Herceptyna

Wysłane przez Amazonki.net 

Melodyjka (offline)

Post #1

21-07-2010 - 19:22:11

Gdańsk 

Wczoraj miałam 5-tą herceptynę. Pierwszy raz jakoś dziwnie się czuję. Trochę, jak zbity pies. Bolą mnie długie kości w udach i jakby kolana.Zaczęłam to odczuwać po wlewie i wciąż to czuję. Poza tym zauważyłam, że w dusznych miejscach brakuje mi trochę tchu, kiedyś tego nie odczuwałam. Poza tym to kondycję mam OK. Żyję aktywnie i bardzo dużo się ruszam i wtedy nic mi nie dolega. Trochę się denerwuję tym bólem nóg, czy któraś z Was to miała?

basia04 (offline)

Post #2

21-07-2010 - 20:25:34

Olsztyn 

Melodyjko, miałam identyczne jak Ty objawy po 6 chyba herci. Ból dokuczał mi w nocy, budził mnie. Nawet bałam się, że mam przerzuty. Zaczęłam ćwiczenia izometryczne, basen i nagle...bóle kości przeszły. Zostały tylko bóle kolan, ale one przechodzą po rozchodzeniu. echo serca miałąm w porządku, ale duszności tez mnie dopadły, szczególnie teraz je odczuwam i to bardzo, ale tutaj upał też robi swoje. Wcześniej miałam doicetaxel i chemię czerwoną. Chemiczka mówiła mi, ze po docetaxelu są takie bóle kości po jakims czasie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-07-2010 - 20:29:25 przez basia04.

Melodyjka (offline)

Post #3

21-07-2010 - 22:20:52

Gdańsk 

Basiu, bardzo mnie pocieszyłaś. Mnie już też oczywiście myśli o przerzutach zaczęły chodzić. Ja także brałam FEC i Docetaxel (każdą po 3x)

beati (offline)

Post #4

28-07-2010 - 15:15:26

Witam serdecznie wszystkich!
Mam pytanie, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi w internecie, a na wizytę u lekarza muszę poczekać tydzień. Chodzi o moją mamę. 3 lata temu usunięto jej pierś, przeszła kilka cykli chemioterapii. W tym roku również otrzymywała czerwoną chemię, a teraz została jej przepisana herceptyna - przez rok. Dostała już 3 wlewy. Wszyskie chemie przeszła bez żadnych przykrych działań niepożądanych. Po pierwszej herceptynie zauważyłam osłabienie, nic poza tym. Od zeszłego tygodnia nie jest zbyt wesoło,a konkretnie: całkowity brak apetytu, a co za tym idzie osłabienie powodujące to, że mama ciągle leży, zaburzenia równowagi, zaburzenia mowy, pamięci (patrząc na przedmiot nie potrafi go nazwać), delikatne bóle nóg, ogólne otępienie. Strasznie się martwię, nie mogę dodzwonić się do jej lekarza prowadzącego. Bardzo proszę, może ktoś miał podobne objawy. Gdybym choć usłyszała, że to normalne po tym leku.. Nie wiem co robić.sad smiley Z góry dziękuję za jakąś reakcję.
Pozdrawiam Was. Beata

joanna_w29 (offline)

Post #5

28-07-2010 - 15:26:34

Szczyrk 

Witaj uśmiech
nie wiem co to za objawy, ja nic takiego nie miałam, a podobnie jak Twoja Mama jestem po 3 kroplówkach Herceptyny
jedyne co zauważyłam to faktycznie lekkie osłabienie w ten sam dzień, a następnego lekkie pieczenie i zaczerwienienie twarzy...

nie wiem czy czytałaś ten wątek:
[amazonki.net]
tu jest więcej o Herceptynie

mam nadzieję, że objawy ustąpią, trzymajcie się uśmiech

osoby zainteresowane moimi pracami zapraszam po informacje na mój profil ok
albo przez wiadomość prywatną

anna66 (offline)

Post #6

28-07-2010 - 18:16:27

Z tydzień będę miała 12 wlew herceptyny, nic mi się nie dzieje, może tylko pierwszego dnia jestem zmęczona i mam czerwone plamy na szyi i klatce piersiowej.

Bajdunia (offline)

Post #7

29-07-2010 - 15:31:49

koło Zielonej Góry 

Ja was pocieszę, mam za sobą 57 wlew i nic złego się nie dzieje.

operacja 26.06.2006.

Hala1962 (offline)

Post #8

29-07-2010 - 15:45:55

Szczecin 

Ja też przeszłam herceptynę w sumie na luzie...miałam takie objawy: osłabione paznokcie wywijające się w każdą stronę, pękająca skóra opuszków palców, spłycony oddech, czasami miałam tak że zamierzałam gdzieś iść normalnym krokiem (ja normalnie chodzę szybko) i niestety musiałam bardzo zwolnić bo nie mogłam złapać oddechu, nawet ze dwa razy zdarzyło mi się że zawróciłam do domu bo czułam że nie dam rady iść daleko. U mnie wiązało się to ze spadkiem wydolności serca. Wszystko to już mi przeszło - skończyłam hercię w listopadzie zeszłego roku. Czy Twojej mamie Beati sprawdzają pracę serca?

Masza70 (offline)

Post #9

02-08-2010 - 13:46:30

Beati, trzymam kciuki, żeby to nie było to o czym wszystkie tutaj pomyślałyśmy. Po herceptynie się takich objawów nie obserwuje.

akabere (offline)

Post #10

13-08-2010 - 14:21:31

Warszawa 

Witam, zakończyłam 17 wlewów herceptyny, 30 lipca tego roku.Jestem hormononiezależna.
Wydolność serca cały czas w normie, pojawiło się nadciśnienie - leczę tertensifem.
Doczytałam, że mogą występować po tym leczeniu skurcze mięśni, napięcia itp.
Czy miałyście takie objawy i co na to może pomóc?

Melodyjka (offline)

Post #11

19-08-2010 - 12:34:18

Gdańsk 

Ja jestem przed 7-mym wlewem. Miałam tylko lekki kryzys po 5-tym, a 6-go już w ogóle nie czułam. Echo serca takie samo jak przed leczeniem, w normie.

ul87 (offline)

Post #12

12-09-2010 - 18:19:23

kiedy Wasz lekarz wystapil z wnioskiem o przyznanie Wam herceptyny i ile czasu trwalo jej zalatwianie? moja mama jest juz po 4 kursach chemii, za 2 tyg rozpocznie 2 miesieczna radioterapie a potem bedzie brala herceptyne. pani doktor na poczatku powiedziala, ze przed ostatnia chemia zadzwoni do nfztu w sprawie herceptyny, nie zrobila tego i teraz co chwile odklada ta sprawe na pozniej mowiac ze jeszcze jest czas. z kolei inny lekarz, ktory zastepowal ja, gdy ta byla na urlopie powiedzial, ze mama moglaby brac herceptyne rownolegle z naswietlaniem, co raczej teraz bedzie nie do zrobienia, skoro nic w sprawie herceptyny nie zostalo jeszcze zrobione.

Masza70 (offline)

Post #13

12-09-2010 - 18:24:15

ja np. nie wiem kiedy. Po prostu po zakończeniu naświetlań przyjechałam na onkologię i dostałam.

aniolek1 (offline)

Post #14

12-09-2010 - 18:25:39

ja brałam herceptyne w tym czasie co naświetlania, a co do herceptyny to najlepiej jak najszybciej zacząć przyjmować

ul87 (offline)

Post #15

12-09-2010 - 18:34:30

mysle, ze trzeba bedzie "przycisnac" troche doktor zeby w koncu zajela sie zalatwieniem herceptynyniezdecydowany

kasial (offline)

Post #16

17-09-2010 - 14:12:50

ja też mam zaleconą herceptynę tak zaproponowała komisja po operacji. Mam ją dostać dopiero po naświtleniach. Myślę, że to czy łączy się herceptynę z chemią czy radio zależy od konkretnego przypadku, np. która strona jest naświetlana i od ogólnego stanu zdrowa. Nie ma jednego standardu dla wszystkich. Nic mi nie wiadomo, że jeszcze lekarz musi zwracać się dodatkowo do NFZ. Mój lekarz powiedział, że w moim przypadku kwalifikuję się do takiej terapi bez problemu, zobaczymy jak będzie.

joakil (offline)

Post #17

17-09-2010 - 15:06:39

Pomiechówek 

ul87.
Ja dostałam herceptynę po zakończeniu naświetlań i jeszcze trochę. W zasadzie mogłam dostać ją równocześnie z naświetleniami ale ponieważ nie miałam zrobionego echo serca (długa kolejka), to lekarz przesunął pierwszy wlew. Wydaje mi się, że lekarz prowadzący wie co ma robić. Lekarz, który jest na zastępstwie nie zawsze zna całą sytuację i czasami może coś chlapnąć co nie koniecznie jest do tego przypadku. Też na początku bałam się , że będę miała zbyt długą przerwę ale lekarz stwierdził, że w tym przypadku to nie jest takie istotne. Nie wiem jak jest z Twoją mamą. Może tak samo jak ze mną. Spójrz na to inaczej. Naświetlania osłabiają. Herceptyna też. Pomyśl jak mama by się czuła gdyby przyjmowała to równocześnie?
Pamiętaj tylko, że ja to piszę na swoim przykładzie. Twoja mama to inny przypadek i może trzeba postępować inaczej. Ja jednak zaufałam swojemu lekarzowi i jak widać dobrze mi to zrobiło.

b_angel (offline)

Post #18

17-09-2010 - 17:07:30

radom 

kasial
Myślę, że to czy łączy się herceptynę z chemią czy radio zależy od konkretnego przypadku, .

herceptyna jest lekiem kardiotoksycznym
adriamycyna (składnik najczęściej stosowanej chemioterapii AC//FAC) też jest kardiotoksyczna dlatego nie łączy się herci z chemioterapią ....
no i naświetlania jeżeli jest to lewa strona też osłabiają serducho ....

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

anna66 (offline)

Post #19

17-09-2010 - 17:21:55

Ja herceptynę dostałam też po chemii i naświetlaniach, w pierwszej wersji miało być równo z chemią, ale dostałam chemię AT i bardzo mi się uszkodziło serce, frakcja wyrzutowa z 70% spadła do 55%.
W środę zaliczyłam 14 wlew i serce się poprawiło, 30 września znowu idę na echo serca, zobaczymy jaki będzie wynik.
Z własnego doświadczenia wiem, że hercepryna bardzo uszkadza serce i naświetlania też.
Nie ma się co śpieszyć, jak mają dać to na pewno dadzą.

aniolek1 (offline)

Post #20

17-09-2010 - 17:34:45

ja brałam herceptyne w trakcie naświetlań i chemiiuśmiech

mag_dag (offline)

Post #21

17-09-2010 - 19:08:56

Sosnowiec 

aniołku, a jaką miałaś chemię?

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Andzia3731 (offline)

Post #22

18-09-2010 - 23:04:00

Radom 

Witaj ,mi miesieczka sie zatrzymała po chemi na 3 m c potem grzecznie wrociła ,ale po herci nie miałam żadnych zaburzen z okresem smiling smiley) pozdrawiam

Na forum od 22 Lipca 2008 r.

Bajdunia (offline)

Post #23

30-09-2010 - 18:44:56

koło Zielonej Góry 

Ja dziś zaliczyłam 60 wlew herceptyny.
Cały czas serducho 55% odkąd dostaję.
Nie każdemu uszkadza serce, tzn, zmniejsza się frakcja wyrzutowa.
I nie prawdą też jest, że herceptyny sie nie podaję razem z chemią.Ja dostawałam razem.
Teraz od ponad 3 i pół roku jadę na samej herceptynie.

operacja 26.06.2006.

aniolek1 (offline)

Post #24

30-09-2010 - 18:48:56

Taxol dożylnie i Lapatynib w tabletkach

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-09-2010 - 18:49:38 przez aniolek1.

mag_dag (offline)

Post #25

30-09-2010 - 18:50:03

Sosnowiec 

hej Bajduniu, ale dawno się nie odzywałaś uśmiech
co słychać? napisz coś w swojej przystani

z tym niepodawaniem z chemią, to chodzi o adriamycynę, bo ona też jest kardiotoksyczna, a inna chemia pewnie może być

poza tym nie bez znaczenia jest pewnie to, że hercia podawana raz w miesiącu ma inne dawki niż ta jaką Ty dostajesz

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

anna66 (offline)

Post #26

30-09-2010 - 18:57:48

Robiłam dzisiaj echo serca, frakcja wyrzutowa 60%, czyli nie jest źle smiling smiley

aniolek1 (offline)

Post #27

14-11-2010 - 20:19:57

miałyście może po herceptynie trądzik bo nie moge sobie z nim poradzić

anna66 (offline)

Post #28

14-11-2010 - 20:32:03

Ja mam problemy z cerą, szczególnie pierwszy tydzień po podaniu, potem prawie wszystko znika i znowu pojawia się wraz z kolejną herceptyną.

basia04 (offline)

Post #29

14-11-2010 - 21:47:50

Olsztyn 

Ja już nie mam, ale miałam okropieństwa różne na twarzy. Wejdź do wątku o kosmetykachuśmiech

aniolek1 (offline)

Post #30

15-11-2010 - 22:36:39

a macie na to jakieś rady
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 434
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022