Herceptyna

Wysłane przez Amazonki.net 

aga66 (offline)

Post #1

30-04-2012 - 14:11:32

Warszawa 

Alu lekarzowi nie powiedziałam, tzn. swojej lekarce od chemii nie powiedziałam. Będę się z nią widziała 16 maja, to zgłoszę ten incydent. W ogóle przez ten upał to mi okropnie duszno. Niedawno miałam echo serca i EKG i póki co z serduchem było ok, więc tak sobie myślę, że to może jakiś wstrząs anafilaktyczny po tym leku (skutki uboczne ma bogate). Zresztą przypomniałam sobie, że już 2 lata temu miałam po nim pokrzywkę i duszności (tylko po większej ilości)

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

meg69 (offline)

Post #2

02-05-2012 - 16:28:17

Hej Kobitki :*

Wiem wiem ze pisanie o tej chorobie nie jest najprostsza rzecza no ale zdobyłam sie na odwage. Po nad rok temu u mojej najkochanszej mamuni zdiagnozowano raka piersi prawej...sad smiley okazało sie ze ma 2 cm i nadekspresje Receptoru HER2+++ nie był hormono zależny wiem że kilka z was tez zalicza sie do tego "łaskawego" grona.... przeszła ona chemioterapie radioterapie a teraz ma podawaną Herceptyne do listopada smiling smiley mam pytanie dosc nietypowe bo wiem ze ta nadekspresja jest dosc niekorzystna i Herceptyna zwieksza przezycie wsrod was ale czy jest ktos tu na forum kto zyje troszke dluzej niz 2 latka...sad smiley( tak mocno sie martwie o mame czy oby ten lek naprawde działał cuda... oczywiscie mama nie miala zadnych przerzutów wezly byly czyste.... pozdrawiam goraco !!!

b_angel (offline)

Post #3

02-05-2012 - 16:45:00

radom 

jest wiele takich co przeżyło 2 latka i więcej smiling smiley
A nasza szefowa Federacji przeżyła 20 nie dostawszy herceptyny - bo jej wtedy nie znano smiling smiley

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

meg69 (offline)

Post #4

02-05-2012 - 17:43:18

Zycze wam dziewuszki dużżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżo zdrówka kochane i tylko tego zdrówka bo jak jest zdrowie wszystko mozna !!!!!!!!!!!!!!!!!! niech kazda z was chorujacych zyje po 100 lat buziaki ;**********************

agula615 (offline)

Post #5

03-05-2012 - 09:06:46

Wroclaw 

witaj.
ja tez naleze do grona tych szczesliwcow z her 2 pozytywnym, fish pozytywnym.
znam sporo kobiet, ktore mialy ten typ i zyja juz ponad 5 lat. wiec glowa do gory. bedzie dobrze!!
pozdrowienia!

filipinka35 (offline)

Post #6

03-05-2012 - 10:31:07

Ja tez miałam gada Her 2 3+ i obecnie biore herceptynę. Już niedługo będzie 11 wlew i czuje sie znakomicie jak narazie.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

agula615 (offline)

Post #7

03-05-2012 - 11:13:43

Wroclaw 

Ja mialam w sumie 12 wlewow taxolo razem z herceptyna potem do operacji jeszcze 2 wlewy herceptyny. teraz minal miesiac od operacji i znowu mam taxol + herceptyna co tydzien ( przez jakies 2+3 miesiace), a potem co 3 tyg herceptyne -przez rok. uff duzo tego.
Ale czuje sie swietnie i jest dobrze. i nawet wlosy mi odrosly -ostatni taxol 17 lutego a tu juz 1cm klaki! i proste jak druty!!! a tak liczylam na to, ze w koncu bede miec krecone bezradny ehhhh.
ogolnie to nie widac po mnie-poza peruka grinning smiley-patrz zdjecie profilu, ze takie cudo mi sie przyplatalo. baaa, milam nadzieje schudnac przy chemii - bo do wagi sprzed ciazy to jeszcze mi daleko.. a tu prosze, 2 kg do przodu, szajs!!! zadnych mdlosci, ani wymiotow. pierwsze 2-3 chemie w ten sam dzien troche mdlosci, ale bralam leko przeciw i super. Pierwsze 2-3 chemie dzien pozniej czulam sie jakby mnie dopadla grypa. zmeczona obolale stawy, ale juz na nastepny dzien biegalam za moim synkiem. wiec nie ma sie czego bac. Owszem zrobilo na mnie wrazenie wypadniecie wlosow, a potem po troszke brwi i rzes, ale dorosly szybciutko. NO I MAKIJAZ ROBI CUDA!!! przewraca_oczy.
Jedyny dluzszy efekt to byl skora na dloniach. a wlasciwie na opuszkach palcow. bardzo pekala i bolalo to jak nie wiem. A poza tym zadnych innych efektow.
Pozdrawiam

DanaPar (offline)

Post #8

06-05-2012 - 10:33:13

Police 

Witaj
ja też mam HER+++ i zachorowałam o pół roku za wcześnie, by mi zbadano HER (poprosiłam o to badanie po ca. roku od skończonej radioterapii; przeczytałam w jakiejś gazetce, że jest to ważne i lekarka bez wahania dała mi na to badanie skierowanie) który nie był badaniem standardowym, ani też wlewy z Herceptyny. Niestety Herceptyny już nie mogłam dostać, bo trzeba ją podawać zaraz po skończeniu wcześniejszego leczenia, a u mnie była przerwa. Miałam dość zaawansownego raka, dwa węzły z rakiem i jest już ponad sześć lat od amputacji piersi. Dodam, że mój rak też był hormononiezależny, czyli nie miałam uzupełniającego leczenia z tamxifenu. Dziś mam się dobrze, jestem po rekonstrukcji piersi i póki co, nie stwierdzono w standardowych badaniach żadnych przerzutów. Dodam, że nie przesadzam z badaniami. Scyntografii, ani tomografi komputerowej nie miałam nigdy robionej. Nie szukam raka. Staram się żyć możliwie intensywnie; pływam, spaceruję, jeżdżę na rowerze i trochę jeszcze pracuję (choć nie muszę, bo jestem na emeryturze).
Więc głowa do góry! Życzę Twojej mamie powrotu do zdrowia, a Tobie dziękuję za to, że wspierasz mamę. Mnie córka też sporo pomogła w tym czasie. Z resztą gdyby nie ona, nie zrobiłabym biopsji węzłów, w których stwierdzono na USG zgrubienia, a ja uważłam, że jest to po przeziębieniu.

Pozdrawiam
Dana

monik (offline)

Post #9

06-05-2012 - 19:17:15

Łódź 

Agula, no właśnie... ja też tak sobie po cichu myślałam, jakas korzyć z tego leczenia, że się parę kilo zrzuci... i lipa, nawet przytyłam z 2-3 kilo! Ale moja lekarz mówi, ze nie wolno się odchudzać, czytałam też, ze niesprcjalnie powinno się stosowac w okresie leczenia jakiekolwiek diety... a broń boże nie jesć grapefruitów i dyskusyjna jest też zielona herbata... gdzieś sie sokopałam, że na niektóre cytostatyki źle działa - osłabia ich działanie ale nie wiem czy na herceptynę też... ogólnie piję hektolitry zielonki ale teraz jakoś mam opory a czarnej nie znoszę wiec jak koń wodę piję smiling smiley No z drugiej strony zielona herbata ma przecież takie dobre właściwości, zgłupiałam....
wracając do samopoczucia, to ja już po 11 wlewie, miałam raz opóźnienie tygodniowe bo serce zaczyna być już zmęczone i kardiolog musiał się wypowiedzieć i wypowiedziała, że nie przesadzamy tylko bierzemy herceptynę bo za duzo korzyści z niej mam ale ja się słabiej czuję, jakoś mi ciężko i duszno i sił brak, nie pracuję, nie dałabym rady, a swoją drogą w tym tygodniu ZUS wezwał mnie na badanie przez lekarza orzecznika bo ja na zwolnieniu jestem, miała tak któraś z Was też?

aga66 (offline)

Post #10

06-05-2012 - 21:07:14

Warszawa 

Ja Monik jestem po 8 herceptynach. Też mi jest coraz częściej duszno. Najgorzej było podczas ostatnich upałów. Mam nadzieję, że tegoroczne lato nie będzie bardzo gorące, bo nie wiem jak dam radę pracować i w ogóle funkcjonowaćuśmiech

Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

monik (offline)

Post #11

11-05-2012 - 23:00:39

Łódź 

ufff, no to dobrze, że odczuwasz trochę tą herceptynę bo się przestraszyłam, że coś nie tak... ale zrobiłam prześwietlenie płuc, usg jamy brzusznej i wszystko ok, nawet ostatnio białe krwinki mi skoczyły do 4 600 bo cały czas po chamii mam na poziomie 3 000 i od razu lepiej się poczułam.... a upały kocham, nigdy mi nei jest za gorąco smiling smiley

monik (offline)

Post #12

18-05-2012 - 22:45:08

Łódź 

a co tu taka cisza nastała? wiosna, lato czy co smiling smiley ja już po 13 dawce, jeszcze tylko kilka... i jupi!

Aganiszka (offline)

Post #13

22-05-2012 - 09:39:07

okolice Środy Śląskiej 

Dziewczynki jak to jest z herceptyna ,jest jakiś czas od operacji do którego trzeba ja zaczac brac ,czy to nie ma różnicy Słyszałam ze powino sie ja zaczac do pół roku od operacji.Ja miałam operacje w grudniu to co lepiej sieprzypomnieć lekarce.Jak myślicie?.

aga66 (offline)

Post #14

22-05-2012 - 11:52:31

Warszawa 

Agusiu jest wymóg (chyba NFZ), żeby ją podać do 6 miesięcy po chemii, a jak nie było chemii to może 6 miesięcy po operacji. Chociaz z tego co zauważyłam, to my wszystkie z Her 2 3+ mamy chemięuśmiech

Aganiszka (offline)

Post #15

22-05-2012 - 12:16:21

okolice Środy Śląskiej 

To dobrze by było bo chemie skończyłam w kwietniu ,to jeszcze mam czas, gorzej gdyby to było po operacji.,

joakil (offline)

Post #16

22-05-2012 - 15:24:04

Pomiechówek 

Agnieszko, spokojnie. Ja operację miałam we wrześniu a pierwszą herceptynę dopiero na początku maja. Nie mniej jednak zapytaj lekarki kiedy ją rozpoczniesz. Ja między chemią a herceptyną miałam radio. Poza tym dość długo czekałam na echo serca a bez tego nie mogą rozpocząć podawania herci. W dodatku w CO w Wa-wie nie honorowali badań z innych placówek. Podobno taki był wymóg NFZ. Być może coś się zmieniło bo ja hercię brałam w 2009.

filipinka35 (offline)

Post #17

22-05-2012 - 16:00:39

Ja operację miałam w marcu a hercie zaczełam w pażdzierniku. W między czasie miałam chemie i radio.

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

Bajdunia (offline)

Post #18

23-05-2012 - 22:30:33

koło Zielonej Góry 

Ja juz się nie udzielam, bo staje się to nudne. U mnie nic nowego, we wtorek dostanę 87 wlew herceptyny.
I o czym tu pisać, tylko tyle, że jest cały czas wszystko OK.
Bo jest. Jak czytam te poczatkujące ćpaczki herci, to sobie przypominam jak na początku miałam takie same obawy i dużo pytań, jak wy teraz.
Myślę, że jestem dobrym przykładem, że herceptyna jest dobrym lekiem, na mnie działa i na was wszystkie też będzie działać.
Więc bez obaw, głowa do góry, wszystkim życze dużo zdrówka. Nie ma czego się bać.

operacja 26.06.2006.

filipinka35 (offline)

Post #19

23-05-2012 - 22:35:06

Bajdunia a dlaczego aż 87 wlew dostaniesz ?
ja dostane planowo 17 wlewów.

Aganiszka (offline)

Post #20

23-05-2012 - 22:53:41

okolice Środy Śląskiej 

Tak własnie tez mnie to nurtuje ,dostaje sie rok a tu słysze ta tyle tamta jeszcze wiecej od czego to zalezy myśli

mag_dag (offline)

Post #21

24-05-2012 - 09:45:56

Sosnowiec 

dziewczynki, pisałyśmy o tym wiele razy: 17 wlewów przy leczeniu zapobiegawczym, czyli np. filipinka i Aganiszka,

a herci więcej w przypadku stwierdzonych przerzutów, bo jeśli działa dostaje się ją bez ograniczeń - czyli Bajdunia,

Bajduniu, miło że się od czasu do czasu odzywasz - pozdrawiam serdecznie
buzki

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Bajdunia (offline)

Post #22

24-05-2012 - 11:35:48

koło Zielonej Góry 

dzięki mag, że mnie wyręczyłaś. Ja po 1,5 roku miałam przerzuty i dostałam herceptynę. Przed tem jej nie brałam.
I teraz mam dożywotnio. W marcu minęły 4 lata, czyli piąty rok już ćpam.

operacja 26.06.2006.

ToJa (offline)

Post #23

24-05-2012 - 11:47:00

Bajduniu, najważniejsze, że to ćpanie idzie Ci na zdrowieuśmiech

paula1978 (offline)

Post #24

24-05-2012 - 11:49:37

Śrem 

Ja mam to już za sobą......w kwietniu wzięłam ostatni 17 wlew i zakończyłam leczenie, no i chyba...( napewno ) jestem zdrowa!radocha

*-----------------------*-----------------------*-----------------------------*-------------------------*-------------------------*
serceserce:serceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserceserce

"Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę."

- Georg Christoph Lichtenberg

filipinka35 (offline)

Post #25

24-05-2012 - 14:54:46

Paula na 100 % jesteś zdrowa i tak masz myśleć. serce

agula615 (offline)

Post #26

05-06-2012 - 09:54:57

Wroclaw 

Jak to dozywotnio??? przeciez herceptyna strasznie niszczy serce. to wogole jest taka opcja.? apropos dozywotnosci, w czasopismach naukowych pojawia sie coraz wiecje wiaodmosci ze metformina-lek obnizajacy cukier stosowany w cukrzycy 2, zapobiega rozowjowi nowotowru HER2+...ciakawe...

agula615 (offline)

Post #27

05-06-2012 - 09:57:39

Wroclaw 

Hm, ogolnie nie wiem czy jest jakies zalecenie. Ja dostalam 14 wlewow pzred operacja i po operacji mam dostac 17. juz 3 poszly. ...mam nadzieje ze to zadziala....

b_angel (offline)

Post #28

05-06-2012 - 10:04:49

radom 

Agulo

Bajudunia bierze herceptynę ponieważ ma przerzuty , dlatego dozywotnio

poza tym jeżeli chcesz dopisać (a nie minęło jeszcze 15 minut) coś do swojego postu to korzystaj z opcji ZMIEŃ

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

filipinka35 (offline)

Post #29

05-06-2012 - 22:08:44

Dziś zażyłam 12 wlew herceptyny. Czuję sie dobrze. radocha kot
Po herceptynie bedzie kolejny etap: rekonstrukcja hura

agha19 (offline)

Post #30

08-06-2012 - 10:23:49

Ja juz po 9 wlewach. Za tydzień 10 i oby tak dalej szło hura
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 447
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022