Radioterapia - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

agniesia761 (offline)

Post #1

27-01-2015 - 14:41:44

Jarocin 

Anetam trzymam kciuki i cieszę się że udało Ci się wszystko załatwić.Pozdrawiam smiling smiley

MariaM61 (offline)

Post #2

27-01-2015 - 16:45:30

Mam pytanie: Po jakimś czasie od zakończenia chemioterapii (4cykle AC) powinnam mieć radioterapię?

naomi78 (offline)

Post #3

27-01-2015 - 17:42:08

Gliwice 

anetam super , że masz już problem z głowychichot

Nie zaczniesz nowego rozdziału, jeżeli w kółko będziesz czytać poprzednikwiatek

Ania_soWhat (offline)

Post #4

27-01-2015 - 19:09:47

Sosnowiec 

sasky7 rozumiem że przerzuty? pociesza

anetam ładnie wychodziłaś ok

dziś po 15tym opalanku wydaje mi się że pierś jest twardsza troszkę od drugiej wolnej od kłopotów myśli
Poza tym walczę z przeziębieniem.... coś mnie goni a ja się faszeruję czosnkiem, paracetamolem, rutinoscorbinem i cirrusem bo już nawet katar mnie dopadł... jeszcze tydzień muszę się trzymać w ryzach, potem mogę się rozłożyć na kilka dni w łóżku ...

agniesia zapodaj update, co tam u Ciebie? Mam nadzieję że wszystko dobrze kwiatek

Josko huomenna olisi jo parempi päivä... oczko

Al_la (offline)

Post #5

27-01-2015 - 19:22:18

k/Warszawy 

MariaM61
Mam pytanie: Po jakimś czasie od zakończenia chemioterapii (4cykle AC) powinnam mieć radioterapię?

[amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

małgonia (offline)

Post #6

27-01-2015 - 19:36:02

Niepołomice 

8 lutego minie 4 m-ce po operacji jestem już miesiąc po ostatniej chemii i niestety dalej nie mogę mieć naświetleń.Produkuję bardzo dużo chłonki ,na ściąganie jeżdże do CO co trzy dni i dalej mam ponad 300 ml ,tak szczerze to mam serdecznie dość chciałabym żeby zaczęły się już lampy zly

agniesia761 (offline)

Post #7

27-01-2015 - 20:39:46

Jarocin 

Hej Aniu u mnie niby wszystko ok ale dzisiaj po 12 naświetlaniu babki powiedziały ,że mam czerwoną pierś i mam się zgłośić do lekarza no i jutro planowo jadę zobaczę co mi powie.Mnie się wydaje ,że zle nie jest ale zobaczymy przewraca_oczy Trzymaj się i zdrowiej buziak

Ania_soWhat (offline)

Post #8

27-01-2015 - 21:02:51

Sosnowiec 

agniesiu dzięki za update fajnie że u Ciebie też jest dobrze, mam nadzieję że to zaczerwienienie to tylko przejściowa sprawa (mój był zaróżowiony przez wiele dni, ale już nie jest - przeszło jakoś samo), daj znać co doktorek powie ok

Zdrówka smileys with beer

agniesia761 (offline)

Post #9

28-01-2015 - 19:01:30

Jarocin 

Aniu jestem po naświetlaniu.Pani doktor powiedziała aby mocno natłuszczać cyca maścią a,że ja mam jasną karnację to tak będę miała.Zła informacja jest taka że rano obudziłam się z katarem i bólem gardła smutny Mam nadzieje że na tym się skończy i wszystko pójdzie według planu.Pozdrawiam i ściskam buziak

Ania_soWhat (offline)

Post #10

29-01-2015 - 08:28:45

Sosnowiec 

Agniesiu, nie martw się bólem gardła i katarem, u mnie już wszystkie cztery naświetlane to przeszłyśmy. Mnie gardło bolało od weekendu do dziś a katarek mam od poniedziałku, wcinam grzecznie rutinoscorbin, cirrus na katar i paracetamol na noc (można - pytałam).
A na naświetlania to choćby na czworaka ale trzeba jeździć więc kuruj się aby przetrwać ostatnią prostą.
Ja po dzisiejszym będę miała już tylko 4 chichot i jeszcze przegląd u pani doktor czy wsio ok.
Ach, i wiesz co, zauważyłam dziś że cycuch musiał spuchnąć bo jest troszkę większy niż na początku naświetlania ale pani doktor mówiła że tak może być i że po naświetlaniach jak zejdzie opuchlizna to może być troszkę mniejszy niż przed naświetlaniem uśmiech

anetam (offline)

Post #11

29-01-2015 - 10:34:57

Odnośnie przeziębien to mnie coś bierze. Gardło boli, katar leci. A i jade właśnie na pierwsze opalanko. Żebym się w końcu nie rozchorowała. Oj oj. Ściskam i trzymam kciuk.

Ania_soWhat (offline)

Post #12

29-01-2015 - 21:17:40

Sosnowiec 

Pojechałam na opalanko ale dziś było bez naświetlania bo wywiozła mnie erka na sor wg prośby mojej pani radiolog...
Obudziłam się rano z kłuciem w dolnej części mostka... miałam wrażenie jakiegoś hmm... złego spania czy coś...
Poranna toaleta ubieranko i przy czesaniu pomyślałam zmierzę sobie puls bo jakoś dziwnie mi... no i puls 150... wzięłam coś na uspokojenie i sio do CO no i pierwsze co to do pani doktor co ona o tym sądzi...

Spędziłam na sorze 8 godzin... pobrano mi krew coś tam było podwyższone więc po 3h jeszcze raz, ekg, usg brzucha nawet.... i nic...
Puszczono mnie do domu... przyjechałam zjadłam (cały dzień nic nie jadłam/piłam) wypiłam coś i leżę w łóżeczku a ból się rozprzestrzenia...
Boli mnie mostek, obojczyki, ramiona szyja i głowa... puls po prochach zbity do 95...

Nikt nic nie wie.... bezradny

naomi78 (offline)

Post #13

30-01-2015 - 11:34:50

Gliwice 

Ania_soWhatmożliwe skutki uboczne radio, gdzieś już czytałam o takich objawach...oby przeszło i się nie pojawiło więcejbuziak

Nie zaczniesz nowego rozdziału, jeżeli w kółko będziesz czytać poprzednikwiatek

anetam (offline)

Post #14

30-01-2015 - 12:21:59

Uuu... Ania trzymaj się. Oby przeszło szybko. Daj znać jak się czujesz wogole.

agniesia761 (offline)

Post #15

30-01-2015 - 16:23:52

Jarocin 

Aniu mnie się też wydaje,że to mogą być skutki uboczne,ale jak oni ci tam nie powiedzieli nic to nie wiem.Trzymaj się tam no i życzę aby Ci to wszystko przeszło gładko.Daj znać co tam dalej u Ciebie.buzkibuziak

Ania_soWhat (offline)

Post #16

31-01-2015 - 20:01:46

Sosnowiec 

Melduję się....

Prochy dostałam to przeszło, troszkę jeszcze wczoraj bolało i serducho waliło za to dziś w normie a nawet niżej więc jest OK uśmiech

Tak więc chciałam uczulić dziewczynki, musimy sypiać / odpoczywać popołudniami jak czujemy się zmęczone, proszę się nie nadwyrężać tak jak ja...

W ostatnim tygodniu naświetlań obiecuję drzemkę codzienną godzinną zaliczać i wcześniej chodzić spać śpi

agniesia761 (offline)

Post #17

01-02-2015 - 09:19:13

Jarocin 

Aniu cieszę się ,że już wszystko ok.Masz rację powinnyśmy się oszczędzać wszyscy trąbią naokoło.No a my robimy swoje mamy dom na głowie,dzieci,męża i wszyscy wiedzą jak to wygląda.Ja jeszcze siedem opalanek więc z górki na razie w miarę ok.Pozdrawiam serce

agniesia761 (offline)

Post #18

01-02-2015 - 21:52:08

Jarocin 

Dziewczyny ruszamy do boju duży uśmiech kolejny tydzień lampek przed nami prosi aby był łaskawy dla nas chichot

Ania_soWhat (offline)

Post #19

01-02-2015 - 22:32:09

Sosnowiec 

Damy radę... to już ostatnia prosta chichot

Krynia58 (offline)

Post #20

02-02-2015 - 11:02:43

Warszawa 

serce Jestem z Wami Dzielne Kobiety serce

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

sasky7 (offline)

Post #21

02-02-2015 - 15:25:36

Warszawa 

Ania_soWhat
sasky7 rozumiem że przerzuty? pociesza (...)

Bingo!

P.s. minął już tydzień po jednorazowym napromienieniu odcinka żeberek, a jak "siedziało" oczko tam "cóś" ... tak czuję, że dalej siedzi.

Nie trafili ... czy mam dać sobie jeszcze troszkę czasu?

agniesia761 (offline)

Post #22

03-02-2015 - 22:35:37

Jarocin 

Hej dziewczyny dzisiaj mialam kolejne naświetlanko i symulator bo od jutra kolejne pięć naświetleń będę miała w to miejsce gdzie był guz,a teraz caly czas miałam na całą pierś.Na razie w miarę ok cyc czerwony i trochę swędzi,ale da się wytrzymać.Jeszcze pięć razy radocha

karolina21 (offline)

Post #23

04-02-2015 - 10:46:28

Strzelce Krajeńskie 

sasky7
sasky7 rozumiem że przerzuty? pociesza (...)

Bingo!

P.s. minął już tydzień po jednorazowym napromienieniu odcinka żeberek, a jak "siedziało" oczko tam "cóś" ... tak czuję, że dalej siedzi.

Nie trafili ... czy mam dać sobie jeszcze troszkę czasu?
Dorota u mnie dzień po, ale mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej niż było...u mnie też było jednorazowe naświetlanie odcinka piersiowego....

sasky7 (offline)

Post #24

04-02-2015 - 15:15:41

Warszawa 

Aga ... do pogadania w realu! uśmiech

kesy (offline)

Post #25

04-02-2015 - 21:12:49

Starogard-Gdański  

Trzymajcie się dzielne dziewczyny...i nie poddawajcie się.sercepociesza

piessercekot Oni też czują ból

Ania_soWhat (offline)

Post #26

04-02-2015 - 22:07:56

Sosnowiec 

hihh, jutro ostatnie lampki rotfl
skóra wygląda dobrze... łuszczę się strasznie i to wszędzie, nawet się łupieżu nabawiłam... ale teraz to już koniec mojego leczenia brawo

mea (offline)

Post #27

05-02-2015 - 08:40:18

Piaseczno 

Brawo Aniubrawo trzymajcie się dzielnie wszystkie dziewuszkiokbuzki

With or without you...

Ania_soWhat (offline)

Post #28

06-02-2015 - 11:19:30

Sosnowiec 

dzięki mea kwiatek

Wczoraj ostatnie naświetlanie i cały dzień w biegu a na koniec dnia kino i uczczenie końca opalanek coca colą drink.gif

Pozdrowienia dla reszty która się jeszcze naświetla brawo

zuzia1 (offline)

Post #29

06-02-2015 - 18:12:38

Gdańsk 

Gratulacje Aniu. kwiatekbrawoWidzisz jak to szybko minęło i wcale nie było tak źle. Życzę Ci dużo sił i zdrówka na nowym etapie życia. uśmiechA innym dziewczynom powodzenia i wytrwałości. Będzie dobrze.ok

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

anetam (offline)

Post #30

06-02-2015 - 19:22:00

Aniu super. Gratuluję.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 418
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022