Herceptyna

Wysłane przez Amazonki.net 

mona1311 (offline)

Post #1

03-02-2013 - 17:25:42

I nic się dziać nie powinno. Ja obecnie jestem nad morzem, pływam sobie na basenie i korzystam z usług SPA (na twarz,dłonie i stopy, bo reszta chwilowo odpada) i jest extra. Hercia jest spoko!
Tak przy okazji dziewczyny - od kiedy zaczynamy "odliczanie" magicznych 5 lat? Od zakończenia radio czy od zakończenia herci?

mag_dag (offline)

Post #2

03-02-2013 - 17:32:11

Sosnowiec 

mona, ja liczę od operacji - wiekszość tak liczy, tak też zasuwają nam suwaczki na forum

jest też szkoła liczenia od chemii przedoperacyjnej,
a nawet od wykrycia choroby
duży uśmiech

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

majka1 (offline)

Post #3

08-02-2013 - 09:05:46

Jastrzębie -Zdrój 

Dziewczyny słyszałam ze podczas podawania herceptyny można rowniez podawac chemię. Czy wtedy leczenie jest skuteczniejsze??? Troche sie boję miałam spory przerzut do wezłów pachowych ,moze powinnam zapytac lekarza o dodatkową chemioterapię dodam ze przed operacja miałam podane 6 cykli adriblastyny i texotare.

DUM SPIRO SPERO - dopóki oddycham nie tracę nadziei

Al_la (offline)

Post #4

08-02-2013 - 10:53:11

k/Warszawy 

Nie podaje się jednocześnie chemii i Herceptyny, bo ta mieszanka jest zbyt kardiotoksyczna.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

aga66 (offline)

Post #5

08-02-2013 - 11:21:24

Warszawa 

Al_la
Nie podaje się jednocześnie chemii i Herceptyny, bo ta mieszanka jest zbyt kardiotoksyczna.
Alu podaje się np. herceptynę z taxolem, ale może Majka wykorzystała już całą dawkę taksanów i nie można podać więcej.
Do Majki. Bierzesz udział w badaniu klinicznym, więc podają Ci tylko te leki, których dotyczy to badanieuśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-02-2013 - 11:21:56 przez aga66.

majka1 (offline)

Post #6

08-02-2013 - 11:27:08

Jastrzębie -Zdrój 

dzieki tak sobie mysle czy wykozystalam wszystkie mozliwosci leczenia mam nadzieje ze podziaładuży uśmiech

Al_la (offline)

Post #7

08-02-2013 - 11:38:27

k/Warszawy 

aga66
Alu podaje się np. herceptynę z taxolem,

No tak, miałam na myśli czerwoną, a przecież taksany, to też chemia duży uśmiech
Dzięki za uwagę.

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

mona1311 (offline)

Post #8

08-02-2013 - 12:36:49

Hejka (mój synek ostatnio przyniósł z przedszkola)
Ja miałam podawane taxole razem herceptyną, tyle że taxole były co tydzień (12 dawek) a hercia wskakiwała co 3. Potem było radio i w jej trakcie też była hercia. Wczoraj wyliczyłam że jestem na "półmetku" - zaczęłam pod koniec sierpnia, wczoraj była 9 dawka.
Czy to prawda że hercie przyznają "na rok" a nie na ilość dawek? Tak mi mignęło gdzieś na forum....
Czy ten wątek można traktować jako - rozmowy codzienne? Jest taki na chemiku i na radio - tu w sumie też piszemy o różnych sprawach.....związanych oczywiście z herceptynką naszą kochaną...kwiatek

Masza70 (offline)

Post #9

08-02-2013 - 13:10:19

Tak mona 1311, herceptynę podaje się tylko przez 12 miesięcy i nie dłużej, obojętnie ile Ci podadzą. Jak Ci jakaś dawka wypadnie to prawdopodbnie już jej nie dostaniesz, dlatego sobie pilnuj terminów. Mi wypadła jedna dawka przez złe wyniki echa serca i już jej nie dostałam.

aga66 (offline)

Post #10

08-02-2013 - 14:07:23

Warszawa 

Alu ja taka mądrala jestem bo nasiedziałam się 18 razy na herceptynie i różne koktaile widziałamduży uśmiech
A fuj ,te czerwone niestety też, ble ble bleblee

Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-02-2013 - 14:08:17 przez aga66.

mona1311 (offline)

Post #11

08-02-2013 - 14:11:39

ucha.
Na razie przesunęło mi się raz o tydzień przez półpasiec. Wiedząc to co wiem teraz chyba bym go ukryła... bo wyniki wszystkie były oki a brzucha nie chciał onk oglądać i sama z tym wyskoczyłam... no i nie podał. Tak liczyłam że wychodzi mi też 2 maj - a jak nie będą pracować? uff będę cisnąć na wcześniejsze podanie.
Tak dla śmiechu - rotfl Na innym forum pisałam że po chemii mózg "trochę się jakby skurczył" i niestety po herceptynie ciągle jest coś nie tak. Wczoraj wymyśliłam piękną datę -31 luty. I umawiałam się z koleżanką (jest teraz wtrakcie chemii), ona też nie widziała nic dziwnego w dacie - co ciekawe obie stwierdziłyśmy że będzie to czwartek...duży uśmiech

aga66 (offline)

Post #12

08-02-2013 - 14:18:10

Warszawa 

Mona wszystko jest możliwe. Ja ostatnią chemię miałam 1 września 2011 r., a ostatnią herceptynę 21 listopada 2012 r. i do dzisiaj dziwne rzeczy czasami robię i gadammyśliduży uśmiech

paula1978 (offline)

Post #13

08-02-2013 - 14:34:37

Śrem 

Oj dziewczynki macie racjętak ja łapię się na tym, że nie pamiętam co robiłam godz temu, albo co najgorsze zapominam nawet imion znajomycheye popping smiley Ta chemia nieżle daje po szarych komórachchichot ( Hercię skończyłam 11 kwietnia 2012 )

*-----------------------*-----------------------*-----------------------------*-------------------------*-------------------------*
serceserce:serceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserce

"Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę."

- Georg Christoph Lichtenberg

majka1 (offline)

Post #14

08-02-2013 - 18:05:33

Jastrzębie -Zdrój 

w zgodzie na badania kliniczne którą podpiasłam pisze ze hercie mozna podawac z chemią, moze powinnam zapytac czy mogłabym dostac cos jeszcze tak dla bezpieczenstwa??? co myslicie???

Al_la (offline)

Post #15

08-02-2013 - 19:09:08

k/Warszawy 

Majka, lekarze widzą, co robią. Na pewno nie narażą Cię na niebezpieczeństwo uśmiech

majka1 (offline)

Post #16

08-02-2013 - 19:43:32

Jastrzębie -Zdrój 

sama nie wiem ale dzieki al_la bede spokojniejszasmiling smiley

Bajdunia (offline)

Post #17

11-02-2013 - 13:20:38

koło Zielonej Góry 

Ja teraz dostanę 98 dawkę herceptyny. Gdy zaczynałam dostawałam po 3 chemi herceptynę i chemię.

operacja 26.06.2006.

kimi (offline)

Post #18

11-02-2013 - 13:40:00

niedowiarekBajdunia to Ty bardzo długo dostajesz herceptynę,moja onko powiedziała że tylko przez rokkwiatek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-02-2013 - 13:45:28 przez kimi.

b_angel (offline)

Post #19

11-02-2013 - 16:49:47

radom 

kimi
Bajdunia dostaje Hrrceptynę z powodu rozsiewu choroby

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

kimi (offline)

Post #20

11-02-2013 - 20:22:39

serceNie wiedziałam .że tak długo można dostawaćserce

mona1311 (offline)

Post #21

13-02-2013 - 21:32:27

Czasem też nie chce mi się czytać danego wątku od początku.....ale gdybyśmy faktycznie to robiły, to te same pytania nie przewijałyby się przez wszystkie strony....myśli

joakil (offline)

Post #22

14-02-2013 - 11:27:47

Pomiechówek 

Masz rację Mona ale lenistwo jest silniejsze od nas bezradny w każdym razie ode mnie duży uśmiech

nanet (offline)

Post #23

28-02-2013 - 20:44:26

Konstancin/Góra Kalwaria 

Od 15.02 rozpoczynam hercięradocha jeszcze tylko 14.02 musze jechać do kliniki ok.8.00 na pobranie krwi potem o 9.00 mam echo serca, o 10.00 mammografię a o 10.30 wizyte u Pani doktor z wynikami. A jednak jak się chce to u nas w Polsce tez można pomysleć i wszystko załatwić jednego dnia w pare godzin.brawo

„Gdy tkwisz głęboko w ciemnym wąwozie bólu, stajesz się głuchy na słowa. Ukojenie i schronienie przynosi wówczas tylko ciepło dotyku i ramiona innych osób”.
John O’Donohue

aga66 (offline)

Post #24

01-03-2013 - 10:27:48

Warszawa 

Nanet rozumiem, że chodzi o marzec, nie o luty. Czy ta rozpiska dotyczy COI? Jeżeli tak to trzymam kciuki i życzę powodzeniaok. Nie chcę zniechęcać, ale mnie każdorazowa wyprawa w środy tylko na herceptynę, mimo że na pobranie krwi jeździłam w poniedziałki (żeby w środy było szybciej), zajmowała ponad pól dniaduży uśmiech

gocha.31 (offline)

Post #25

02-03-2013 - 01:05:06

Jaworzno 

Hej dziewczyny. Majka napisz mi coś więcej o tej klinice w Otwocku. Mam 31 lat i dwójkę małych dzieci. Ja mam tez T4bN3M0 jestem po 6 cyklach chemi i po operacji amputacji piersi i miałam już przygotowania do radioterapi ale choroba powróciła i nie mogę mieć radioterapi NIE CHCĄ mi podać herceptyny bo nie należy mi się refundacja. Mam mieć znowu chemię. Lekarz powiedział, że to mogło by mi pomóc i postara się coś załatwić ale nie na pewno. Napisz mi coś więcej o tej klinice czy robią też takie problemy czy bez problemu podają lek. Czy my z góry jesteśmy spisane na straty? Z góry dziękuję.

nanet (offline)

Post #26

02-03-2013 - 10:33:13

Konstancin/Góra Kalwaria 

aga66 miałaś rację to jest marzec nie lutyduży uśmiechjeszcze po chemii nie doszłam do siebie (chyba). Wiem jak to wyglada w innych szpitach bo Otwock jest trzeci. Dlaczego? Bo na Wawelskiej tam gdzie byłam operowana 20.09 chemię chcieli podać mi dopiero pod koniec listopada a przy założeniu że chemię trzeba podać do 6 tygodni po zabiegu to.....sama widzisz. Poszłam do Magodentu i tam już 23.10 brałam pierwszą wlewkę. No i jak pech to pech bo okazało się iż osoby przystępujace do Herceptyny od marca kierują na Saszerów w Warszawie a tam jest tak jak ty piszesz.Dlatego poszłam do Otwocka bo niedość że mam tam ok.20km to jeszcze nie ma tam takich tłumów a pozatym będę dostawała herceptynę nie w formie wlewów a w formie iniekcji podskórnych co trwa ok. 5 min.

„Gdy tkwisz głęboko w ciemnym wąwozie bólu, stajesz się głuchy na słowa. Ukojenie i schronienie przynosi wówczas tylko ciepło dotyku i ramiona innych osób”.
John O’Donohue

aga66 (offline)

Post #27

02-03-2013 - 22:05:43

Warszawa 

Ach te terminy. Ja chemię miałam podaną niestety 8 tygodni po operacji i mam nadzieję, że podziałałaprosi

nanet (offline)

Post #28

02-03-2013 - 22:24:18

Konstancin/Góra Kalwaria 

W zaleceniach raz pisza do 6 tygodni raz do 8 tygodni innym razem że prawie od razu itd. Ja obrałam sobie termin 6 tygodni i się tego trzymałam. Takie moje widzimisie. Teraz natomiast podobno herceptynę można zacząć podawać do 6 miesięcy a ja sobie założyłam że muszę ją dostać ok. 1 miesiąca od ostatniego wlewumyśli Tak naprawdę to chemia jak ma podziałać to podziała niezależnie czy to będzie 6,8 czy 10 miesięcy.

John O’Donohue

majka1 (offline)

Post #29

06-03-2013 - 12:17:12

Jastrzębie -Zdrój 

gocha.31 [www.ecz-otwock.pl] tu masz stronke kliniki sa tam numery telefonów do onkologów zadzwoń powiedz w jakiej jestes sytuacji wszystkiego sie dowiesz. 3 mam kciuki papa

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-03-2013 - 12:17:37 przez majka1.

Zosia123 (offline)

Post #30

09-03-2013 - 10:24:59

Kraków 

Moja mama miala podawaną herceptyne przez ponad 2 lata - 38 wlewòw. W Krakowie gdzie sie leczylysmy w chwili powstania przerzutow do kosci nawet nie wspomieli o herceptynie!!! A przyslugiwala mojej mamie poniewaz spelniala kryteria wg ktorych NFZ przyznaje leczenie herceptyna: czyli guz nie wiekszy niz iles tam cm, liczba zajetych wezlow miescila sie w normie okreslonej przez NFZ. Ale mimo to ani slowa nie powiedzieli o tym . Zaproponowali tylko wlewy pamifozu i jedno naswietlenie. Generalnie olali nas! Zmienilysmy klinike i przenioslysmy sie od razu do Kielc !!!!! Tam momentalnie podano mamie chemie Taxoter ( mocna chemia) herceptyna i pamifoz. Zupelnie inne podejscie do pacjenta! Polecam Świętokrzyskie Centrum Onkologii dr. Dariusz Kucharczyk bardzo fajny lekarz, mlody i ambitny!!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 522
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022