Radioterapia - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

mea (offline)

Post #1

19-11-2013 - 18:38:48

Piaseczno 

Jaaaaaa Aga! I tym zdjęciem przekonałaś mnie do końca, co do podjęcia decyzji o naświetlaniach. Dziękuję Ci bardzoserce

With or without you...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-11-2013 - 18:39:41 przez mea.

smokooka (offline)

Post #2

19-11-2013 - 18:41:31

Warszawa 

Szczerze mówiąc spodziewałam się, że to Cię ostatecznie przekona, że warto te wycieczki robić do Otwocka chichot

Zabusia83 (offline)

Post #3

20-11-2013 - 08:52:02

Sosnowiec 

Kochane w szem i wobec oznajmam mama zakonczyła naświetlania wczoraj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pierś troszke obolala po tych 5 na loze po guzie i opalona sucha ale damy rade ma smarowac linomagiem i masowac smiling smiley oby gadzina juz nie wróciła MAMA jeste zdrowa!!!!!!
dzis kontrola u gina co do ilości płynu w zatoce duglasa wyniki markerów ok, krwi ok i oby tak przez kolejne dziesiątki lat smiling smiley

mea (offline)

Post #4

20-11-2013 - 09:08:47

Piaseczno 

Marta! Nawet nie wiesz jak sie cieszę. Aż mi łzy poleciały... Super! Usciskaj mamę i życz jej tylko zdrowia, bo wszystko inne to mile dodatki. Buziakibuzki

With or without you...

monika14 (offline)

Post #5

20-11-2013 - 09:09:52

Zambusia braworadocha
zostańcie z nami i służcie radą nowicjuszkom

endżi (offline)

Post #6

20-11-2013 - 09:14:29

Warszawa i okolice 

smokooka
Bentleyem chichot dobrze że ojciec dyrektor go nie obsługuje chichot a w ogóle to ta głowica jeździ dokoła mnie i pod różnymi kątami naświetla smiling smiley

Jak ojciec dyrektor to tylko maybach śmiech
Urządzenie faktycznie robi wrażenie, ale jak sobie pomyślę o dojazdach...to chyba jednak zostanę w Wieliszewie śmiech

Żabusia brawo Uściski i gratulacje dla Mamy róże

Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-11-2013 - 09:15:34 przez endżi.

mea (offline)

Post #7

20-11-2013 - 09:35:18

Piaseczno 

Endżi ja na Wawelska mam 20 km. Do Otwocka 40sad smiley gdyby był most na wysokości Konstancina to by była rewelacja, a tak to muszę przed Gore Kalwarie jechać... Ale przemyślałam temat i decyduję się na Otwock. Po pierwsze jadąc do W-wy stoję w mega korkach, droga zajmuje mi około godziny. Więc do Otwocka bez korków też dojadę w godzinkę... No tylko, ze dwa razy więcej km.i niewątpliwie odbije sie to na benzynie, a tym samym na kasie...trudno, coś za coś. Sprzęt jest mega turbo wypasiony, nowy i to mnie przekonało. Ale Ty kochana w Wieliszewie też masz dobre oprzyrządowanie, wiec nie zmieniaj placówki. No dobra zbieram sie i jade do ragiologa na konsultacje. Całusy i milego dniabuzki

With or without you...

smokooka (offline)

Post #8

20-11-2013 - 11:29:36

Warszawa 

No widzisz Endżi popierdzieliły mi się marki aut, to chyba naprawdę dziury w mózgu, bo przecież co jak co ale że maybach to wiem. chichot Tak w ogóle ostatnio mam wrażenie że coś mi pod kopułą nie styka i na przykład nie czytam ze zrozumieniem zawiłych tekstów, co nie było problemem kurde w zeszłym tygodniu jeszcze. Jakiś spadek formy psychiatrycznej zaliczam chyba.

Zabusia83 (offline)

Post #9

20-11-2013 - 13:00:12

Sosnowiec 

Jasne że zostae poznałm tu tyle fajnych kobitek smiling smiley bardzo chętnie pomoge wespre bo mam już w tym wprawe cały czas wspieram mame smiling smiley
zrobie jej fotke i wrzuce żebyście zobaczyły jak jej czupryna odrasta smiling smiley

Endżi ja pitole nie poznałam cie na tym zdjęciu smiling smiley

czekamy jeszcze na genetyczne oby były pomyślne
Buziole!!!

nutka (offline)

Post #10

20-11-2013 - 13:16:09

Żabusia brawo

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

Zabusia83 (offline)

Post #11

20-11-2013 - 13:21:22

Sosnowiec 

Laseczki poszły do galerii foteczki smiling smiley

smokooka (offline)

Post #12

20-11-2013 - 13:49:37

Warszawa 

Żabusia, ucałuj mamusię a ja Ciebie całuję buziak w sumie pewnie że zostań, ale z drugiej strony obyś tylko towarzysko tu wpadała czasem kwiatek

endżi (offline)

Post #13

20-11-2013 - 19:42:21

Warszawa i okolice 

Smokooka, ja też mam wrażenie że po chemii nie do końca styka mi pod kopułą chichot Łapię się na tym że wstaję po coś i ni cholery nie wiem po co wstałam, brakuje mi słów i generalnie wszystko chwytam wolniej. Swoją drogą, wyobraźcie sobie planowanie struktury wynagrodzeń przy takim stanie mojego mózgu śmiech Praca jest teraz naprawdę mega wyzwaniem jezor
Przyda mi się chwila odpoczynku, w związku z tym już zapowiedziałam wszem i wobec, że na czas radioterapii idę na L4 radocha

Żabusia, musiałam się Wam pochwalić moimi nowymi blond włosiętami śmiech toteż wczoraj strzeliłam sobie fotkę "z rąsi" i wrzuciłam czym prędzej oczko Teraz mogę być na zmianę brunetką z krótkimi, albo blondynką z półdługimi uśmiech

PS. Oglądałam zdjęcia śmiech Dlaczego Ty tak długo tą Mamę ukrywałaś !! Jaka to ŚLICZNA kobieta !! Pozdrów ją koniecznie i ucałuj buzki I Ciebie również ściskam i całuję !! Takie dzielne, wspierające dzieciaki to duma rodziców calus

Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz

smokooka (offline)

Post #14

20-11-2013 - 21:05:50

Warszawa 

Endżi serce

marchewka25 (offline)

Post #15

22-11-2013 - 20:29:53

Głogów 

Hej dziewczyny,przede mną wybór szpitala jeśli chodzi o radioterapię,najbliżej mam Zieloną Górę,później Wałbrzych lub Wrocław tyle samo kilometrów.Wiem że w Zielonej Górze leży się w szpitalu przez cały czas i szczerze mówiąc to chyba zwariuję 6 tygodni w szpitalu,myślę więc o Wałbrzychu bo tam nie leży się w szpitalu tylko w pensjonacie jakimś i dojeżdża się na tą radioterapię.
Może są dziewczyny z Wałbrzycha lub okolic które miały tam radioterapię i napiszą coś więcej.
Pozdrawiam.

edyta12345 (offline)

Post #16

22-11-2013 - 21:36:19

Kotlina Kłodzka 

Witaj marchewka25 ja miałam do yboru Wałbrzych alboWrocław,chociaż do Wałbrzycha ma ponad 50km,wybrałam Wrocław,tam zaczynałam soja walke z tym gadm,tam mam sojego onkologa wspaniłego,miałam 6tygodni naświetlen,dałam radę,jesli jestes na oddziale to jesteś pod stała kontrola lekarzy gdyby się cos niepokojacego działo,bo różnie,organizm reaguje na lampy,także jeśli moge doradzic to bym na Twoim miejscu jednak wybrała ZielonaGóre ,a najlepiej Wrocław'pozdrawiam
róże

Ewa46 (offline)

Post #17

02-12-2013 - 20:55:07

Szczecin 

No moje kochane, dzisiaj wzięłam 14 lampkę. Od piątku przechodzę jakiś kryzys.... ręka boli jak wyrwana z zawiasów, cycek rwie i kłuje, z tyłu pod łopatką też boli jakbym dzwigała ciężary.... cycek nabiera barw wojennych. No i siły jakby mniej. W piątek po lataniu po lekarzach jak wróciłam do domu to poprostu padłam i nie miałam siły żeby ruszyć ręką ani nogą. W sobotę było troszkę lepiej w niedzielę również, ale żeby to tyle trwało, żeby dojść do siebie - koszmar. A tu jeszcze 16 lampek.....ale nic to przetrzymam, na złość gadowi!!! No i w jamie ustnej, tak bliżej gardła mam wszystko podrażnione, piję siemie lniane ale to pomaga tylko na przemianę materii.....

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-12-2013 - 20:58:02 przez Ewa46.

smokooka (offline)

Post #18

02-12-2013 - 22:10:41

Warszawa 

Ewunia, mnie też zaczęło na nowo boleć, ciągnąć i suszyć, to najwyraźniej efekty naświetlań, które niszczą nam tkanki od wewnątrz, żeby utłuc resztki skurwiela. Nie umartwiaj się tylko masuj sobie rączkę i ćwicz spokojnie. Ja stosuję psiukacz glosal i jeszcze islę do ssania, poza siemieniem, i dużo piję.

nutka (offline)

Post #19

02-12-2013 - 22:21:08

Ewa46
No i w jamie ustnej, tak bliżej gardła mam wszystko podrażnione, piję siemie lniane ale to pomaga tylko na przemianę materii.....

Polecałam picie siemienia lnianego w celu złagodzenia ewentualnego podrażnienia śluzówki, do którego oczywiście nie musi wcale dojść. Pisałam powyżej, że aby uniknąć uczucia "guli" w przełyku, zabierałam ze sobą zaparzone w domu siemię i wypijałam tuż przed wejściem pod aparat. Robiłam to systematycznie, każdego dnia, może dzięki temu uniknęłam tej przykrej dolegliwości.
Motylek_79 napisała,że gdy powiedziała lekarzowi o siemieniu, ten roześmiał się. No cóż, niektórzy lekarze mają, delikatnie uznając, ambiwalentny stosunek do pewnych rzeczy.
Dla potwierdzenia, że porady swojej nie wyssałam sobie z palca, załączam fragment ze wskazówek dla pacjentów poddawanych napromienianiu szyi ze strony Euromedic Polska video: [www.euromedic.pl]

Prosimy unikać tłustych, ciężkostrawnych wzdymających, kwaśnych, ostro przyprawionych, bardzo zimnych lub gorących pokarmów. Zalecamy częste jedzenie małych posiłków bogatych w białko, węglowodany, picie wody mineralnej niegazowanej a także siemienia lnianego lub kisielu w dużych ilościach najlepiej 4x dziennie ½ szklanki.

W dalszym ciągu uważam, że jeśli możemy sobie choć troszkę pomóc, to warto poświęcić chwilkę czasu na zrobienie kisielku.
Pozdrawiam wszystkie opalające się i życzę łaskawych dla skóry promyków i "wypasionych" aparatów. Trzymam kciuki okbuzki

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

smokooka (offline)

Post #20

02-12-2013 - 22:51:16

Warszawa 

pewnie że warto, tym bardziej, że nie zaszkodzą w najmniejszym stopniu, a mogą tylko pomóc smiling smiley

maja60 (offline)

Post #21

26-11-2013 - 18:45:48

Anglia 

Witam was moje kochane wlasnie mialam pierwsza lampke i jestem taka szczesliwa ze to juz za mna , nastepne jakos plleca strasznie balam sie tej pierwszej. A czego glupia sie bala przeciez kolezanki mowily ... Pozdrawiam was bardzo goraco !!!

jestem , bo chce !

monika14 (offline)

Post #22

26-11-2013 - 19:38:10

brawo teraz to już poleci z górki, ani się nie obejrzysz jak już będzie po.

mea (offline)

Post #23

26-11-2013 - 19:53:04

Piaseczno 

brawo super. Ja po jutrze zaczynam radocha

With or without you...

maja60 (offline)

Post #24

27-11-2013 - 21:57:47

Anglia 

Wlasnie poszla druga lampka a ja czuje sie lepiej niz przy pierwszej chyba jakas nienormalna jestem , ale mysl o tym ze przypalam resztki tego dziada dodaje mi tyle sil. Cycoch na razie ok nawet nie zaczerwieniony pozdrawiam was wszystkie moje kochane z wami przechodze to z usmiechem na ustach ..............radocharadocha

jestem , bo chce !

AnnaX (offline)

Post #25

27-11-2013 - 22:34:01

Warszawa 

Maja60 - tak trzymaj !!! brawo
U mnie dopiero po 15 skóra się lekko zaróżowiła - a teraz w miesiąc po zakończeniu w zasadzie śladu nie ma poza lekkim brązem.

mea - za Ciebie też trzymam kciuki
thumbs up

zuzia1 (offline)

Post #26

27-11-2013 - 22:34:38

Gdańsk 

Maju, tak trzymaj.brawo Wyobraź sobie jak on się smaży, pali i znika. papa

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

maja60 (offline)

Post #27

28-11-2013 - 22:42:08

Anglia 

No i poszla trzecia jakos bezbolesnie , ...czym dalej tym lepiej pozdrawiam was kochane moje bez was bylo by gorzej !!! Wykoncze skurczybyka wnerwiony

jestem , bo chce !

maja60 (offline)

Post #28

28-11-2013 - 22:46:19

Anglia 

mea l bedzie ok ja ci to mowie ,ok dopiero zaczelam a juz jutro tydzien

jestem , bo chce !

smokooka (offline)

Post #29

28-11-2013 - 23:07:49

Warszawa 

Ja dopiero zaczęłam, a w środę koniec będzie radocha

maja60 (offline)

Post #30

01-12-2013 - 22:46:24

Anglia 

No i sie wkurzylam bo w piatek zepsol sie aparat i 4 -ta odwolana , a ja zlymyslalam ze tylko w Polsce takie rzeczy. Caluski podrawiam i tak sie ciesze rano mam nadzieje na solidne opalanie )....ok

jestem , bo chce !
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 367
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022