

07-11-2012 - 18:53:37

Ja też sporty uprawiam uśmiech
Ale to temat do innego wątku

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

aga66 (offline)

Post #3

07-11-2012 - 19:40:01

Warszawa 

Niestety Monisiu, ale do tegouśmiech

Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

filipinka35 (offline)

Post #4

07-11-2012 - 22:08:16

Aguś mnie chodziło o takie sporty hot smiley

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

monik (offline)

Post #5

07-11-2012 - 22:40:38

Łódź 

spoko - poczekamy smiling smiley

monik (offline)

Post #6

07-11-2012 - 22:42:13

Łódź 

spoko spoko - poczekamy przewraca_oczy

aga66 (offline)

Post #7

08-11-2012 - 08:44:30

Warszawa 

Sport jak sport, każdy dobryduży uśmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-11-2012 - 08:44:56 przez aga66.

agha19 (offline)

Post #8

09-11-2012 - 11:37:34

hej moje kochane !!! ja już skończyłam herceptynke . Wczoraj poleciała 17 ostatnia i you by było na tyle. Nic tylko skakać ze szczęściaradocha drink.gif dla wszystkich

andzia73 (offline)

Post #9

09-11-2012 - 11:50:02

Gdańsk 

BrawobrawoTwoje zdrówkodrink.gif

aga66 (offline)

Post #10

09-11-2012 - 12:01:43

Warszawa 

Super Agha19radocha

filipinka35 (offline)

Post #11

09-11-2012 - 12:07:46

Brawo Agha 19 brawo

meg69 (offline)

Post #12

10-12-2012 - 16:03:10

Hejka Kobitki smiling smiley moja mama tez już zakończyła leczenie herceptyna pod koniec października... czekamy teraz na 1 wizyte kontrolną u onkologa prowadzacego juz nie w W-wie tylko w naszym mieście. Ciesze się ze u was wszystko dobrze. Mam pytanko razem z tata chcielibyśmy teraz aby mama odpoczęła od tego wszystkiego i postanowiliśmy wysłać ja do sanatorium na wiosnę. Możecie coś polecić będę bardzo wdzięczna... słyszałam ze miejscowości z tężniami są nie wskazane przy chorobach nowotworowych i pewnie zostają góry ewentualnie morze chodzi mi o jakieś dobre ośrodki no i żeby mama czuła się ze nie jest sama ze nie tylko ona choruje ... pozdrawiam i zdrówka życzę :*:*:*

Al_la (offline)

Post #13

10-12-2012 - 18:41:50

k/Warszawy 

meg69
Mam pytanko razem z tata chcielibyśmy teraz aby mama odpoczęła od tego wszystkiego i postanowiliśmy wysłać ja do sanatorium na wiosnę. Możecie coś polecić będę bardzo wdzięczna... słyszałam ze miejscowości z tężniami są nie wskazane przy chorobach nowotworowych i pewnie zostają góry ewentualnie morze chodzi mi o jakieś dobre ośrodki no i żeby mama czuła się ze nie jest sama ze nie tylko ona choruje

Tu masz odpowiednią lekturę [amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

kimi (offline)

Post #14

27-12-2012 - 12:54:18

Witam długo na nią czekałam ,najpierw chemia 4xAC,następnie radioterapia -koszmar po i nareszcie herceptyna jak narazie zaliczyłam dwie.radocha

mona1311 (offline)

Post #15

30-12-2012 - 20:49:10

Ja jestem po 7 herceptynie. ( pierwsze 4 miałam łącznie z taksolem, potem łącznie z radio, kolejna będzie pierwszą "osobno" )
I obecnie jestem w Polskich górach..........na nartach!!!
I daję radę. Co prawda serducho czasem mi "łopocze" i tętno skacze do 110, ale wtedy robię przerwę na herbatkę z cytrynką i jest ok! W marcu planuję wyjazd w Alpy - trzymajcie kciuki!

kimi (offline)

Post #16

31-12-2012 - 14:02:02

brawoTylko tak trzymać ja przy pierwszej dostałamClemastin i Hydrocortison ,musimy dawać sobie radę bo nie mamy innego wyjścia.Miłego wypoczynku i szampańsiej zabawydrink.gif

Sylwia11 (offline)

Post #17

07-01-2013 - 13:15:47

Rybnik 

Witajcie!
31 stycznia mam dostać pierwszą dawkę herceptyny, a od 1 lutego mam zaplanowany (rezerwacja zapłacona) wyjazd w góry. Jak sądzicie dam radę wyjechać? Wymarzyłam sobie te spacery zaśnieżonymi dolinkami, a teraz zaczynam mieć obawy. Myślałam, że szybciej dostanę tą herceptynę.
pozdrawiam wszystkie koleżanki "w trakcie" i "po"

kasial (offline)

Post #18

07-01-2013 - 14:10:11

dasz radę, herceptyna z reguły nie daję spektakularnych efektów ubocznych, można po niej normalnie funkcjonować. Ja jedynie po pierwszej dawce miałam wysoką temperaturę i dreszcze ale to tylko w dzień podania na drugi dzień wszystko było ok. To się czasami zdarza bo za pierwszym razem dają większą dawkę. Także spoko miłego wypoczynku i pozdrów od nas góry smiling smiley

paula1978 (offline)

Post #19

07-01-2013 - 14:12:19

Śrem 

Witaj Sylwiaduży uśmiech
Bez obaw możesz jechać ......po herceptynie powinnaś się dobrze czućuśmiech
Ja skończyłam brać hercię w kwietniu zeszłego roku. W przeciwieństwie do czerwonej czułam się po niej jak młody Bóghura , wręcz tryskałam energią.....i u Ciebie tak będzierotfl, więc pakuj walizeczki i po herci na stoktak
Życzę Ci miłego wypoczynkubuzki

*-----------------------*-----------------------*-----------------------------*-------------------------*-------------------------*
serceserce:serceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserce

"Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę."

- Georg Christoph Lichtenberg

kimi (offline)

Post #20

07-01-2013 - 20:32:47

Przy podaniu pierwszej heceptyny parę godzin obserwują ,zależy jak organizm zareaguje .Najlepiej spytać lek. ale nie ma się czego bać jest ok.takhot smiley

joakil (offline)

Post #21

08-01-2013 - 00:08:44

Pomiechówek 

Kimi, ja bym jednak dała sobie jeden dzień odpoczynku. To będzie pierwsza dawka i organizm może różnie zareagować. Myślę, że już na trzeci dzień spokojnie możesz jechać. Ja na przykład w trakcie podawania czułam się dobrze a dopiero w domu (wieczorem) zaczęły się rewelacje. Kolejny dzień przeleżałam ale już w trzeciej dobie czułam się jakbym nic nie brała. Po kolejnych wlewach już nic nie powinno się dziać. W każdym razie tak było u mnie.

kimi (offline)

Post #22

08-01-2013 - 09:40:19

uśmiechjoakil ja też bym tak zrobiła jak Ty ,to Sylwia 11 dostać ma pierwszą ja jestem po trzeciej serce

joakil (offline)

Post #23

08-01-2013 - 10:43:25

Pomiechówek 

gafa przepraszam Kimi duży uśmiech to było do Sylwi. Gapa jestem duży uśmiech

kimi (offline)

Post #24

08-01-2013 - 10:48:52

duży uśmiechJoakil nie ma za cobuziak

majka1 (offline)

Post #25

16-01-2013 - 12:44:39

Jastrzębie -Zdrój 

Witam mam pytanie jestem po operacji radykalnej mastektomii , mój guz poł roku temu w pierwszym badaniu klinicznym został oznaczony T2N2Mo , po tygodniu kiedy zostalam skierowana na chemioterapie przedoperacyjną dostalam oznaczenie T3 N2 M0 her2 (+++) Ki 67 - 2 % , teraz jestem juz po operacji czekam na wyniki histopatologii, Pani dr. powiedziała mi ze prawdopodobnie nie dostane herceptyny gdzyż pierwsze oznaczenie kliniczne było T2N2M0 , a zeby dostac herceptyne musi byc conajmniej T3 N1 M0. Mimo ze guz urusł miał ponad 5 cm moge nie dostac herceptyny tylko dlatego ze pierwsze oznaczenie było ze guz jest mniejszy niż 5 cmm????sad smiley

DUM SPIRO SPERO - dopóki oddycham nie tracę nadziei

Al_la (offline)

Post #26

16-01-2013 - 13:00:42

k/Warszawy 

Herceptyna należy się wszystkich osobom, których guz przekroczył 1 cm lub były zajęte węzły chłonne.

Cyt. naszego eksperta dr Wiraszkę:

ZGODNIE Z "ZALECENIAMI POSTĘPOWANIA DIAGNOSTYCZNO-TERAPEUTYCZNEGO W NOWOTWORACH ZŁOŚLIWYCH" Z 2011 ROKU (OSTATNIE WYDANIE, STRONA 226) : "DODANIE TRASTUZUMABU DO UZUPEŁNIAJĄCEJ CHEMIOTERAPII ZALECA SIĘ U CHORYCH Z NADEKSPRESJĄ LUB AMPLIFIKACJĄ HER2, PRZY ŚREDNICY INWAZYJNEGO KOMPONENTU GUZA POWYŻEJ 1 CM LUB Z OBECNOŚCIĄ PRZERZUTÓW DO PACHOWYCH WĘZŁÓW CHŁONNYCH".

Spisz sobie to i uświadom pani dr, ze o tym wiesz uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-01-2013 - 13:01:14 przez Al_la.

majka1 (offline)

Post #27

16-01-2013 - 19:03:26

Jastrzębie -Zdrój 

dziękuję tak zrobię:**

DUM SPIRO SPERO - dopóki oddycham nie tracę nadziei

mag_dag (offline)

Post #28

16-01-2013 - 20:07:08

Sosnowiec 

majka1
Pani dr. powiedziała mi ze prawdopodobnie nie dostane herceptyny gdzyż pierwsze oznaczenie kliniczne było T2N2M0 , a zeby dostac herceptyne musi byc conajmniej T3 N1 M0.

majko, a ja jestem ciekawa w jakim szpitalu ta pani doktor pracuje?
jest onkologiem?
jeśli ma taką wiedzę, to może trzeba się od niej trzymac z daleka...

przerażające..
. eye popping smiley

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

mona1311 (offline)

Post #29

17-01-2013 - 10:19:52

ja miałam T2N1M0 guz o średnicy 1,2 cm - mam herceptynę.

kimi (offline)

Post #30

17-01-2013 - 10:52:49

Tak myślimoże chodzi o finanse albo limity,ja miałam T2N1MO czekałam i dostaję herceptynętak

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-01-2013 - 10:54:53 przez kimi.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 427
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022