Radioterapia - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

aga66 (offline)

Post #1

13-05-2012 - 17:53:13

Warszawa 

Taką informację dostają wszystkie panie przed radioterapią w COI w Warszawie. Ja się na tym nie znam, ale tak tam było napisane. Wydaje mi się, że po oszczędzającej naświetlania trochę inaczej wyglądają. Nie wiem, może są krótsze. Ja miałam naświetlaną pierś z dwóch stron pod taki kątem, żeby promienie jak najpłycej sięgały (każde naświetlanie trwało 2 x ok 20 sek.). Nie miałam naświetlanej ściany klatki piersiowej ani węzłów.
"......W czasie radioterapii Panie po operacjach oszczędzających mogą brać krótkotrwały prysznic włącznie z okolicą napromienianą.....Natomiast Panie po mastektomii, z powodu stosowania innych promieni, powinny unikać wody w terenie napromienianym....."

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

b_angel (offline)

Post #2

13-05-2012 - 22:50:27

radom 

a może chodzi o to, że jak jest pierś zachowana to pod skórą jest jeszcze tłuszczyk i mięsień a po mastektomi jest skóra mocno naciągnięta na klacie i może przez to delikatniejsza myśli
hmmm chyba zapytam naszego doktora myśli bo mnie to mocno zaintrygowało ....

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Perełka (offline)

Post #3

13-05-2012 - 23:04:17

Jestem po operacji oszczędzającej i mialam kategoryczny zakaz mycia okolic napromienianych tzn cycka, mostka, pachy.
Tez to dostałam na pismie.
Może to zalezy od dawki i rodzaju promieniowania.
Głębokość okolic napromienianych cyka zalezy od tego jak głeboko znajduje sie loża po guzie. Moja była tuz przy mostku. Cycka mialam niexle zgrilowanego.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-05-2012 - 23:05:07 przez Perełka.

amor (offline)

Post #4

14-05-2012 - 18:52:47

Siemianowice Sl. 

Byc moze Perełko, bo ja miałam mastektomię i chemię rok wczesniej. Po wznowie- wycięcie blizny i guza, radioterapia i tamoksifen. Dostałam chyba mocne promienie, osobno na bliznę i lożę po guzie. Wizyt tez było sporo -chyba ze 22. Nie wolno było mi moczyc wodą ,a tylko przecierac chusteczkami dla niemowląt.Po radio miałam smarowac o ile dobrze pamiętam bepanthenem. Problemow typu oparzenia, opuchniecia nie było. Teraz lekki slad ,prawie niewidoczny pasek tak jak biegnie biustonosz( tzn pod polem operacyjnym). Wniosek- słuchajmy lekarza prowadzącego!!!!( moja to onkolog -radioterapeuta)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-05-2012 - 18:54:41 przez amor.

ady (offline)

Post #5

30-05-2012 - 19:54:16

Dziś zakończyłam 17 lampek dużych. Pzrede mną jeszcze 5 celowanych. Skóra ok, sucha bo sucha ale przecież w końcu opalona smiling smiley Nie myję, nie smaruję...

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

filipinka35 (offline)

Post #6

30-05-2012 - 20:18:50

Ady zasypuj dwa razy dziennie alantanem

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

aga66 (offline)

Post #7

31-05-2012 - 08:06:30

Warszawa 

Ady nie szkodzi, że sucha. Zasypuj tak jak pisze Filipinka. Ja tak robiłam i nic się ze skórą nie działo. Smarować zaczęłam alantanem lub linomagiem po zakończeniu lamp. I dzięki temu nie wystąpił żaden odczyn popromiennyuśmiech

Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

ady (offline)

Post #8

31-05-2012 - 14:35:57

Dzięki. Moja radiolożka powiedziała by nic nie sypać nic nie smarować..Może po zakończeniu. Ogląda moją skóre z zadowoleniem, więc się słuchamgrinning smiley Jeszcze 4 lampki

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

dama (offline)

Post #9

12-06-2012 - 21:29:44

Są jakieś zalecenia po jakim czasie od chemioterapii powinna zacząć się radio?
Albo inaczej - po jakim czasie od chemio zafundują mi radio? pyta

aga66 (offline)

Post #10

13-06-2012 - 18:55:52

Warszawa 

Mi zafundowałi po 4 tygodniach od ostatniej chemii. Pani doktor powiedziała, że da mi trochę odpocząć, więc zdążyłam w międzyczasie pojechać do Zakopanegouśmiech

braja (offline)

Post #11

13-06-2012 - 22:01:41

Chyba nie wczesniej niż 3 tygodnie po chemii i nie później niz 8 tygodni

dama (offline)

Post #12

14-06-2012 - 02:06:14

A przed radio będą robić jakieś badania?
Czy to się odbywa tak z marszu bez niczego?
Na jakiej podstawie powstają te ich "malunki" do radio? Tak na oko? myśli

mag_dag (offline)

Post #13

14-06-2012 - 10:22:44

Sosnowiec 

damo, malują na podstawie TK uśmiech
muszą zaznaczyć gdzie jest obszar, który wymaga naświetlań

zapraszają na taką symulację - nie strzelają na oślep
oczko

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

braja (offline)

Post #14

14-06-2012 - 10:37:20

No własnie, mój jeden malunek starł sie już zupełnie przed naswietlaniami, a to dopiero 3 dni lampek. A panie wcale go nie domalowują i nie wiem czy na pewno naswietlają tam gdzie trzeba myśli Boje sie jednak za bardzo drążyć temat, bo mi odpowiadają że wszystko widzą, a to jak bozie kocham niemożliwe, tam juz nic nie ma! Może reszta rysunku im wystarcza?

Teśka (offline)

Post #15

14-06-2012 - 16:48:50

Elbląg 

Witajcie moje drogie, jestem już po radio hura - równo 50 dni spędziłam w klinice w Olsztynie. Momentami było ciężko, ale przetrwałam i już w domku tak Wszystkie Was ściskam i dziękuję za wsparcie, szczególnie Siwowłosej - Reniu, moc buziaków dla Ciebie za pamięć o mnie i za to, że mnie odwiedzałaś buzki

"Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne.... Tylko dziś jest Twoje"
(Jan Paweł II)

braja (offline)

Post #16

15-06-2012 - 16:36:23

Panie dzisiaj zapomniały mojego bolusa bezradny W trakcie sobie przypomniały i połozyły, ale jakieś 2 czy 3 razy to mnie "prześwietliły bez niego. stres Potem powiedziały, że ja im mam przypominać. Ale na początku było tak że najpierw cos tam skanowały, a potem dopiero go nakładały... to skąd miałam wiedzieć, że zapomniały, echh mam nadzieję że mam jeszcze płuca i serce. Juz mi sie robi obrzek nad blizną, a to dopiero poczatek sad smiley

filipinka35 (offline)

Post #17

15-06-2012 - 20:07:36

Brawo Teśka brawo

Braja a dlaczego masz obrzęk ? myśli Ja nie miałam

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

dama (offline)

Post #18

15-06-2012 - 21:04:22

A co to jest "bolus"?

braja (offline)

Post #19

15-06-2012 - 21:41:30

Bolus to takie cos co mi kładą na klatę, zebym sie nie przypaliła chichot bo jestem i po mastektomii i do tego chuda

braja (offline)

Post #20

15-06-2012 - 21:45:49

filipinka35

Braja a dlaczego masz obrzęk ? myśli Ja nie miałam

Oto jest pytanie.... Nie jest duży, ale trochę mnie niepokoi bo to dopiero poczatek naswietlań. Już mnie kłuje jak ruszam ręką, a do tego gardło zaczyna mi teraz wysiadać. a myślałam, że poczekam przynajmniej do połowy na jakies objawy język

ewawlo24 (offline)

Post #21

15-06-2012 - 22:44:57

Łódź 

Braja tuż przed naświetlaniem wypijaj siemię lniane i po też . Ponoć pomaga na gardło, przełyk i żołądek przy naświetlaniu.

braja (offline)

Post #22

16-06-2012 - 12:49:42

Próbuje, ale chyba za geste gotuję, bo wczoraj mi sie chciało wyleciec z butelki duży uśmiech

berni (offline)

Post #23

16-06-2012 - 13:08:51

Gryfino 

Braja, ja też piłam siemie lniane i piję do dziś, ale go nie gotuję, zalewam wrzątkiem 2 łyżeczki na filiżankę i jest akurat do picia po 1 godzince.

braja (offline)

Post #24

16-06-2012 - 15:06:53

Dzieki Berni, wypróbuję ten patent! Pijesz je z nasionkami czy bez?

berni (offline)

Post #25

16-06-2012 - 16:54:48

Gryfino 

Wypijam wyciąg i zjadam nasionka i wierzę, że właśnie od tego dobrze się czuję, mam na myśli przemianę materii chichot

filipinka35 (offline)

Post #26

16-06-2012 - 17:00:49

Braja zasypujesz alantanem ?

braja (offline)

Post #27

16-06-2012 - 20:19:22

a ja nasionka wyrzucałam! chyba pora to zmienić! przewraca_oczy

Zasypuję, Filipinko! Aż sie ze mnie sypie ha ha.

braja (offline)

Post #28

18-06-2012 - 15:10:58

No i znowu białe krwinki w dół smutny A łykałam esberitox... No i znowu badanie w czwartek. A miało byc tak pieknie eye rolling smiley

braja (offline)

Post #29

18-06-2012 - 20:26:49

Czy może się tak zdarzyć (odpukać!!!) ze mi z powodu tych krwinek wstrzymają naswietlania?

braja (offline)

Post #30

20-06-2012 - 16:15:31

Dzisiaj czułam wyrażnie moment naswietlania pachy. 2 razy jakby mi ktos żelazko przyłożył. W tym miejscu mam jakby czerwona prege pod pachą. czy to normalne?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 492
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022