Mastektomia z rekonstrukcją piersi a późniejsza radioterapia

Wysłane przez KasiaHalina 

KasiaHalina (offline)

Post #1

10-10-2014 - 08:33:28

Będzin 

Hej,

Mojej Mamie zaproponowano mastektomie radykalną + jednoczeną rekonstrukcję piersi z zastosowaniem ekspandera. Martwi mnie jednak, że na konsylium lekarze powiedzieli, że po tej operacji będą naświtlania a z chemią to jeszcze się zobaczy, ale raczej nie. Słyszałam opinie, że jednoczasówka i naświetlania to nie jest dobry pomysł, z drugiej zaś strony znalazłam taki artykuł w necie: [portal.abczdrowie.pl]. Dzisiaj jedziemy do chirurga omówić wszystko, jakieś pomiary zrobić (nie mam pojęcia czego) to się dopytam dokladnie. Wczoraj po wizycie w szpitalu trochę się uspokoiłam to teraz znowu się martwię ehhh.... A Wy Dziewczyny co o tym myślicie? Pomocy...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-10-2014 - 08:34:21 przez KasiaHalina.

Al_la (offline)

Post #2

10-10-2014 - 09:58:24

k/Warszawy 

Tu masz odpowiedź eksperta: [amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

autrej (offline)

Post #3

10-10-2014 - 10:40:21

Wlasnie takie postepowanie wybralismy z doktorem. Z taka tylko roznica ze chemie mialam przed operacja. Po operacji mialam pozostawiony spory zapas skory i dopelnianie nie bylo bolesne. Oczywiscie pojawily sie pewne niedogodnosci - ale to zycie. Radioterapeuta ostrzega przed mozliwymi zaznaczam mozliwymi skutkami estetycznymi w zakresie nowej piersi. Fajne bylo to ze nie widzialam plskiej klatki. A i dodam jeszcze ze nowa piers jest duzo ladniejsza od starej. smiling smiley

Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było duży uśmiech

[dziewoja.bloog.pl]

KasiaHalina (offline)

Post #4

10-10-2014 - 13:05:21

Będzin 

Dziękuję za odpowiedzi smiling smiley Po dzisiejszej konsultacji chirurg powiedział, że może nie będzie potrzebne naświetlanie bo cały gruczoł będzie wycięty i nie będzie czego promieniować, ale decyzja zapadnie już po operacji i wyniku badania hist-pat z konsultacją onkologiczną. A operacja tuż, tuż, maszyna ruszyła winking smiley

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 479
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022