Leczenie onkologiczne a opeka prawna nad dzieckiem

Wysłane przez Kadcylacholerna 

Kadcylacholerna (offline)

Post #1

14-04-2022 - 21:49:00

Łomża 

Mam pytanie, czy któraś z Amazonek miała może podobny problem do mojego? Mam daleką niepełnoletnią kuzynkę na Litwie, 15 lat, aktualnie w domu dziecka na Litwie z powodu śmierci rodziców. Wystąpiłam do władz litewskich o ustanowienie mnie opiekunem prawnym dla tej dziewczynki i zgodę na jej przyjazd do Polski i otrzymałam żądanie przedstawienia licznych dokumentów, w tym o stanie zdrowia. Po dostarczeniu zaświadczenia od swego lekarza onkologa uzyskałam taką odpowiedź:
Dear Anna,

thank you for the document provided. We have received it. As I can see in the document the code of the diagnosis is provided but there are no details. Under the national law of Lithuania ( the person cannot be appointed as the guardian in these cases:

17. Malignant neoplasms:

17.1. C00-C75 stage III, IV;

17.4. C00-C75 stage II, unless the treating physician concludes 10 years after completion of active treatment that no disease progression has been identified;

17.5. C00-C75 stage I or D00-D09 in situ, unless the treating physician concludes that no disease progression has been reported 5 years after completion of active treatment.

Having this in mind the information you have provided is not sufficient as we have to receive the information on the stage of the disease and if it is in the stage I or II the information regarding the last progression of the disease.

For the possibility to invite Evelina to visit you I will consult with my colleague and will inform you. "

Co dalej z tym zrobić? Jak postąpić? Jakieś propozycje?

Lela2021 (offline)

Post #2

27-04-2022 - 08:04:02

okolice Wrocławia 

Hej,
na pewno musisz dosłać dokumenty o stadium Twojego nowotworu i o tym, ile lat nie ma progresji. Z tekstu wynika, że w stadium III i IV niestety opieki nie dostaniesz. W stadium II musi upłynąć co najmniej 10 lat bez progresji od czasu aktywnego leczenia, oraz w stadium I i in-situ 5 lat. Chyba w Twoim przypadku będzie problem, bo była wznowa. Nie mam pojęcia, jak to ugryźć. Ja bym osobiście poprosiła onkologa o taką opinię, która będzie zawierać jego opinię, a w zasadzie gwarancję, że do ukończenia przez Twoją kuzynkę 18 lat-czyli pełnoletności Twoja choroba pozwoli Ci sprawować odpowiednią pieczę nad nią. Może jeszcze dopisek, że Twoja rodzina, dzieci, mąż, no ogólnie, że nawet po uzyskaniu pełnoletności w razie gdyby kontynuowała naukę zobowiązują się do jej utrzymania i pomocy. Może to notarialnie zapisać. No nie wiem. Zadzwoń na poradę prawną-są takie darmowe dla społeczeństwa. Tak bym próbowała.

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

mccartytorres (offline)

Post #3

21-06-2022 - 12:06:24

How to detect cancer at the earliest, do you know what the most obvious signs are?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 807
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022