Tamoxifen a kamica woreczka żółciowego

Wysłane przez ewellina2905 

ewellina2905 (offline)

Post #1

27-07-2021 - 22:04:05

lublin 

Witam wszystkich. Podepnę się pod ten wątek może ktoś ma podobne doświadczenia. Rok temu kontrolnie robiłam usg brzucha wszystko ok wyszły kamienie w woreczeku(rok wcześniej miałam tomograf i nie pokazał tego). Ostatnio też byłam na badaniach kontrolnych na szczęście wszystko ok poza tymi kamieniami. Wogole w tamtym roku chyba miałam atak, bo bol brzucha był nie do zniesienia przeszło po tabletkach przeciwbólowych. Zaczynają mi dokuczać coraz bardziej i tak się zastanawiam czy to nie skutek tamoxifenu. Jak będzie gorzej to trzeba to usunąć ale onkolożka powiedziała że w moim wieku kamienie w woreczku to nie za dobrze. Mam 38 lat.Tłumaczyłabym to utrata wagi ale to dopiero teraz -15 kg. Tamoxifen przyjmuje od 05.2019.
Może jakoś farmakologicznie można sobie pomóc. O jakieś rady poproszę.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-07-2021 - 22:05:14 przez ewellina2905.

Tomasz. (offline)

Post #2

28-07-2021 - 22:14:10

Pruszków 

Jeśli rok temu tomografia nie wykazała kamicy woreczka, a dziś jest klinicznie istotna kamica to mamy niespójność danych. Nie jest to możliwe. Kamica postępuje bardzo powoli. Poza lekami typu Raphacholin czy bardziej osłonowo Essentiale to nie ma skutecznych leków skutecznych w kamicy żółciowej. Sprawdziłbym markery zespołu metabolicznego.

Kadcylacholerna (offline)

Post #3

01-08-2021 - 22:57:44

Łomża 

Skonsultuj się z hepatologiem (specjalistą od wątroby) i być może zaproponuje ci Ursofalk (kwas ursodezoksycholowy).

Al_la (offline)

Post #4

15-08-2021 - 20:54:33

k/Warszawy 

ewellina2905
Jak będzie gorzej to trzeba to usunąć ale onkolożka powiedziała że w moim wieku kamienie w woreczku to nie za dobrze. Mam 38 lat.

Dlaczego nie za dobrze? Za młoda jesteś na kamienie? Ja miałam pierwszy atak kamicy w wieku 16 lat, ale lekarze nie wpadli na to, że mam kamienie. Zoperowali mnie dopiero w wieku 28 lat i nie mam z tego powodu żadnych dolegliwości.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 341
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018