Drętwienie kończyn, mrowienie od 3 miesięcy po szczepieniu

Wysłane przez Anna córka Kasi 

Anna córka Kasi (offline)

Post #1

04-08-2021 - 13:50:48

Warszawa 

Drodzy, mój problem nie jest związany z rakiem (szczęśliwie), ale zwracam się do Was, bo macie wiedzę i doświadczenie z różnych tematach medycznych i farmaceutycznych. Otóż, 1 maja przyjęłam 1 dawkę Pfizera. Już po ok. godzinie od szczepienia poczułam mrowienie, kłucie w palcach obu dłoni. Później przez ok. 3 tygodnie miałam objawy typu: bezsenność, rozdrażnienie, pobudzenie, mrowienie i drętwienie wszystkich kończyn. Zrobiłam podstawowe badania, badania "tarczycowe", "wątrobowe" - wszystko w normie. Lekarze (internista, neurolog) zalecili obserwację. Po ok. miesiącu bezsenność, rozdrażnienie minęły, ale drętwienia pozostały. Początkowo okresy mrowienia/drętwienia przepłatały się z okresami doskonałego ogólnego samopoczucia (np. 1 tydzień super, 2 tydzień dolegliwości). Obecnie, od 3 tygodni nie mam już okresów "super", ale cały czas odczuwam mrowienie rąk i nóg (niezależnie czy siedzę czy jestem aktywna), ponadto bolą mnie jakby kości obu rąk od dłoni do łokcia. Badanie w kierunku polineuropatii nic nie wykazało, czynnik reumatoidalny - w normie. Przez 3 miesiące przyjmowałam Neurovit (zwiększone dawki wit. cool smiley, magnez i inne suplementy. Nie przyjmuję żadnych leków, nie jestem na nic chora (poza skoliozą od urodzenia, która nigdy nie dawała dolegliwości bólowych).
A może to jednak polineuropatia tylko badanie odbyło się za szybko (po 5 tygodniach od szczepienia) ...
Może macie jakiś pomysł, co powinnam zbadać, do jakiego specjalisty się udać? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :-).

Tomasz. (offline)

Post #2

04-08-2021 - 16:07:22

Pruszków 

Badanie na rezonansie wysoko polowym 3T odnośnie mikroudaru.

Anna córka Kasi (offline)

Post #3

04-08-2021 - 19:48:36

Warszawa 

Tomaszu, mialam nadzieję, ze sie odezwiesz i nie zawiodlam się. Dziękuję. Pozdrawiam Ania.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 182
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018