Ciąża po terapii

Wysłane przez Karina_92 

Karina_92 (offline)

Post #1

05-02-2018 - 22:51:50

Witam, przede mną chemioterapia i radioterapia. Chemia będzie napewno silna. Mam raka naciekającego, G2, her2 potrójnie ujemny. Moje pytanie, po jakim czasie od skończenia chemioterapii będę mogła zajść w ciąże? Mam 25 lat i nie mam jeszcze dzieci.

dziubas (offline)

Post #2

05-02-2018 - 23:31:27

Gdańsk 

dzis mało kto w Twoim wieku planuje miec dzieci, dlatego moje uznanie! brawo słyszałaś lub ogladałaś film o ... zapomniałam, ale sobie przypomnę! język, chodzi o twórczynię fundacji Rak&Roll, o kobiecie, która zachorowała na raka a potem poznała faceta, zakochali sie w sobie i pojawił sie "dzidek" i te ciąże nadzorował onkolog i ona w czasie ciąży o ile pamietam brała chemię i dziewczynka bodaj, urodziła sie zdrowa! odwagi! raka sie leczy!!! ok leczenie b odaj przebiegała w Wwie w COnkolgii na Ursynowie, ale pamiętam, , że ta kobieta chyba z Poznania była bezradny, o!!! chodzi o Magde Prokopowicz! google mi podpowiedziały papa

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 05-02-2018 - 23:34:46 przez dziubas.

Karina_92 (offline)

Post #3

05-02-2018 - 23:35:35

dziubas
dzis mało kto w Twoim wieku planuje miec dzieci, dlatego moje uznanie! brawo słyszałaś lub ogladałaś film o ... zapomniałam, ale sobie przypomnę! język, chodzi o twórczynię fundacji Rak&Roll, o kobiecie, która zachorowała na raka a potem poznała faceta, zakochali sie w sobie i pojawił sie "dzidek" i te ciąże nadzorował onkolog i ona w czasie ciąży o ile pamietam brała chemię i dziewczynka bodaj, urodziła sie zdrowa! odwagi! raka sie leczy!!! ok

Dziękismiling smiley
Wiem, że sie leczy, mam w głowie taką wizje, że chemioterapia, radioterapia i koniec leczenia. Później tylko regularne kontrole no i mam nadzieje bez przerzutów czy wznowy. Nie chodzi mi o ciąże w czasie chemii tylko po jej skończeniu. Chemia niszczy cały organizm więc nie wiem ile czasu potrzeba aby można było planować ciąże.

dziubas (offline)

Post #4

05-02-2018 - 23:36:58

Gdańsk 

ktoś ci na pewno na to pytanie odpowie, ja nie jestem w temacie , bo ja jestem 64letnia panienką... duży uśmiech

marzusia (offline)

Post #5

06-02-2018 - 01:32:12

Cieszyn 

Ponieważ rak jest trójujemny nie czeka Cię hormonoterapia, która czasami trwa i 10 lat. Myślę, że po trzech latach od zakończenia leczenia lekarze pozwolą na ciążę choc jest na forum Ania87, również trójujemna i po chyba 2 latach była w ciąży. Podczas chemioterapii powinnaś mieć podawany zoladex lub roseligo w celu wyłączenia i ochrony jajników. Po zakończeniu leczenia okres wraca po ok. 3 miesiącach. Można też zamrozić jajeczka. Jesteś bardzo młoda, rak jest trójujemny i powinnaś szybko zrobić badania genetyczne bo możliwe,że masz mutację

Wandka (offline)

Post #6

06-02-2018 - 11:26:26

Warszawa 

Ania dzisiaj urodziła cudownego chłopca. Dostałam filmik. Malutki jest cudownyradocha

Karina_92 (offline)

Post #7

06-02-2018 - 12:29:14

marzusia
Ponieważ rak jest trójujemny nie czeka Cię hormonoterapia, która czasami trwa i 10 lat. Myślę, że po trzech latach od zakończenia leczenia lekarze pozwolą na ciążę choc jest na forum Ania87, również trójujemna i po chyba 2 latach była w ciąży. Podczas chemioterapii powinnaś mieć podawany zoladex lub roseligo w celu wyłączenia i ochrony jajników. Po zakończeniu leczenia okres wraca po ok. 3 miesiącach. Można też zamrozić jajeczka. Jesteś bardzo młoda, rak jest trójujemny i powinnaś szybko zrobić badania genetyczne bo możliwe,że masz mutację

Badania genetyczne brca1 i brca2 wyszły negatywnie. Musze jeszcze tylko podjechać po wyniki z testu rozszerzonego na pozostałe mutacje.
Bardzo chce mieć dzieci i boje sie, że chemia wykluczy mnie z tego mimo brania tych leków ochronnych..sad smiley

Tomasz. (offline)

Post #8

06-02-2018 - 13:29:50

Pruszków 

1. To, że nie ma mutacji BRCA niestety nie świadczy, że mutacji nie ma. Potrzebne są rozszerzone badania genetyczne.
2. Chemioterapia stosowana leczeniu raka piersi upośledza na czas leczenia czynność gonad, jednak ta z reguły powraca do normy po niej w wieku do ok. 35 roku życia. W wieku ponad 40 lat chemioterapia może powodować wejście w przedwczesną menopauzę.

dziubas (offline)

Post #9

06-02-2018 - 19:07:49

Gdańsk 

Jaka Ania Wandziu??? myślipyta

marzusia (offline)

Post #10

06-02-2018 - 20:01:47

Cieszyn 

Ania87

Karina_92 (offline)

Post #11

06-02-2018 - 20:22:43

Tomasz.
1. To, że nie ma mutacji BRCA niestety nie świadczy, że mutacji nie ma. Potrzebne są rozszerzone badania genetyczne.
2. Chemioterapia stosowana leczeniu raka piersi upośledza na czas leczenia czynność gonad, jednak ta z reguły powraca do normy po niej w wieku do ok. 35 roku życia. W wieku ponad 40 lat chemioterapia może powodować wejście w przedwczesną menopauzę.

Tomaszu,
1. Czekam na wyniki z rozszerzonych badań genetycznych na pozostałe mutacje.
2. Dziękuje bardzo za wielką nadzieje! Uradowała mnie ta odpowiedź smiling smiley

Pozdrawiam,

aagunia (offline)

Post #12

26-07-2018 - 07:57:54

Ja również w wieku , no 26 lat leczylam się z powodu potrojnie ujemnego, G3. Chemia 3xFec, 3 x taxotere. Dokładnie 2 lata po zakończeniu leczenia chemią dostałam zielone światło na zajście w ciążę, i po 3 miesiącach byłam w ciąży. Dziś mam 2 cudne córeczki 6,5 letnią oraz 2,5 letnią. Tak więc głowa do góry!!!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 494
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018