Szczepienie przeciw COVID-19 u pacjentów onkologicznych

Wysłane przez Al_la 

tobima (offline)

Post #1

18-03-2021 - 16:30:22

Rzeszów 

Znalazłam już miejsce gdzie mnie zaszczepią Pfizerem.

renatar (offline)

Post #2

18-03-2021 - 16:46:12

sieradz 

Do mnie dzisiaj zadzwonili i na 24 marca. Cieszę się bardzo. Moja mama 74 lata jeszcze bez terminu. Pozdrawiam Janinko i mam nadzieję że u ciebie dobrze.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Tomasz. (offline)

Post #3

18-03-2021 - 17:09:18

Pruszków 

tobima
A co sądzicie o szczepionce Moderna? Ja mam termin szczepienia na 24.03, ale oni jeszcze nie wiedza czym będą szczepić. Być może moderną.
To m RNA stabilizowana. Najdroższa z dostępnych na dziś. Wygoda przechowania jest okupiona właśnie ceną. Skuteczność podobna do Pfizera.

karina10 (offline)

Post #4

18-03-2021 - 19:08:31

Warszawa 

renatar
Do mnie dzisiaj zadzwonili i na 24 marca. Cieszę się bardzo. Moja mama 74 lata jeszcze bez terminu. Pozdrawiam Janinko i mam nadzieję że u ciebie dobrze.
Renatar jak się załapałaś? Wiekowo nie podpadasz pod widełki.
To oczywiście super tylko jak to zrobić?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-03-2021 - 19:09:12 przez karina10.

renatar (offline)

Post #5

18-03-2021 - 19:32:18

sieradz 

Nie wiem, czy się pomylili, wchodzę na oddizał chemiczny co miesiąc na zoladex i chyba dlatego. Może się gdzieś zawieruszyłam i mam nadzieję że się nie dopatrzą. W salve w łodzi na szparagowej.

karina10 (offline)

Post #6

18-03-2021 - 20:01:45

Warszawa 

To pięknie. Serio smiling smiley
Nie mialam odwagi zapytać swoją onkę, czy ew.bedzie wystawiała skierowania swoim pacjentkom.
Rozumiem tez oczywiście, że obowiązuje kolejka

renatar (offline)

Post #7

18-03-2021 - 20:48:52

sieradz 

Też nie pytałam swojej chemiczki bo wiedziałam zże mnie to nie dotyczy, zobaczymy 24 czy mnie nie cofną.

Koza (offline)

Post #8

19-03-2021 - 17:50:15

Bydgoszcz 

Cześć dziewczyny, wczoraj pisałam o tym , że w kwestii szczepienia obijam się o mur, w akcie desperacji obdzwaniałam przechodnie, które prowadzą szczepienia. Przeważnie było zajęte , albo nikt nie odbierał, aż tu w jedno miejsce t.j. Przychodnia Tatrzańska w Bydgoszczy nie dosyć, że się dodzwoniłam , to jeszcze mnie zapisali i od razu wyznaczyli mi termin i to już na 24.03.2021. Będę szczepiona szczepionką Pfizer, także bardzo się cieszę.
Życzę Wam (i sobie) bardzo dużo zdrowia, pozdrawiam serdecznie; Koza-Mirka

karina10 (offline)

Post #9

24-03-2021 - 18:36:34

Warszawa 

renatar
Też nie pytałam swojej chemiczki bo wiedziałam zże mnie to nie dotyczy, zobaczymy 24 czy mnie nie cofną.
Udało się zaszczepić?

renatar (offline)

Post #10

24-03-2021 - 19:04:01

sieradz 

Tak, udało mi się. Karina dzwoń po różnych przychodniach, na facebuku dziewczyny pisały że są różne zasady. Ira [mam nadzieję że się nie obrazi] załapała się na jutro na szczepienie.

karina10 (offline)

Post #11

24-03-2021 - 21:51:46

Warszawa 

Dzięki za info Renatar.
Tylko ja nawet nie mam skierowania w systemie. Będę próbować w każdym razie.

ira (offline)

Post #12

24-03-2021 - 22:56:35

Pabianice 

renatar
. Ira załapała się na jutro na szczepienie.

Jutro się pochwalę, jak było- jak nie zapomnę grinning smiley

renatar (offline)

Post #13

25-03-2021 - 05:25:48

sieradz 

Karina ja tez nie miałam skierowania. Tylko przyszedł mejl zprzychodni i do mnie zadzwoniono.

marzenier (offline)

Post #14

25-03-2021 - 15:56:56

Witam wszystkie dzielne kobiety.
Jestem nowa i przychodzę z pytaniem.
Moja mama (lat 74) rak złośliwy sutka.
W listopadzie miała wycięty guz (7 mm),później w grudniu kolejna oparacja wiciecia węzła chłonnego plus wycięty więcej tkanki naokoło miejsca po guzie.Teraz zaczyna chemię.10 wlewów PXL co tydzień.Pierwszy wlew miała 3 dni temu.
Chciałam zapytać o szczepionke w takim przypadku?
Jej lekarz onkologiczny powodzial,że nie ma problemu.
Mama znalazła nawet termin i miała mieć szczepienie dziś
Ale została odprawiona Powodziano jej że musi minąć 7 dni od wlew,co w przypadku wlewów co tydz jest niemożliwe...
Czy w takim razie,szczepionka może być podana dopiero po 10 tyg..tj jak zakończy chemię?

Tomasz. (offline)

Post #15

25-03-2021 - 17:19:23

Pruszków 

Chemię można przesunąć o kilka dni. Nie będzie mieć to wpływu na leczenie. Zwłaszcza, że chora jest już po operacji.

renatar (offline)

Post #16

25-03-2021 - 18:40:20

sieradz 

Ira jak tam szczepienie.

ira (offline)

Post #17

25-03-2021 - 19:09:26

Pabianice 

Renatko, jestem po szczepieniu radocha
Chyba mi jakiegoś dopalacza do tego dodali, bo energia we mnie wstąpiła niespotykana grinning smiley Do południa wzięłam się za porządki, bo czekanie jest niefajne, ale ze strachu opadłam całkiem z sił. Bałam się o reakcję mojego zmęczonego organizmu, bo Palbocyclib daje mi popalić. Mam nadzieję, że nadal będzie ok uśmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-03-2021 - 19:09:53 przez ira.

renatar (offline)

Post #18

25-03-2021 - 20:23:46

sieradz 

Cieszę się i mam nadzieję że przejdziemy dobrze i najważniejsze żebyśmy miały te przeciwciała i mogły bez takiego szalonego strachu funkcjonowac.

aasia (offline)

Post #19

26-03-2021 - 15:31:55

10 lat minęło od oszczędzającej operacji,chemio i radioterapii.W 2017r. zawał, bajpasy , w 10 miesięcy po operacji następny zawał i stent. Ale w dwa lata po radioterapii wystąpił u mnie obrzęk limfatyczny ,leczony przez trzy lata : masaże rękaw rękawiczka .mam 79 lat , przeszłam również wstrząs po penicylinie w latach 70-tych.
18 stycznia zaszczepiono mnie szczepionką Pfizera i po 3-ch dniach poczułam pieczenie twarzy ,następne dni pod piersiami pas do pępka zaczerwieniony lekko piekł i chwilowe swędzenie w różnych miejscach.,szczególnie przy uszach . 5-go dnia obrzęk twarzy zmusił mnie by skorzystać z teleporady w szpitalu.Ponieważ mam alergię ma krem stwierdził .że uczulenie......... zalecił Zyrtex 1 tabl. zmiana mydła, proszków do prania itp.

prałam wszystko przez tydzień
Zaczerwienienie i obrzęk przeszedł .....na uda i ramiona ,twarz i szyję .Byłam u alergologa, dermatologa ,lekarza rodzinnego i lekarza
kwalifikującego do następnej dawki. Leki się zmieniały a moje ciało pod czerwona powierzchnią naskórka ma jakby białe pręgi, kropki,plamki różnej wielkości i długości.
Kiedy doszedł obrzęk na przedramię poznałam obrzęk jaki miałam przed laty limfatyczny. Zgłosiłam się do lekarza rodzinnego i otrzymałam lek cyclo3 Fort .Odpadłam z drugiej dawki szczepienia ze względu na rozległe uczulenie.
Robię masaż rąk, nóg, twarzy na swoją odpowiedzialność.Żadnej informacji co dalej ................. tyle w temacie szczepień.

Al_la (offline)

Post #20

29-03-2021 - 22:10:53

k/Warszawy 

[www.zwrotnikraka.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

iwonek (offline)

Post #21

06-04-2021 - 19:24:46

Szczecin 

Jestem od 1,5 roku na tamoxyfenie , na ostatniej kontroli onkolog dał mi numer tel. żeby się zarejestrować do szczepienia. Byłam zdziwiona, bo na stronie gov.pl , osoby po chemioterapii lub radioterapii tylko mogą się szczepić. Jednak okazało się ,że mi także się należy. Jestem już po pierwszej dawce, druga w maju.

Rak naciekający sutka NST G1 (c-1; a-2; m-1).
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenów w 99% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3) i receptora progesteronowego w 20% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3).
Wynik HercepTestu - ujemny
Indeks proliferacyjny Ki-67+ w 2% komórek.
IHC: p63
Brak przeżutów w węzłąch chłonnych
Mastektomia , usunięcie 11 węzłów chłonnych.
Zalecono tamoxifen (5 lat ) i 4 wlewy bisfosfonianów

dziubas (offline)

Post #22

06-04-2021 - 19:47:03

Gdańsk 

Iwonek! serce czy dobrze zrozumiałam? pacjenci na tamosiu moga sie szczepić z przewlekle chorymi???!!! szok

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-04-2021 - 19:47:20 przez dziubas.

iwonek (offline)

Post #23

06-04-2021 - 20:00:14

Szczecin 

Tak , też się zdziwiłam. Mam nadzieję ,że nie tylko w Szczecinie smiling smiley Na szczepieniu , podczas wywiadu, powiedziałam ,że jestem na tamoxyfenie.

Rak naciekający sutka NST G1 (c-1; a-2; m-1).
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenów w 99% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3) i receptora progesteronowego w 20% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3).
Wynik HercepTestu - ujemny
Indeks proliferacyjny Ki-67+ w 2% komórek.
IHC: p63
Brak przeżutów w węzłąch chłonnych
Mastektomia , usunięcie 11 węzłów chłonnych.
Zalecono tamoxifen (5 lat ) i 4 wlewy bisfosfonianów

ira (offline)

Post #24

06-04-2021 - 20:43:35

Pabianice 

Ja w swojej przychodni powiedziałam tylko, że jestem "onkologiczna". Pod koniec kwietnia mam drugie szczepienie Pfizerem. Ja mam Faslodex i Palbocyclib, ale nikt mnie nie pytał przy zapisywaniu, potem wypisałam, czym jestem leczona.
Wiele dziewczyn na Tamosiu już się zaszczepiło uśmiech

dziubas (offline)

Post #25

06-04-2021 - 21:52:22

Gdańsk 

Przeczytałam całą Ustawę o tyb kto należy do grupy 1B i ani słowa o hormonotrapii...załamka

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

renatar (offline)

Post #26

07-04-2021 - 05:55:35

sieradz 

Basiu zgadza się, ale każdy ośrodek traktuje to inaczej.

Tomasz. (offline)

Post #27

07-04-2021 - 16:21:16

Pruszków 

Są nowe dostawy szczepionek i stąd poluzowanie ostrości wymagań kwalifikacyjnych.

ira (offline)

Post #28

07-04-2021 - 17:32:09

Pabianice 

Tomasz, nie wszędzie, niestety. Dzwoniłam dzisiaj do kilku przychodni, chcąc mężowi po sześćdziesiątce przyspieszyć szczepienie (bo dostałam sms-a o takiej możliwości) i np. w jednej mi powiedziano, że zapisują na lipiec, w drugiej, że dostają 30 szczepionek na tydzień! grinning smiley Tak więc termin pod koniec maja, niestety, pewno zostanie wnerwiony

Koza (offline)

Post #29

07-04-2021 - 17:50:17

Bydgoszcz 

Witam wszystkich, chcę się z Wami podzielić swoim doświadczeniem po szczepieniu. 24.03. 2021 r., była to środa popołudniu przyjęłam pierwszą dawkę szczepionki Pfizer, czułam się bardzo dobrze, nie odczuwałam żadnych t.z.w objawów poszczepiennych. W niedzielę w czwartym dniu po szczepieniu poczułam się trochę zmęczona, przeczyściło mnie , wieczorem gorączka 38.1 i dreszcze, wszystko ustąpiło mi po w sumie 3 tabletkach Paracetamolu, rano obudziłam się zdrowa. Miałam być w pracy , dlatego potrzebowałam L-4 , zadzwoniłam do lekarki w POZ, lekarka stwierdziła, że za późno na objawy poszczepienne , to na pewno Covid i skierowanie na test i oczywiście kwarantanna. W mojej ocenie przypuszczenia pani doktor były błędne, na szczęście udało mi się przekonać lekarkę i wszystko odkręcić. Do tej pory nie wiem co mi było , skoro na objawy poszczepienne było za późno, najbardziej przerażał mnie fakt,że wynik mógłby wyjść dodatni, podobno się zdarza po przyjęciu szczepionki i druga dawka szczepionki odwlekła by się w czasie o 3 miesiące. Co o tym myślicie, jak przeszłyście szczepienie?
Pozdrawiam; Koza-Mirka

Magdaaa (offline)

Post #30

07-04-2021 - 18:04:50

Witaj koza. Nie wiem jak po szczepionce Pfizer, ale ja z racji pracy w szkole dostałam swojego czasu szczepionkę Astra Zeneca i miałam tak: W środę ok 14 mialam szczepienie i do ok 22 czułam się bardzo dobrze, natomiast potem się zaczęło: okropne dreszcze, wysoka ponad 39 st.gorączka, której nie mogłam zbić, poty. Trwało to wszystko dwa dni. Trzeciego dnia byłam jak nowa. Objawy poszczepienne wystąpiły tego samego dnia po szczepionce. Kilka moich koleżanek też tak miało. Szczepionka i tego samego dnia objawy poszczepienne. U Ciebie wydaje mi się, że mogła to być jakaś krótka infekcja (nie covid) lub organizm na szczepienie zareagował troszkę później.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 608
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018