Radioterapia.

Wysłane przez Maura 

Maura (offline)

Post #1

18-01-2016 - 21:36:25

wroclaw 

Zrezygnowano u mnie z radioterapii.Zachowano ta mozliwosc jako w przyszlosci jak bedzie konieczna - tzn.pewnie przy wznowie. I troche sie boje czy to sluszna decyzja.TNBC z martwica - tylko mastektomia /czyste wartowniki/.No i chemia.
Radia nie dostalam -tak jest w decyzji wpisane- poniewaz guz byl ruchomy,przylegal do miesnia piersiowego ale wyciety kawalek miesnia tez byl czysty.
Ale jezeli to byl CNC (nie musial bo sa przypadki przewodowego z lokalna martwica)ale jezeli byl...chirurg nie wiedzac o tym mogl nie zachowac czystosci onkologicznej...w CNC jest zalecana szczegolna ostroznosc ze wzgledu na zawartosc krwi w guzie i mozliwosc krwotokow.Sa one tez otoczone gesta siatka kretych naczyn krwionosnych.
O CNC patomorfolog nie chcial nawet slyszec - nie rozpoznaja ich u nas....i wyslal mnie z probkami do Chin.Tam je opisuja.
Martwi mnie to radiowstydniś
Jest u nas w PL jakis dobry zaklad patomorfologiczny?

magda2411 (offline)

Post #2

18-01-2016 - 22:16:19

Olsztyn 

Wszystkie zakłady są dobre.
Ja bym zaufała lekarzom. Skoro bez radioterapii, to wiedzą co robią. Chemia poradzi sobie jakby coś zostało...

Maura (offline)

Post #3

18-01-2016 - 22:27:44

wroclaw 

Probuje sie tak pocieszac ale czasami kiepsko mi to idzie.Chcialabym byc pewna tego co mam.A tak musze czekac... jak zle to bardzo szybko to pojdzie.

magda2411 (offline)

Post #4

18-01-2016 - 22:34:03

Olsztyn 

...a jak dobrze, to już raka nie masz - wycieli i jest w słoiku... a Twoje ciało jest czyste - tak myśl buziak

Maura (offline)

Post #5

18-01-2016 - 22:44:23

wroclaw 

serce

Maura (offline)

Post #6

18-01-2016 - 22:45:55

wroclaw 

Dzieki

Maura (offline)

Post #7

19-01-2016 - 21:10:58

wroclaw 

A znalazlam publikacja z 2015r....gdy pytalam lekarzy czy tnbc z martwica jest CNC odpowiadano ze tak.I ze im przykro - pytania na forum nawet dla lekarzy. A nieprawda...na tak zadane pytanie powinna byc pytanie w odpowiedzi... a w przekroju guza jaki % jest martwicy ?duży uśmiech Jezeli do 30% to nie CNC ale IDC z lokalna martwica.I to sie czesto zdaza.Dopiero powyzej 30% a te wieksze powyzej 70%. No i liczy sie MR - tam juz mozna okreslic ten podtyp.
Sa trudne juz w biopsji = moga byc mylone z DCIS.Bezkomorkowa strefa martwicza jest otoczona minimalnym pasmem zywotnych komorek. Glownie sa TN ale zaznaczalnie tez Luminalne A.
Obecnie szacuje sie ze 2-3% guzow piersi sa CNC.
Musze tylko wydreptac ponowne zbadanie bloczkow -jaki procent jest martwicy.Mam nadzieje ze to mozliwe. Jak nie to wysle do Azji a sie dowiem.duży uśmiech

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 420
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018