Problemy po radioterapii

Wysłane przez elwiraimariusz 

elwiraimariusz (offline)

Post #1

03-09-2015 - 16:05:05

Witajcie, piszę do Was ponieważ bardzo martwię się o stan zdrowia mamy. W na początku zeszłego roku mama przeszła radioterapię po wcześniejszej operacji guza. Operacja była oszczędzająca. Nowotwór nie jest hormonozależny, za to Her 3+ niestety sad smiley Od czasu radioterapii są problemy ze skórą , zrobiła się mała ranka, która nie daje się do końca zaleczyć. Lekarze próbują róznych maści, z efektem krótkotrwałym. W maju była robiona morfologia, wtedy było ok. Teraz Ob podskoczyło prawie do 40, sporadycznie pojawiają się krwawienia z nosa i ogólnie brak siły. Bardzo się denerwujemy, ponieważ spadły też płytki krwi. Mieszczą się w normie ale w porównaniu do wyników majowych trochę się pogorszyło. Bardzo martwi nas OB i ten brak siły. sad smiley po niedzieli jest wizyta u lekarza rodzinnego. Czy stan skóry może być powodem takiego OB? czy osłabienie może być jeszcze skutkiem radio? czy powinniśmy zacząć martwić się jeszcze bardziej ???

Al_la (offline)

Post #2

03-09-2015 - 16:34:05

k/Warszawy 

Moim zdaniem powinna być zrobiona biopsja z ranki i wykonane badanie histopatologiczne oraz wymaz na posiew.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

elwiraimariusz (offline)

Post #3

03-09-2015 - 16:40:01

A czy skierowanie na posiew i biopsję z tej ranki może wydać lekarz rodzinny czy musi byc onkolog prowadzący? Ranka nie sprawia wrażenia zainfekowanej czy coś w tym stylu ale dalaś mi do myślenia i zaczynam bać się coraz bardziej ;(

Kass (offline)

Post #4

03-09-2015 - 17:12:50

Nie martw sie na zapas, wieksze jest prawdopodobnienstwo, ze to nic zlego.. to co opisujesz akurat w/g mnie wyglada na infekcje, mimo ze moze tego nie widac. Moze powinnyscie zmienic lekarza? Ja bym to pokazala i onkolowi (jak radzi Ala) i rodzinnemu. Rodzinny moze przepisac antybiotyk na podstawie wynikow krwi. A onkolog - jak pisze Ala - da skierowanie na wymaz. pociesza

Przy okazji - co z ta herceptyna - mama ja w koncu dostala?

Al_la (offline)

Post #5

03-09-2015 - 17:13:23

k/Warszawy 

Każdy może wystawić skierowanie, ale pytanie kto zechce...

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

braja (offline)

Post #6

03-09-2015 - 17:48:28

Osłabienie, podwyższone OB i spadek płytek mogą świadczyć o infekcji i nie muszą być powiązane z ranka na skórze pociesza Ranka też nie musi być niczym groźnym, może po prostu skora tak silnie zareagowala na radioterapię, ale sprawdzić się powinno. Ja jestem 3 lata po radio a skórę po naświetlaniach mam cały czas bardzo delikatną, blizna dopiero w tym roku zmieniła się z rózowej na białawą

elwiraimariusz (offline)

Post #7

03-09-2015 - 19:49:34

Mama nie dostała herceptyny. Konsylium stwierdziło, że nie ma takiej potrzeby. Guz był mały, wyciety w całości, węzły czyste. Wg standardów nie kwalifikowała się. sad smiley będziemy działać z tymi lekarzami i upominać się o wymaz z tej ranki. Bardzo Wam dziękuję za porady. Jesteście kochane smiling smiley

elwiraimariusz (offline)

Post #8

07-09-2015 - 22:19:49

Po wizycie u rodzinnego jest skierowanie na rtg, morfologię i powtórzyć OB. Dr twierdzi, że to może nigdy się nie zagoić sad smiley w każdym razie stwierdził, że to OB nie powinno być takie wysokie. Żadnych objawów infekcji nie ma . Boję się sad smiley

Al_la (offline)

Post #9

08-09-2015 - 09:53:22

k/Warszawy 

Może to być odczyn popromienny, który się zdarza.
Na pewno jakieś leki Ci pomogą pociesza

elwiraimariusz (offline)

Post #10

08-09-2015 - 10:05:32

Al_la mam nadzieję, że to to. Strasznie boję się, że to może być nawrót choroby. Mama w czw czy pt będzie miała robioną znowu morfologię i OB. Zobaczymy jak wyjdą sad smiley

Al_la (offline)

Post #11

08-09-2015 - 10:07:45

k/Warszawy 

Jeśli jest podejrzenie nawrotu, to ani morfologia ani OB tego nie pokażą.
Wycinek niech zbadają.
Ale ja myślę, że to nie nawrót pociesza

elwiraimariusz (offline)

Post #12

08-09-2015 - 10:11:16

Dziękuję za wsparcie . Będę namawiać mamę do spotkania z onkologiem prowadzącym. Normalnie to dopiero w grudniu ma wizytę ale wygląda na to, że warto ją przyspieszyć .

ira (offline)

Post #13

08-09-2015 - 13:50:59

Pabianice 

Moja znajoma też miała problemy z taką niezaleczalną ranką po radioterapii.
I to nie był nawrót.

elwiraimariusz (offline)

Post #14

10-09-2015 - 10:30:06

Dziewczyny!!!!! Ob spadlo do 15 smiling smiley czekam na info o reszcie wyników. Jutro lekarz. Buziaki dla Was wszystkich

elwiraimariusz (offline)

Post #15

21-09-2015 - 15:52:04

Witam ponownie smiling smiley mamy wynik rtg-jest czysto. Morfologia , OB też ok smiling smiley zmieniona maść i .... to wszystko...
Chciałam tylko podzielić się z Wami tymi wiadomościami. Nie mam do kogo się wygadać.

Kass (offline)

Post #16

21-09-2015 - 16:16:43

No to pieknie! Pozdrowienia dla ciebie i mamy. brawo

Al_la (offline)

Post #17

21-09-2015 - 17:53:54

k/Warszawy 

Cieszę się uśmiech

elwiraimariusz (offline)

Post #18

03-03-2016 - 11:05:12

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas drugie starcie. Rana nie goi się, coś cieknie. Będzie robiony wycinek sad smiley

dziubas (offline)

Post #19

03-03-2016 - 12:18:07

Gdańsk 

pocieszaserce

elwiraimariusz (offline)

Post #20

04-03-2016 - 22:10:09

no i wycięli ile się dało. Podobno to martwica. Teraz czekamy na wyniki histopatologiczne sad smiley za tydz zdjęcie szwów.

elwiraimariusz (offline)

Post #21

25-03-2016 - 17:08:48

Mamy wyniki. Obraz histopatologiczny przemawia za chorobą Pageta sad smiley U podstawy zmiany nacieki limfocytarne o średnim stopniu nasilenia. Usunięcie doszczętne. Boimy się. Lekarz nie zalecił dalszego leczenia. Stwierdził, że to powikłania po radioterapii i tyle. Czy któraś z Was miała podobne przejścia?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Amazonki.net (Administrator), berni , etruzilka , renatar
Gości: 374
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018