Radioterapia Gliwice

Wysłane przez KasiaK78 

KasiaK78 (offline)

Post #1

26-09-2017 - 18:04:37

Gorlice 

Dziewczyny, czy któraś opalała się w Gliwicach w Centrum Onkologii? Podzielcie się proszę wrażeniami. Polecacie jakiegoś konkretnego lekarza? Jakie są terminy? Jak wygląda kwestia zakwaterowania? Wiem że jest hotel dla przyjezdnych (mam 300 km do Gliwic) ale czy on działa jak oddział szpitalny? Ma się wtedy L4 na pobyt w szpitalu, czy zwykłe L4?

NST, Er 95%, Pr 90%, HER2+++, Ki67 50%; T1c, G1, Ia
BCT, 6 x TCH + 11 x herceptyna, radioterapia,17 m-cy tamoxifen + reseligo, od 27.03.'19 symex + reseligo

justyna81 (offline)

Post #2

26-09-2017 - 23:16:42

nie miałam radio ale miałam z 2 wizyty kontrolne u dr Lange.
Pod gabinetem rozmawiałam z jej pacjentkami i wiem, że jest też opcja takiej formy leczenia gdzie przebywa się na oddziale szpitalnym. Podejrzewam, że to zależy od rodzaju leczenia jakie otrzymuje pacjent. trzymam kciuki

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-09-2017 - 23:18:57 przez justyna81.

KasiaK78 (offline)

Post #3

17-10-2017 - 14:39:11

Gorlice 

Już jestem lepiej zorientowana - w trakcie radio w Gliwicach można być przyjętym na oddział szpitalny na cały czas naswietlań, ale tam nie ma przepustek czyli o powrocie do domu na weekend nie ma co marzyć. Poza tym moja dr twierdzi że na oddziale zwariować idzie, wiadomo są tam różne przypadki chorych, człowiek się napatrzy a potem myśli niepotrzebnie..... Zwolnienie na czas pobytu na oddziale oczywiście szpitalne (może być ważne jeżeli ktoś chce uzyskać ubezpieczenie za pobyt w szpitalu). Druga opcja to hotel dla pacjentów przy Instytucie, ja dostałam do niego skierowanie od radioterapeuty i wtedy jest bezpłatny. Pokoje są 2-osobowe, w piątek trzeba się wymeldować, i w poniedziałek trzeba się znów zameldować. L4 zwykłe, nie na pobyt w szpitalu. Za kilka dni się w tym hotelu zamelduję i zdam szczegółową relację uśmiech

BCT, 6 x TCH + 11 x herceptyna, radioterapia,17 m-cy tamoxifen + reseligo, od 27.03.'19 symex + reseligo

dziubas (offline)

Post #4

17-10-2017 - 16:36:59

Gdańsk 

więc superowo!!! ok

KasiaK78 (offline)

Post #5

24-10-2017 - 12:28:58

Gorlice 

No więc jestem od wczoraj zakwaterowana w hotelu przy IO. Pokoje 2-osobowe, całkiem sympatyczne i przestronne, z dużym balkonem , TV, czajnikiem, lodówką i radiem. Jest też dodatkowy grzejnik gdyby komuś było zimno (chyba wiedzą że ludzie po radio marzną winking smiley) . Łazienka też całkiem duża, czysta, widać że niedawno (chyba w 2015) był remont. Jest winda - dla mnie to istotne bo jestem na 3 piętrze a dokucza mi spory ból nóg jako spadek po chemii. Na dole jest stołówka gdzie można zjeść obiad (14,90 zł) i śniadanie (uwaga - 19,50 zł - oszaleli niedowiarek). Obiady można też wykupić na stołówce w Instytucie (na II piętrze, nie myślę o bufecie na parterze) w cenie 12 zł. Lub stołować się na mieście. Do Zakładu Radioterapii jest spacerkiem jakieś 5-7 minut. W piątek trzeba się wymeldować i wrócić w poniedziałek (do tego samego pokoju); można też zostać na weekend ale trzeba dopłacić 100 zł (za cały weekend). Jak już się zarezerwuje pokój (żeby był bezpłatny trzeba mieć skierowanie od radioterapeuty) to mocno doradzam za kilka dni zadzwonić i potwierdzić rezerwację - mnie się tak zdarzyło że rezerwację na pierwszy tydzień ktoś anulował (nie kontaktując się ze mną) , przyjechałam wczoraj w błogiej nieświadomości a na recepcji mi mówią że nie ma mojej rezerwacji, i nie ma wolnych pokoi grinning smiley Ale sytuacja szybko się wyjaśniła, pani kierownik (bardzo miła kobieta) pomimo pełnego obłożenia jakoś wyczarowała mi miejsce więc problem się rozwiązał. Anyway lepiej dla pewności przed przyjazdem upewnić się że wszystko jest ok.
Samo naświetlanie sprawnie zorganizowane, kazali przyjść na 11 i o 11 mnie przyjęli. Kobiety które mnie naświetlały miłe i przyjaźnie nastawione. Póki co nie mam się do czego przyczepić, ale to dopiero 2 dni oczko

KasiaK78 (offline)

Post #6

25-10-2017 - 11:53:08

Gorlice 

Ha! Już wiem czemu te śniadania takie drogie - są w formie szwedzkiego stołu, można pakować sobie na talerz czy też na wynos ile dusza zapragnie. Więc muszą odpowiednio kosztować.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 415
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018