Które miejsca są naświetlane??

Wysłane przez siorek81 

siorek81 (offline)

Post #1

26-10-2011 - 09:32:36

Witam ponownie.

Powtarzam sie z pytaniem, ale poprzednio wpisałam sie chyba do złego wątku kwiatek

Bardzo proszę o wyjaśnienie, które dokładnie miejsca są naświetlane podczas radioterapii. Tzn. chodzi mi o to, czy te w których były przerzuty czy tez naświetla się sąsiadujace węzły, żeby uciąć drogę ewentualnie wędrującym komórkom ?
Mama miała przerzuty do węzłów chłonnych pachwowych I i II piętra. III pietro było wolne. Cech angioinwazji nie stwierdzono, nie było przekraczania torebek węzłówych. Po chemii robiła PET-a. Nic nie świeciło, wszystko ok. Potem była na symulatorze ( nie mamy żadnego zapisu w karcie ), a na wypisie, po 33 lampach, jest zapis:
Radioterapia radykalna węzłów chłonnych nadobojczykowo-pachwowych oraz przymostkowych i loża po guzie.
Nie rozumiem, czy na symulatorze wyszły dodatkowe przerzuty, do węzłów nadobojczykowych i mostkowych, czy też zabezpieczali dalsza drogę?
Bardzo proszę o odpowiedź

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-06-2012 - 20:54:05 przez Al_la.

mag_dag (offline)

Post #2

26-10-2011 - 12:53:23

Sosnowiec 

siorek, ja nie miałam radio, ale po mojemu to jest tak:

przede wszystkim radioterapia jest po to, by zapobiec wznowie miejscowej,

I, II i III piętro mamie wycięli, więc ich naświetlać się nie da - naświetlili zapobiegawczo lożę po guzie i węzły okoliczne

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Gosia66 (offline)

Post #3

26-10-2011 - 13:06:05

B-B 

Siorek, według moich wszelkich informacji, radioterapia jest stosowana jako zabezpieczenie wznowy, ew. dobicie komórek, których chirurgicznie nie dało się usunąć. Ale dziś odbieram wypis po 25 lampach smiling smiley Sama nie wiem, co tam będzie napisane. Dam znać.

"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa...."

siorek81 (offline)

Post #4

28-10-2011 - 09:28:08

Gosia66 - i jak po zakończeniu radio ?? Mama w wypisie miała tylko wskazane miejsca, i frakcje naświetlań ( natężenie ). Wydaje mi się że kiedyś Cię widziałam podczas chemioterapii. Pozdrawiam serdecznie i życzę duuuuużo zdrowia uśmiech

Gosia66 (offline)

Post #5

28-10-2011 - 15:55:56

B-B 

Na wypisie mam tak: "radioterapia uzupełniająca ściany klatki piersiowej strona lewa i węzłów chłonnych nadobojczykowo-pachowych i przymostkowych lewych, fotonami .... itd." Więc skoro uzupełniająca, to jako uzupełnienie operacji, nie przerzuty. Tak mi to tłumaczyli. Skóra schodzi, boli i piecze jak diabli, ale maści chyba leczą. W każdym razie ulga na sercu wielka. Buziaki dla wszystkich. buzki

"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa...."

filipinka35 (offline)

Post #6

28-10-2011 - 17:50:31

Gosiu moze posyp skóre alantanem zeby nie bolało. Ja stosowalam tylko alantan a masci nie.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 514
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022